Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan akadtam ki apósra?...

Jogosan akadtam ki apósra? Titeket is kiakasztana az ilyen viselkedés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy rigolyás ember, de aki ismer tudja, hogy borzasztóan rühellem, ha valaki hirtelen toppan be vagy ha az utolsó utáni pillanatban közli, hogy ja amúgy jönne vendégségbe hozzánk. Apósról sokszor hetekig, hónapokig nem hallani semmit, majd előkerül, amivel még nem is lenne semmi gond, de kegyetlenül fárasztó ember, és némileg értelmileg le is van épülve. Jószándékú, de be nem áll a szája (egyszer öt órán keresztül beszélte nekem szünet nélkül a saját kis monológját), csapódik egyik témából a másikba, nem is neked, inkább csak magának mondja a kis dolgait, reakciót semmit nem akar hallani, oda se figyel, ha reagálnál rá. Bezzeg ha észreveszi, hogy unod, akkor megsértődik. Imád rébuszokban beszélni, ezt sajna párom is örökölte tőle. Ma programom van (fogorvos), elég ideges is vagyok miatta már napok óta. Ma munka előtt elmentek karácsonyi ajándékokat venni párom és apósom, mire kiderült, hogy após arra célzott rébuszokban beszélve (véletlenül sem nyíltan), hogy vásárlás után szeretne ide feljönni hozzánk és a délutáni munkakezdéséig (4 óra) itt lébecolni... Én ezen eléggé kiakadtam, hogy ez nem így volt megbeszélve, miért nem tud ilyen idősen már nyíltan beszélni arról, hogy mit akar, a mai napomon senkit nem szeretnék fogadni, pláne nem azt az embert, aki mellett wc-re sincs lehetőséged kimenni, mert állandóan csak a szót f.ssa és szellemileg teljesen hazavág. Olyan mint egy nagy, némileg értelmi sérült gyerek. Másik városban lakik após, szóval haza ezekre az órákra nem tud menni, meg részben valóban nem tehet róla, hogy ma így alakult, neki is programja volt reggel, viszont úgy érzem semmi teljesíthetetlent nem várok el azzal, hogy szeretném, hogy ne rébuszokba beszélve az utolsó utáni pillanatban derüljön ki, hogy ő mire is gondolt pontosan, hogyan szerette volna. Bűntudatom van valamelyest, hogy nem fogadom az öreget, de nekem is meg van a magam nyűgje ma, és őszintén szólva semmi kedvem fél napot gagyogni neki. Arról nem is beszélve, hogy hamarabb megyek fogorvoshoz, mint ő munkába délután.

2020. dec. 15. 10:12
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert beszéljen mindenki egyenesen, nem a másik dolga kibogozni mire gondolt pontosan.
Nem, mert mindenképp illett volna fogadni, ha másért nem, a kora miatt.
Ilyen szituban egyszerűen nincs megfelelő megoldás.
55 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%

Nekem ez azért ismeretlen pálya, mert nálunk az ilyen közeli családtag nem vendég. Felőlem akkor jönnek, amikor akarnak, legfeljebb azért jó, ha szólnak, mert lehet nem vagyunk itthon.

Viszont ha jönnek és dolgunk van, akkor nem várják el a szórakoztatást, vagy besegítenek, vagy egyéb módon feltalálják magukat. De ahány ház, annyi szokás!

2020. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen kérdéseknél sose értem, hogy mit foglalkozol vele? Ott a fia, ha akar bajlódjon vele ő. Neked pár udvarias köszönésen, meg max 5 perc udvariassági csevegésen kívül semmi kötelezettséged nincs. Esetleg ha nagyon jó arc akarsz lenni megkínálod kávéval.
2020. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igazából ő nagyon embert kíván, rá lelkiekben nekem fel kell készülni. Igaz, alapból még nagyon közeli embernél sem szeretem a hirtelen megjelenést, és bár kétség kívül jó ember az após, szellemileg borzasztóan nehéz utána. Volt, hogy pl. főzött, de nekem ez nem akkora tehermentesítés, hogy közben 5-6 órán át ott álljak mellette, és nézzem őt és bólogassak neki mosolyogva a monológjára (kb. ennyit vár el). Nem, biztos nem értené meg, ha szólnék neki, ugyanis ettől függetlenül igencsak sértődékeny öregember...
2020. dec. 15. 10:30
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Te magad válaszolod meg a saját kérdésed a 3. szavazási opcióval. Ezzel nem lehet mit kezdeni, após már jó eséllyel nem fog jelentősen megváltozni.
2020. dec. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem tud hazamenni, mi az alternatíva?


Alapvetően igazat adok neked, én utálom, ha valaki bejelentés nélkül jön, legyen akármilyen szívesen látott vendég.

Viszont jelen helyzetben gondolom már tudod egy ideje, hogy mennek ajándékot venni. Az is tudható infó, hogy nem tud hazamenni munka előtt a másik város miatt, ez is elég logikus.

Akkor miért lepődsz meg, hogy ki akarja tölteni nálatok a lyukasórákat? Ez egy olyan helyzet, amire számítani lehetett.

2020. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
2.: Egyedül lettem volna ma vele, párom 10-re ment dolgozni.
2020. dec. 15. 10:31
 7/25 anonim ***** válasza:
37%

Hónapokig nem jön az após és ha jön mesélgeti a kis életét?

Hát ez tényleg katasztrófa!

Próbáld túlélni, hogy "vendég" van, egy évben 3x pár órára!

2020. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igazából nem feltétlen, mert imád az öreg kóricálni össze-vissza, mikor hol lébecol, egyik régi ismerősétől esik be a másikhoz alapesetben.
2020. dec. 15. 10:33
 9/25 anonymousreview60 ***** válasza:
82%
Igen, kiakasztana. Az ilyen szófosás azokra az emberekre jellemző, akik - gyakrabban még - gyerekkorukban nem kaptak normális figyelmet vagy - ritkábban - otthon nagyon el vannak hanyagolva érzelmileg. Ennek az értelmi állapothoz semmi köze. Mindkettőre a pszichoterápia vagy az azzal egyenértékű baráti beszélgetéssorozat a megoldás. Már ha az illető egyáltalán észreveszi, hogy rossz, amit csinál.
2020. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
7.: Látszik, hogy nem ismered...
2020. dec. 15. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!