Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Haragudnál ha a kérésetek...

Haragudnál ha a kérésetek ellenére megvennének egy játékot a gyereknek?

Figyelt kérdés

Anyós elmondta, hogy kinézett a gyereknek egy játékot, mit szólunk hozzá?

Kedvesen elmondtuk, hogy nem szeretnénk neki olyan típusút, inkább válasszon mást. Nem problémázott, elfogadta.

2 hét múlva, boldogan mutogatta, hogy megvette..

Egyébként a viszony jó, ezért is furcsa a helyzet.



2020. dec. 15. 19:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha udvariasan, érvelve elmondtam volna, hogy pl azért nem akarok az 5 éves gyerekemnek telefont venni, mert szerintem abszolút nincs szüksége rá ebben a korban, akkor igen, zavarna nagyon, mert semmibe veszi az elveimet, amiket ismer.


Ha csak odabüfögtem volna, hogy “az nem jó, mert csak”, az azért más tészta.

2020. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Nem haragudnék, ha csak nem valami olyasmi ami káros lehet a gyerek számára.

Milyen játékról van szó?

2020. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Én se csinálnék belőle nagy ügyet ha amúgy a gyerek örül neki és nem kifejezetten karos.
2020. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Engem nagyon zavarna, ha a kifejezett kérésünk ellenére tesz valamit. Miért kérdez, ha nem veszi figyelembe a választ?
2020. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

Én nem szólok bele ilyenekbe,hogy más mit akar ajándékozni a gyereknek.

Ha kérdezik ,javaslatokat szoktam tenni ( amit mondjuk tudom,hogy kinézett már magának,vagy szeretne) ,de ennyi .Lényeg,hogy a gyerek örüljön neki . Mennyi idős a gyerek ,és mi az a játék ?

2020. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

1. Tényleg kedves volt tőle, hogy előtte megkérdezett titeket és egyeztetett róla.

2. Ha már kérdezi, akkor aszerint kellett volna cselekedni.

3. Mi lehet emögött? Demencia kezdeti jele, vagy inkább arra volt kíváncsi, hogy ti biztosan nem terveztek ugyanilyet venni a gyereknek, és ő nyugodtan megveheti? Csak esetleg rosszul tette fel a kérdést?


Egyébként engem ki lehet idegelni az ilyesmivel.

2020. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem a harag érzése lenne az elsődleges bennem, hanem a csodálkozás, meghökkenés. Megkérdezném, hogyhogy ezt vették meg?

Egyébként ha én ilyet kérnék (hogy valamilyen játékot semmiképp se vegyenek a gyereknek), akkor mindenképpen érvekkel támasztanám alá, hogy miért ne adjanak olyat.

2020. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy amikor rákérdezett, akkor már megvolt? Csak más reakcióra számított tőletek...
2020. dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Milyen jatekot vett?
2020. dec. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Egy járássegítőről van szó.

Van aki hasznosnak tartja, van aki nem. Férjemmel úgy döntöttünk, hogy nem szeretnénk ilyen eszközöket a kicsinek. Haladjon a saját, természetes tempójában. Egyébként is megosztó, hogy káros e vagy sem. Anyósnak elmondtuk, elfogadta.

Nem maga az eszköz akaszt ki, csak szimplán az elv, hogy volt egy döntésünk amit megosztottunk vele, elfogadta, és még is az ellenkezőjét csinálta.

2020. dec. 16. 01:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!