Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjem szülei, különösen...

A férjem szülei, különösen anyósom nem képesek ránk felnőttként tekinteni. Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Egyre feszültebb, idegesebb vagyok a helyzetünk miatt, és nem tudom hogyan kéne kiállnom magamért/magunkért. Fiatalon házasodtunk, és a babánk is rögtön az esküvő után összejött, most 7 hónapos. Férjem 24, én 23 éves vagyok. A problémám az, hogy az ő szülei, de főként az anyukája, gyerekként kezel minket. Külön városban élünk, kb 3 hetente járunk a szülőkhöz (mindkettőnk szülei egy városban élnek), de én már úgy vagyok vele, hogy inkább nem is jövök. Csak a saját szüleimet sajnálnám akkor.:( Millió apró dolog van, amit le tudnék írni, hogy beleszól, okoskodik, helyettünk csinálja/csinálná meg az anyukája. Karácsony előtt pl kiakadt azon, hogy 24-én mi miért szeretnénk hárman ünnepelni, ilyenkor a gyerekek a szülőkkel vannak, és mi amúgyis mindig hárman vagyunk.

Ha ott vagyunk náluk, folyamatosan jön és szinte már erőszakosan tépi ki a kezemből a babámat. Ha éjszaka/hajnalban sír, bejön a szobánkba, hogy ő elviszi. Egyik éjszaka elég sokat kelt, így nagyon álmosak voltunk, egyszer már kiküldtük, hogy majd megoldjuk. Aztán reggel arra keltem, hogy nincs köztünk a kislányom (ilyenkor magunk közé vesszük), nagyon megijedtem. Kiderült, hogy ő kicsempészte közülünk. Segíteni akart, hogy tudjunk pihenni, de szerintem ez akkor is fura.

És ez tényleg csak néhány dolog, amit most a napokban csinált. Mindig gyomorgörccsel, nulla kedvvel jövök hozzájuk, de persze ugyanannyit kell a szüleinknél tölteni. Alapból ki tudok állni magamért, de vele/velük szemben valahogy az évek során úgy alakult, hogy sosem tudtam feloldódni. Így persze, a férjemmel veszekszem emiatt. Szerintem az ő dolga lenne ezt elintézni. Beszélt is az anyukájával 1-2 alkalommal, de nem tudom mennyire komolyan, mi hangzott el, mert nem voltam ott és a dolgok nemigen változnak. Nem tudom mi tévő legyek, félek, egyszer elpattan nálam a húr és annak elég csúnya vége lesz.



2020. dec. 28. 00:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell vele tartanod a kapcsolatot ennyire sűrűn . Nem kell ott aludni !! Tarts távolságot es szabd meg a szabályokat!!!! A férjed meg gaz !
2020. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek kicsempészése éjjel nagyon durva dolog.

Mekkora a távolság? Nem lehet reggel menni, este hazajönni tőlük?

2020. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Atévő legyél, hogy azt mondod, hogy NEM! (Esélyes, hogy előbb-utóbb a férjednek is.) Egyszerűen nem mész. És pont. A saját szüleidhez pedig mész, hogyha oda akarsz menni. Nem vagytok a férjeddel összeragasztva. Nincs az az isten, hogy egy idegenért én valami olyat csináljak, amit nem akarok. A férjedért megcsináltad jópárszor(az helyénvaló is), de a gyakorlat bebizonyította, hogy ez nem működik. Te rosszul érzed magad. Nem kell semmi olyat csinálnod, amitől rosszul érzed magad. Ez a te életed, nem a másé. Te magadra se tekintesz felnőttként. Mért tenné ezt más?
2020. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
A férjed álljon a sarkára. A baba kicsempêszêsėnėl nem értem, miėrt nem akadt ki és szólt rá az anyukájára. Ez nem így működik. Ehhez nincs joga az anyósnak, ês nem elfogadható a lélekre ható beszéd arról, hogy azt akarta kipihenjétek magatokat. Ha meg tényleg ezért vitte ki, akkor egy hülye. Mégis mit képzel? Nem aludnėk ezek után ott a babával, az tuti és ez pl épp elég ok arra, hogy határt szabjak a találkozásoknak. Nektek is vannak szabályaitok, tartsa magát ahhoz. Legyetek felnőttek.
2020. dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem az ő dolga lenne ezt elintézni."

Egyetértek.

Amíg ő hajlandó vinni a gyerek szerepet, addig itt nem lesz változás.

2020. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek a többiekkel! 5 évig voltam együtt a barátommal, nem volt se gyerek se házasság, de az anyja már az elején közölte, ha nem a fia nevet kapja majd a leendő gyerekünk akkor jobb ha nem is lesz inkább gyerek..

Természetesen a párom ( mostmár ex) egy szót nem szólt volna, hogy anya mondjuk ez a mi dolgunk és mi majd eldöntjük.

Persze ez egy a sokból, ahogy Neked kérdező. Sajnos mi pont ezért mentünk szét, úgy éreztem hogy ez nem mehet évekig.

Őszintén amikor ki lett mondva hogy szakítunk egy hatalmas kő esett le a szívemről, és nem azért mert el szerettem volna engedni a barátomat, egyszerűen nem bírtam tovább elviselni az anyját, és ameddig ő ezen nem változtat addig valóban nem fog változás történni. Számtalanszor összevesztem az anyjával, semmire nem mentem vele.. sajnálom a helyzetedet, amíg a férjed nem áll ki a ti kis családotok mellett addig sajnos ez lesz.

Az én szüleim is normálisak, soha egyszer nem szóltak bele a dolgainkba, emlékszem egyszer a szülinapomon az anyja szervezett elutazós után, úgy hogy ők hárman ( barátom, meg a szülei) tudta hogy az anyja szándékosan szervezte. Viszont egyszerűen nem mert soha szembeszállni az anyjával úgyhogy elment.

Persze amikor szakítottam 5 év után vele ( mert az anyja nem engedte hogy a karanténban lássuk egymást - márciustól egészen júniusig kb) akkor mondtam hogy na jó nekem elég.

Őszintén sajnálom és nagyon remelem hogy a férjed megembereli magát!

2020. dec. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Na jó ez nagyon durva. Szerintem a férjed dolga lenne elintézni az anyukáját, mert tudom milyen az ha nem találod a gyermeked. Miközben tudod hol kéne lennie. Szerintem az anyósnak fel kéne fognia, hogy a fia megházasodott családja van és már nem kis gyerek. Én mindenesetre hanyagolnám az anyós jelenlétét, mert olyan mintha őrült lenne.(Bocsánat, de én ezt gondolom.) Elvileg ti piheni mentek a rokonokhoz, hát ez nem pihenés, hanem szenvedés számodra. Az a probléma forrása, hogy a fiúk hímes tojásként beszélnek az anyjukkal. Velünk meg vesszkedenek, úgy hogy még a szomszéd is tudja, hogy mi a probléma. Az a baj ha most, így beszél az anyjával mi lesz később majd ha egyedül lesz és hozzátok akár költözni. Én kívánom neked, hogy minden rendbe legyen köztetek. Sok szerencsét neked!
2020. dec. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Gyereknek szültél gyereket. Röviden ennyit a kisfiú """férjedről"""...
2020. dec. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
15%

Had unokázzon, örülj neki, hogy imádja a kislányt.

Ami a terelgetést illeti... hát őszintén? Tényleg gyerek a férjed.

2020. dec. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Hagyjátok ott a faszba őket. Csak elötte szóljatok.
2020. dec. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!