Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meg fogom bánni ha hagyom...

Meg fogom bánni ha hagyom hogy visszatörleszkedjen?

Figyelt kérdés

A férjemék hárman vannak testvérek, 3 fiú, ő a középső. Amikor megszületett a bátyja fia(tehát az első unoka), akkor anyósom mondta hogy 'jó akkor innentől jöhetnek a lányok'

Anyós tervez, Isten végez; a keresztfiúnk testvére is kisfiú lett.

Nekünk az első gyerek is fiúcska lett, most 4 éves és várom a másodikat(28. hét), aki viszont 98% lány lesz. Időközben megromlott viszont a kapcsolatunk (igazából a férjemnek) a szüleivel más miatt, messzebbre is költözünk a munkánk miatt. Ha azt mondom 2 hetente beszél velük telefonon, akkor sokat mondok. Csak ünnepeknél találkozunk, tavaly a Covid miatt ez is elmaradt.

Én nem mondtam el nekik az UH-t és a férjem se, viszont a sógornőm kikotyogta(ezért nem haragszom mert végülis nem kértük meg hogy ne mondja el senkinek). Azóta anyósom rendszeresen hívogat vagy ír messengeren. Ma is hívott délelőtt, de nem voltam túl jól, ezért a férjem vette fel. Nyűgös vagyok és fáradékony. És az is rosszul esik hogy a fiamnál ez nem volt. Viszont teljesen elvadítani sem szeretném. Tanácsokat kérek hogyan kezeljem a helyzetet.

Köszönöm



2021. jan. 2. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Egy ennyire fiús családban, nem csoda, hogy a lány unokának ennyire örülnek.

Ez nem jelenti azt, hogy a fiúknak nem.

Ez még családban is előfordul.

Mondjuk van ahol nagyon kisfiút várnak és csak a harmadik gyerek lesz fiú.De nem jelenti azt, hogy a szülők a két lánynak nem örülnek.

Anyósodnak van 3 fia.Biztos örült volna,ha legalább egy kislánya lett volna.Szerintem nincs benne semmi rosszindulatú.Gondolom örül, hogy végre babát és rózsaszín ruhát is vehet ajándékba.

Lehet, hogy a kislány lesz a kedvenc.Ha nem is vagyok túl jóban, attól még a baba az unokája.

Én pl nagyon szerettem az egyik nagymamámát.Egyáltalán nem érdekelt, hogy a szüleimmel épp milyen kapcsolatban volt.

2021. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Semmiféle "helyzet"-et nem látok itt.
2021. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Kezeld ahogy eddig!

Ezen már nincs mit elrontani, egy szar kapcsolat, minden csak nem szerető és nem családi.

Vagy miért akarnál javítani rajta?

Tényleg nem értem!


(Mindezt úgy mondom, hogy nálunk nem ez a rendszer van.)

2021. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet tudni, mi miatt romlott meg a kapcsolat, attól is függ. Ha helyrehozható, akkor nem ártana alkalmas időben egy nagy családi beszélgetés. Érdemes előre átgondolni, hogy mire számítasz, mit szeretnél, pl. segítséget a gyerekek körül, és tisztázni a szabályokat az anyóssal. Ha valami inkorrektség áll a háttérben, akkor viszont hagyjátok, vegyétek vissza a kapcsolatot a minimumra.
2021. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Szegény anyós...
2021. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

Micsoda stílus! "...ha hagyom, hogy visszatörleszkedjen"

És ez az asszony szülte és nevelte fel a férjet!

2021. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
A gyermekeidnek szüksége van a nagyszülőkre, jót tesz a gyerekek lelkivilágának a pozitív nagyszülő. Szerintem anyósod semmi rosszat nem tett, ennyi fiú után persze hogy örül a kislánynak. Attól még a fiúkat is nagyon szereti hidd el. Nem kell mindenben a rosszat keresni.
2021. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnálom ha problémásnak tűnik az írásom, nincs szándékomban senkit megbántani. Napok óta migrénem van, gondoltam ha kiírom magamból akkor jobb lesz.

A férjem családjában sokat ment a kivételezés, ami miatt megromlott nemcsak a testvérek, később már a szülők között is a kapcsolat. Nem szeretném ha az én gyerekeim is így járnának. Nekem egy nővérem van, velünk sosem csinálták ezt a nagyszülők hogy csak az egyik érdekel.

2021. jan. 2. 14:44
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem írod le, hogy min vesztetek össze.


Enélkül azt tudom csak mondani, hogy ez akár egy jó alkalom lehet, hogy javítsatok a kapcsolatotokon.

2021. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Most írtam le; én nem vesztem össze anyósommal soha, a férjem akarta lazítani a kapcsolatot.
2021. jan. 2. 14:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!