Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Véletlenül meghallottam,...

Véletlenül meghallottam, ahogy az apósom "kibeszél" és kövérnek nevez az anyósomnak. (Nem tudják, hogy tudom.) Szerintetek lesz még olyan valaha, mint régen?

Figyelt kérdés

Eddig odáig voltam és vissza, hogy milyen szuper a kapcsolatom a férjem szüleivel, és úgy éreztem, hogy ez a szeretet kölcsönös. Most átejtve érzem magam, és felmerült bennem a kérdés, hogy akkor vajon még mi minden másban elégedetlen velem, de szemtől szemben sose mondaná el.


Főzött nekem az egyik kedvenc ételemből és csomagolt elvitelre, az ilyen apóst imádni kéne (és imádtam is addig a napig) de nem is esik jól megenni, mert nem is tudok közben másra gondolni csak erre.


(Karácsonykor persze szépen kikerekedett a pocakom, de mindig könnyen leadom januárban, és ezzel együtt is épp a BMI szerinti normál testsúly felső határán álltam.)


Szerintetek lesz még olyan valaha, mint régen? Hogy önfeledten töltöm majd náluk a hétvégét, mint eddig, és nem jutnak a fentiek eszembe? És nem gondolok majd arra, hogy akkor még mi minden másban elégedetlen, és hogy innentől oda kell figyelnem minden mozdulatomra?

Hogyan űzzem el ezeket a gondolatokat?



2021. jan. 14. 05:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%
Milyen hangsúllyal, hogy beszélt arról, hogy kövér vagy?
2021. jan. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

A kérdés egyszerűsítése végett kicsit átírtam - valójában a férjem hallotta meg és elmondta nekem, úgyhogy ezt nem tudom pontosan. Ő kiborulva mesélte.


Igazad van abban, hogy nem mindegy a hangsúly és a szövegkörnyezet.

2021. jan. 14. 05:53
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

Hogy mondta? Mert ha úgy, hogy "a Juli milyen kövér már", az semmi, max egy észrevétel. Ha hozzátette, hogy "igazán elkezdhetne fogyókúrázni", az már neccesebb. Ha még olyasmi is elhagyott, hogy "nem értem, miért nem ad magára, ennyire nem lehet igénytelen", na az gáz.


De tényleg ha csak egy megjegyzés volt, akkor az semmi. Én sokkal jobban kiakadnék a helyedben, ha téged piszkálna ezzel.


Te nem beszéled ki az ismerősöket a férjeddel?

2021. jan. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
#3 Teljesen igazad van! Én nagyon odafigyelek, hogy ne kritizáljak senkit a háta mögött, de igen, a férjemmel azért mégiscsak előfordul hasonló.
2021. jan. 14. 06:05
 5/36 anonim ***** válasza:
65%

Karácsonykor persze szépen kikerekedett a pocakom


Csípem ezt a dumát. Egy kilóhoz 7-8000 kalória plusz kell, az három nap alatt több, mint zabálás, és ennyi meg sem látszik. Szóval szuper, hogy azzal győzködöd magad, hogy jaj, hát te nem is... Ha nem lennél saját magad szerint is pluszban, nem érdekelne, ki mit mond.

2021. jan. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
93%
Ha a férjed hallotta meg, akkor ahelyett, hogy kiborulva neked meséli el, megkérhette volna az apukáját, hogy ne veled, vagy a súlyoddal foglalkozzon, rád tartozik, és így szeret.
2021. jan. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
6%

Nem vagy véletlenül állapotos? (Gondolom, még bőven 45 év alatti FIATAL Hölgy lehetsz...)


Nyilván a havivérzésed elmaradása kellene ehhez.

2021. jan. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha kövér(ebb) vagy, és ezt csak megjegyezte, akkor nem értem, mi a gond, ez tény.

Igazán nem tudom elképzelni, hogy te soha nem beszélsz senkiröl, aki nincs éppen ott, ez nem kibeszélés!

(Ahogy most éppen apósodról írsz, az is ez a kategória - valami gondod van vele és mégsem neki mondod, hanem másoknak, a háta mögött!)

2021. jan. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
80%

Lehet nehéz elengedni ezt a témát, de gondolj arra, hogy te is ki szoktál beszélni embereket van hogy csak különösebb ok nélkül, mégcsak nem is bántásból, de ha jobban belegondolsz, nagyon rosszul esne az érintettnek ha hallaná, pedig te nem is úgy gondoltad.

Inkább amiatt érzed bántásnak mert téged is zavar a súlyod, akkor viszont tegyél ellene, de csak miattad, ne mások beszólásai miatt.

2021. jan. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
22%

Milyen magas vagy hany kilo?

A BMI szerintem a legnagyobb hulyeseg a vilagon mert kb csontkollekciot csinal beloled...

En 161 cmhez 62 kiloval ugye tulsulyos vagyok, mert olyan 56-58 korul lenne az ideális (asszem) , de kosz nem.. Az mar nagyon vekony lenne, igy tok jol erzem magam.

Azonban mint latod benne se vagyok a BMI felso hataraban. Szoval ha Te elmondasod szerint benne vagy akkor vekonynak kell hogy legyel, legalabbis latvanyos valtozas nem hiszem hogy lenne azert mert 2-3 napig zabaltal.

2021. jan. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!