Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy viszonyuljak így az...

Hogy viszonyuljak így az anyósomhoz ha neki semmi sem jó ?

Figyelt kérdés

Sziasztok , lehet kicsit hosszú lesz , köszönöm ha elolvassátok.

Én 23 éves vagyok a párom 28. Egy éve élünk együtt és a kapcsolatunk négy éve tart.


A családjaink nagyban különböznek egymástól. Az én családom összetartó, összejáró , az övé nem. Még az unokatestvérekkel sem.

Tény , hogy párom szülei már idősek, párom késői baba volt. (65 körüliek) van egy bátyja aki otthon él.


A probléma az , hogy én nagyon empatikus vagyok mindenkivel és tényleg megpróbálok beilleszkedni oda is , de nem érzem úgy hogy menne ennyi év után is .


---Ugyanis anyós állandóan jön a baba témával, amit megértek hiszen idősek ..


---Anyós hiányolja a fiát, harom naponta haza kéne mennie (minden hétvégén megyünk ) a páromnak...ez nem fér bele az idejébe...akkor jön a zsarolás hogy ők nem is fontosak...


---Anyós elvárja hogy én minden nap főzzek....nem főzök mert én is párom is eszik a munkahelyén. De a fia már pedig nem fog másnapos kaját megenni.


---Anyós néha olyan megnyilvánulásokat tesz hogy kit vágna sz*jba , szidja a párom barátait , sokszor jön elő a pénz téma , ami nálunk szintén tabu.


---Pár idős testvér akikkel tartják a kapcsolatot káromkodnak, szidnak mindenkit.


--- Haza viteti párommal a szakadt zoknikat, ruhákat hogy majd ő megvarrja (ha én már nem vagyok képes...igen én inkább újakat veszek ....nem varrogatok)


--- Ha kapunk tőlük valami ajándékot akkor annak kint kell lennie a házban valahol még ha ízléstelen is. ( Legutóbb kaptunk egy falra akasztható ébresztő órát ami annyira ketyegett hogy nem tudtunk tőle aludni)

Mikor nem látta a házba jött a szöveg hogy így vegyen az ember akármit is semmi nem jó nektek sosem, többet nem is veszek semmit.


---Az utolsó pedig hogy keveset vagyunk ott, mert ezek a témák kínosak és eszünk aztán 1-2óra és megyünk az én családomhoz ahol van hogy egész nap elvagyunk...ez is bántja őket. Hogy miért nem tudunk egész nap ott lenni, de ha a pénz, mások szidása , zsarolás a téma akkor nem tudok kommunikálni mit kezdeni ezzel a helyzettel. Anyagi problémák nincsenek természetesen.


--- Ha késünk egy 10percet az ebédről akkor már jön azzal hogy persze hozzánk mindig időbe oda tudunk érni ide meg érdekes nem.


A mi családunk már meghívta őket többször hozzájuk , ők még egyszer sem hívtak minket családostul csak külön...


Párom úgy áll hozzá hogy öregek hagyjam rájuk. Próbáltam mindent, segítek mindenben , mégis ez van.


Szerintetek mit csináljak ??? , Én szeretnék javítani a kapcsolaton de nem tudom hogy kellene már hozzáállnom.



2021. jan. 18. 11:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
61%

65 éves még nem öreg

Szerintem lépj le minnél előbb

És ha gyereketek fog születni még jobban rád fog szállni

2021. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
53%

Hát ezek a tipikus anyós féle súrlódások. Nehéz ezekről leszoktatni, nyilván egyes elemeket meg kell velük beszélni, pl hogy kicsi késésért ne mérgelődjenek. Ha lesz gyerek, lesz hosszabb késés is :)

Az ajándékokat akkor kell kitenni, ha jönnek.

És van amit le kell nyelni, hogy felhozza, mint hogy a másik szülőknél többet vagytok.

2021. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
23%
Válás. A férjed egy gyáva féreg, aki téged nem szeret. Addig keress egy normális embert, amíg még nincs gyerek!
2021. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
24%
Hagyd ott
2021. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
72%
Mondd el neki ezeket.. Nyugodtan tedd hozzá, hogy vagy leszokik ezekről, vagy évente 2-3 alkalommal találkoztok.
2021. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

De itt nem a párommal van a baj, hanem az anyóssal. Nem lépni akarok, hanem megoldani .

A kapcsolatunk a párommal jó.

Ebédkor meg nem mehetünk minden vasárnap oda , ezt is próbáltuk megértetni velük hogy otthon nálunk is várnak minket. Persze nézünk akkor is ha az én csaladomnál eszünk , de az is baj.

2021. jan. 18. 12:13
 7/33 A kérdező kommentje:
Benézünk *
2021. jan. 18. 12:13
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

De a pároddal is baj van

Nem áll a sarkára

Miért nem tudd a párod az anyjának azt mondani hogy nem?!!

2021. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%

Biztosan nem mennék hozzájuk. Konkrétan anyósod bántalmaz téged (verbálisan és érzelmileg). Nem fogod tudni megváltoztatni, nem is kell. A saját határaidat kell meghúzni és nemet mondani.

A párodról is megvan a véleményem, ha ő ezt simán elnézi.

2021. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

Amíg a párod nem áll melléd nem áll ki melletted addig ennek a kapcsolatnak annyi


Nézd a párod tudná leállítani az anyját amíg nem szól neki hogy nem

Addig ez így marad

2021. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!