Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezeljem az ilyen anyósje...

Hogy kezeljem az ilyen anyósjelöltet? Bocsánat elég hosszú

Figyelt kérdés

Azon lovagolnak hogy adjam el a házat költözzünk a párom telkére ( telek egy 10 nm-es " nyaraló van rajta na ezt is ugye egy házat tenni rá nem kis pénz...)


A telek anyukáék mellett van.


Nos nekem ezen a fő probléma, hogy nem is akarom eladni mert megdolgoztam érte ha eladnám is maradna adósság belőle mert így nem is érne annyit.


Belekötött abba, hogy a páromnak semmi keresnivalója itthon ( külföldön dolgozik) mert ő ott milyen jól keres.. ( hó végére neki se marad sok meg mínuszos...+ Nekem se küld haza pénzt pedig munkanélküli vagyok)


Meg ő ha lesz unokája akkor másfél órát nem fog utazni, hogy láthassa.

Ezt se értem hogy az nem baj hogy a fia 900 kmre van,de az baj ha nálam másfél órára...


Meg ő reméli ha öreg lesz akkor ápolgatjuk mert a családban ezt szokás és ezt csak onnan a szomszédból lehet megtenni...


Igenám,de nekem is van anyám meg családom akiknek ugyanolyan szüksége lehet majd ezekre


De ő azt gondolja hogy ő a világközepe...

" Sógornőm" is mesélte hogy inkább elkezd sírni ha valami nem úgy van.


Állandóan babusgatja a fiait ( óvónő lehet ezért)


Páromnak ezeket elmondtam, kiderült hogy hát anyuka nem is mondott el mindent, meg ferdített ( én nem akarom hogy jöjjön az unokához)

Meg azt mondta ő ezt nem hiszi el hogy az anyja ilyeneket mondott...


Azóta párommal se beszélünk annyit, nincs bizalmam felé, szerintem kiakarnak túrni a családból, nem szeretnek " mert elveszem a fiát"



Tudom, hogy a párommal fogok élni nem az anyjával. De ha állandóan belémköt azt nem lehet tolerálni egy idő után, párom meg nem látja be, hogy ezek elég bántó dolgok voltak és mégis én vagyok a hibás merthát " anya nem úgy gondolta" ezeken szerintem nincs mit félreérteni.



2021. febr. 25. 08:22
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
97%
Menekülj!!
2021. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%
ha emiatt nem beszélsz a pároddal, az már régen rossz
2021. febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Azért nem beszélek vele, mert megbántott azzal, hogy " anya biztos nem így értette meg ezt róla nem tudja elképzelni" és biztos nem én mondtam az anyjának ezeket...


Tervezek vele beszélni, meg beszélünk csak nem annyit, mint ezelőtt mert szeretnék lenyugodni és nem akarok ebből újabb vitát.

2021. febr. 25. 08:57
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy a párommal fogok élni" - hát én ebben nem vagyok olyan biztos, mert most éppen a szakítás felé sodródtok inkább.


Valamit nem értek. Anyuka szerint a fia maradjon külföldön ÉS éljen a szomszéd telken veled. Most akkor melyiket akarja? Mert 2 helyen egyszerre nem lehet.


A házat ne add el, anyós szomszédjába ne költözz, mert azzal kattan a kezeden a bilincs, és 5 év múlva, mikor végképp eleged lesz abból, hogy anyuka árnyékában és fennhatósága alatt élsz, csak nézel majd, hogy nincs semmid (fél házad lesz, ha építetek, de azt nem tudod elvinni magaddal) és nincs hová menned.


Ilyen anyóst kezelni csak a te pártodon álló férfival lehet. Olyan férfit pedig, aki az anyja hazugsága és sértegetése után rád haragszik meg, és csak téged csitít azzal, hogy "anya nem úgy gondolta", míg az anyjának finoman se rója fel a hibáit, jobb otthagyni.

2021. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Egyik szavával üti a másikat. Maradjon külföldön de mégis ha haza jön akkor meg a szomszédba legyen...


Nem értem eleve mi köze van az én házamhoz, egy biztosíték akár az én anyám is bármikor kerülhet olyan helyzetbe hohy hozzám kell jönnie...


Ez nekem kicsit úgy jött le mintha engem kiakarnának semmizni. Adjam el a házat-> lesz pénz miből lehet a telekre építeni-> fiacskája ott lesz a szomszédba és jól belelehet kötni mindenbe...



Elvileg párom felhívta utána az anyját, hogy mi ezt megbeszéltük, hogy hol lakunk stb... De pl ez az unokás beszólása is elég durva volt. Meg ő nem fog azért se annyit utazni, hogy az oviból elhozza...

Nincs kocsija, meg nem is kérnék tőle ilyet főleg, hogy 6 házzal az utcában van az ovi szóval ezt benézte.

2021. febr. 25. 09:15
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Apósom volt ilyen.Mindig jött az ötleteivel ,hogy szerinte hogy kéne élnünk.

Meghallgattam,aztán annyi.

Csináltuk,ahogy jónak láttuk.

Azt az évi néhány alkalmat,mikor találkoztunk simán ki lehet bírni.

Nem azért,mert nem tudtam volna leállítani vagy elküldeni melegebb éghajlatra, csak semmi értelmét nem láttam,hogy problémát generáljak a semmiből.A férjem itta volna meg a levét,ha két tűz között van.

Amit nem esik nehezemre,azt megteszem a jó kapcsolatért velük,de nyugodtan alszok,mert nem foglalkoztat,ha szerinte valamit másképp kellene csinálnunk.

Nem várom,hogy megoldja az életünket vagy a problémáinkat, szóval nem érzem,hogy bármit is muszáj lenne, mert neki úgy tetszik.

Persze, kellett néhány év ,mire rájött,hogy önállóak vagyunk és nem szaladgálunk hozzá se tanácsért,se segítségért,se pénzért.

Így nincs is,ami miatt úgy érezném,hogy muszáj lenne neki megfelelni.

2021. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Azt felejtettem csak le, amiért leírtam a saját tapasztalataimat,hogy ha nem függtök tőle,akkor nincs miért tartani,ha ti másképp akartok valamit.

Nem kell csatározni,csak ráhagyni.

Előbb utóbb rájön,hogy a falnak beszél.

6os voltam

2021. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Kicsit az a baj a párommal, hogy MINDIG az anyját hívja akár 5 percenként ahelyett hogy engem megkérdezne...

Pl. Töltött ki egy papírt és ahelyett hogy engem kérdezett volna mit kell oda írni hívta az anyját...



Jöttek hozzánk látogatóba ( elsőnek voltak ) probléma volt hogy nincs 6 főre szék, nincs sütis villa... Mondta az anyjának hogy hozzon tányérkészletet nagyon szégyelltem akkor magam. Magamra vagyok berendezkedve volt egyforma készletem csak megkellett volna kérdezni nem az anyjának szólni

2021. febr. 25. 09:22
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
felejtsd el ezt a csaladod szerintem
2021. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
"Párom, ketten beszéljük meg az élet dolgait és konfliktusokat is"... Sokmindent őszintén, higgadtan lenne érdemes elmondani neki.
2021. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!