Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjem családja állandóan...

A férjem családja állandóan kritizál, és beleszól mindenbe. Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet hosszú lesz, köszönöm ha végig olvasod. A párommal több mint 2 éve vagyunk házasok. Az én családom mindenben támogat bennünket. Egészséges módon tartjuk a kapcsolatot, heti 1-2 alkalommal telefonon, 1-2 havonta személyesen. Nyilván vannak olyan időszakok mikor sok a tennivaló, olykor kevesebbet beszélünk de szerencsére nagyon jól tolerálják. A férjem családja aranyos, segítőkész mégis vannak problémák.. A legelső dolog ami rosszul esett, hogy a volt párja nevén szólítottak. Gondoltam nem gond, végül is sokáig voltak együtt, együtt éltek évekig véletlenül ki csúszott. De sajnos a mai napig így van. Sokszor a volt barátnőről beszélnek a jelenlétemben, van, hogy még mindig az ő nevét mondják ha rám gondolnak. Illetve a férjem azt a házat vette meg, ahol a mamája lakott. Mindenki itt nőtt fel és mindenkinek van kulcsa. Sokszor kértük, hogy adják vissza a kulcsokat. Nem akarják, mondván hogy jó lesz az még. Minden levél ide jön hozzánk, mert nem íratkoznak ki innen. Ez a kisebb probléma. A nagyobb az az, hogy mindenbe bele szólnak ami a ház körül, vagy velünk történik. Baráti társaságunk ha megfordul nálunk az is baj számukra, mert hogy ez nem "átjáróház". Az már mellékes, hogy én takarítok utánuk, nekik nem mindegy? Ha a férjem a saját autójával nem áll be az udvarra baj. Ha az udvaron van, miért nem a garázsba. Újítgatunk, rendezgetünk és mindig meg szólják, hogy úgy nem jó, szerintük máshogy kellene rakni. Saját elképzelés szerint szeretnénk alakítgatni, hiszen mi élünk itt. De sajnos bármit csinálunk sosem jó semmi, mert ők máshogy csinálták volna, szerintük szét csesszük a házat, stb.. Olyan is előfordult, hogy anyósom el játszotta hogy rosszul van, csak hogy a középpontban lehessen.. Abba is bele szólnak, hogy mit vásároljunk a boltba, mikor mi akciós, hova menjünk pénzt költeni.. Nem veszi fel a férjem a telefont, hívnak engem, hogy mi a baja szegénynek, ha én sem veszem fel jönnek át csengő nélkül. Ha hétvégén anyósom főz, akkor kötelező megjelenni különben meg van sértődve. Volt hogy sokat főztem, át hívtam a férjem családját ebédelni, ahogy ki derült anyósom magához invitált mindenkit, hogy menjenek hozzá. Had ne mondjam ránk maradt a rengeteg kaja.. Gyakorlatilag mindenbe bele szólnak amibe csak lehet. Hozzák a főtt kaját, nehogy éhen haljon a "kicsi fiú" miközben minden nap, frissen főzök. Mert az előző barátnő nem főzött rá, és hozzá szoktak ehhez. Naponta nem jelentkezik haza, baj van belőle. Olyat is hallottam, hogy el vettem a kicsi fiukat tőlük, és ha az én szüleimmel vagyunk megy a féltékenykedés. Vannak szoba cicáink, ha át jönnek ki akarják őket rakni, mert nekik nem tetszik. A férjem már többször beszélt velük, hogy jó lenne vissza venni, szeretnénk függetlenek lenni. Sajnos sikertelen volt. Párom bele fáradt, én viszont nem szeretném ezt annyiba hagyni. Nem ilyen életre vágyom, muszáj változtatni mert én számomra nagyon kényelmetlen ez a helyzet.



2021. febr. 27. 18:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Lecserélitek a zárakat.

Kenyszerkijelentessel kijelentetek mindenkit.

Számot cseréltek.

A férjed határozottan közli velük hogy elég ebből.

Ha nem fejezik be, elköltöztök és megszakítotok velük minden kapcsolatot

2021. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Egyes minden mondatával egyetértek. Hétfőn teljes zárcsere, hivatalban kényszerkijelentés.

Azt meg, hogy nekik nem tetszik, hogy újítatok fel, egyik füleden be, másikon ki.

2021. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Az 1-2-nek igaza van, de emellett szerintem jobb lenne elköltözni a közelükböl - házat eladni, és messzebb venn másikat
2021. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Pedig a férjednek kellene leállítani őket. Amúgy cseréltesd le a zárakat, nem kell ahhoz a férjed. Számodat cseréld le, férjed beszél velük, ha akar. Férjed menjen oda, te nem mész és kész.
2021. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!!!

Igen, gondolkodtunk ezeken mi is.Próbálnám ugye minél humánusabban elrendezni ha lehetséges. Félek, hogy megbántom őket. Nagyon lelkiismeretes vagyok, és a páromnak sem szeretnék rosszat hiszen csak a családja. Szívem szerint én is messzebbre költöznék. Azt érzem, hogy mivel mindenkinek köze volt a házhoz sosem lesz "igazán" a miénk.

2021. febr. 27. 19:07
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
El onnan vagy nem hagynak békén soha.Mindig okoskodni fognak ha kell ha nem.Oldjátok meg vhogy a költözést és egyből jobb lesz.Utána hőböröghetnek kit érdekel
2021. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
De ez nem lelkiismereti kérdés. Lelkiismereti kérdés az, hogy rendesen elvégzed a munkádat, vagy hogy rendszeresen fizeted a számlákat. Bocsánat, de ha valakik ennyire g*cik, akkor miért csinálsz belőle személyes kérdést?
2021. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
16%

Egészséges módon tartjuk a kapcsolatot, heti 1-2 alkalommal telefonon, 1-2 havonta személyesen.


Jó, hát nekem meg nem az az egészséges, hogy évi 6-8 alkalommal lássam a szüleimet. A férjwmnek sem.

2021. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

6-os :

Ettől tartok leginkább.. ha gyermeket vállalunk a nyakamra járnak majd?! Semmiképp sem szeretném..


7-es :

Teljesen igazad van.

Köszönöm. Néha kell a megerősítés.

2021. febr. 27. 19:19
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Csak 1x kellene úgy istenesen megmondani mindegyiknek. A következő alkalommal mikor újra elkezdik kitessékelni őket.

Zárat cseréljétek le.

Hoznak kaját? Mond meg anyósnak köszönöd nem kell, vigye haza vagy a macskák eszik meg vagy kidobod. Főzöl minden nap.

Biztosan elé állnék és bemutatkoznék még 1x ha nem sikerült megjegyeznie a nevem x idő alatt, pláne, hogy házasok vagytok. Elmondanám, hogy nem Mucika vagyok és tessék már nem egy kalap alá venni vele. Hidd el ezt csak 1x kellene.

Valamint egyszer s mindenkorra elmondani, hogy felnőttek vagytok, a ház a tiétek azt és úgy csináltok ahogy nektek felel meg.


Tessék kényszer kijelenteni mindenkit.


Lesz sértődés de csak így lehet a határokat meghúzni.

2021. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!