Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei minden hétvégére...

Párom szülei minden hétvégére kitűznek egy új kirándulós helyet, én nem szeretnék menni, ez baj?

Figyelt kérdés

Van egy óvodás közös gyerekünk. Párom szülei részesei szeretnének lenni mindenegyes napunknak. Mindennap telefonál nekik párom munka után elmeséli hosszasan milyen volt a munkája, mindennap átmegy hozzájuk délután, mert anyós mindig főz, süt valamit amit áthoz, de olyan mennyiségét, hogy kb. Úgy érzem felesleges már nekem főznöm vagy sütnöm.

Ami még idegesít kicsit, hogy mindig azt szeretnék, hogy aludjunk náluk vagy hogy a gyerekünk hadd aludjon náluk, de én ebből nem szeretnék annyira rendszert, de persze mindig mindennap meg van nekünk ágyazva, ha esetleg ott aludnánk. Hétvégére meg mindig kitűznek egy helyet ahova együtt elmegyünk kirándulni. Egy várat, egy természeti helyet... nincs ezzel baj. Szeretek túrázni, de én annyira vágyom arra, hogy kimozduljak kicsit a párommal, hogy ne az legyen, hogy egész hétvégén a párom szüleivel legyek. Mert mindkét nap ott vagyunk. Ha épp nem kirándulunk akkor náluk ülünk vagy átmegyünk együtt a szomszéd nagymamájához páromnak.


Sokszor azt érzem, hogy párom sem szakadt még ki a családi fészekből és ő neki is van erre igénye és nem érti mikor kicsit magamban húzom a szám, hogy már sok néha nekem ez.


Az én szüleim sajnos elég messze laknak. Így három hetente megyünk hozzájuk csak. Viszont erre nagyon féltékenyek párom szülei. Versengenek párom szüleik az enyémekkel szinte, hogy náluk több és jobb program legyen, hogy az unoka náluk szeressen a leginkább lenni. Direkt vettek egy kis pónit!!! Tudom kb. Hihetetlennek tűnik, de így van... a kertbe már van hinta, lipityóka minden, amióta van gyerekünk.


Nem az a bajom, hogy szeretik az unokájukat és szeretnének minél több idöt vele es a fiukkal tolteni. Hanem pl. Az amikor anyós hangoztatja, hogy mi az hogy mi képesek vagyunk 3 hetente hozzám haza utazni, szuleimhez ugye. Es hogy akkor ott alszunk es hogy az mennyi idő és hogy a gyereknek mennyire rossz hogy utaznia kell, miért nem maradhat inkább ott náluk.


És tudjátok ilyenkor a sírás kap el. Hogy kb. Képes lenne tiltani, hogy én vagy a gyerekem és a szuleim, testvereim lassak egymást és csakis magára gondol, önző nagyon önző és ez nagyo nrossz nekem.


Mikor visszajovunk mindig mondják, hogy ugye milyen jó itt. Sokkal jobb itt, mint ott és hogy itt azért boldogabbak vagyunk, meg jobban szeretünk itt élni.


Ezt azert hangoztatják, mert másik megyében élnek szüleim és szüleim megyéjére nagyon negatívan gondolkodnak, csak mert az messze van.


Szóval sokszor a sírás kap el, mondom páromnak ő nagyon szereti a szüleit, hisz imádják őt szülei, sose szenvedett semmiben hiányt, hisz mindig kényeztették, szerették. Nincs ezzel baj. Meg azt mondja mindig, hogy csak nagyon szeretnek meg az unokát.



De ez nekem már fáj.


Szóval igazából péntek délutántól vasárnapig velük vagyunk 2 hétig, velük kirándulunk össze-vissza. És harmadik héten vagyunk szüleimnél + az út idő..


És már kicsit unom ezt, hogy állandóan nincs egy olyan hétvége mikor a párommal lehetek.


Úgy èrzem mindig ki kell elégítenem mindenki boldogságát! A páromét, a párom szüleiét, az én szüleimet. De én???? Az enyémet senki se nézi. Hogy én mit akarok.



2021. márc. 17. 22:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/135 anonim ***** válasza:
81%
A párod egyke?
2021. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/135 anonim ***** válasza:
96%
Biztos rossz érzés, de próbáld ki azt, hogy a gyerek menjen akkor anyósékhoz egy hétvégére, ti meg kettesben a férjeddel romantikáztok.
2021. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/135 anonim ***** válasza:
93%

Hát, itt a párodnak kéne helyre tenni a saját szüleit. Nem baj, ha ennyit vagytok velük - ha ezt szívből, örömmel teszitek. De ahogy a kedves szülők viselkednek, nem csodálom, hogy nem érzed ettől annyira jól magad. És semmi baj nem lenne azzal sem, ha kevesebbet mennétek - ha ti inkább úgy szeretnétek.


Szóval más megoldást nem látok, mint hogy a pároddal kettesben ezt meg kell beszélnetek. Remélhetőleg megérti, ha elmagyarárod, hogy te miért nem érzed jól magad ebben a helyzetben, és hajlandó lesz a szüleivel szemben határokat szabni.


Ha nem, akkor nem tudom, mi lenne a megoldás, úgy nem lesz egy könnyen élhető kapcsolat a házasságotok.

2021. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/135 anonim ***** válasza:
96%
Tökre érthető a problémád és ne felejsd el, hogy már te se leszel fiatalabb! Kezd el magadat előtérbe helyezni, csináld azt, ami első sorban neked és a gyerekednek jó! Nem akarsz menni hétvégén a szülőkkel túrázni? Mondd meg ellenkezést nem tűrve! Anyósék biztos megpróbálnak majd lebeszélni, majd elkezdik fikázni a terveidet, de tarts ki! Sok sikert és kitartást!🙃
2021. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/135 anonim ***** válasza:
95%
Beszéljetek erről, különben felgyűlik benned a feszkó, és rossz lesz neked, a párodnak, a szüleiteknek és a gyereknek is.
2021. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/135 anonim ***** válasza:
97%

Az utolsó bekezdésben világítasz rá a probléma gyökerére, te saját magadat az utolsó helyre tetted csak azért, hogy megfelelj. Ennek vess véget és beszélj a férjeddel. A jelenlegi felállás egészségtelen, a férjed gyerek szerepben maradt, anyósod pedig felismerte, hogy te pedig szeretnél megfelelni. A manipulációval eléri, hogy az legyen amit ő akar. Nem kell balhézni, egyszerűen szembesíteni kell a férjedet azzal, hogy ő egy felnőtt férfi és nem egy gyerek, és saját családja van, tehát neki nem a szüleivel kell kirándulgatnia, hanem saját családjával. Ő a kulcs, vele kell megértetned, ha anyóssal szállsz szembe, mindenképpen a rövidebbet húzod.

Én azt is megcsinálnám a helyedben, hogyha a férjed is partner, hogy anyósékat is le kell redukálni 3 hetes intenzitásra, mint a te szüleidet. Ez így igazságos, ha most nem is megy, hosszú távon ez kell, hogy cél legyen.

2021. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/135 anonim ***** válasza:
92%

Csodálom, hogy egyáltalán bírjátok, ez nagyon megterhelő lehet így. Nálunk úgy van# hogy 1-1 hétvége a nagyszülőknél és egy hétvégén magunk vagyunk. Persze ahogy az ünnepek kijönnek, időnként változik, de azt előre megbeszéljük. De ha bármelyik oldalon leszolnak a másik oldalt, jó ideig mosolyszunet jönne, az biztos!

Részint parodnak kellene helyre tennie a szüleit, de te is megtehetned. Legalább a megjegyzéseit tartsa meg maganak, de ott is az kene állni a három hetente való látogatásra.

2021. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/135 anonim ***** válasza:
96%
El kene kezdened kinyitni a szádat főleg amikor elkezdik a szövegelést anyósék. Próbálna nekem pedzegetni valaki h mikor megyünk anyamekhoz.. A ferjeddel meg beszelj.
2021. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/135 anonim ***** válasza:
91%

Osztom a 2es velemenyet. Nyugodtan elkuldhetned a gyerkocot egy napra egyedul, ugyis ezt akarjak. Ti pedig tolthetnetek egy kozos hetveget a paroddal.

Igazabol ez talan a legjobb megoldás, mindenki nyer vele. Gondolom neked is jot tenne egy nap a gyerkoc nelkul, kipihenned a faradalmakat:)

2021. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/135 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz helyzet ez, mert igyekszem visszafolytani a bennem lévő negatív érzéseket. Nem akarom, hogy lássák párom szülei, mert összeveszni nem akarok. Nem akarom párom kedvét is elcseszni, mert ő imád szüleivel lenni. Mindig boldog, ha velük lehet és látja, hogy a szüleinek is boldogságot okoz ez..

Szerintem is jó megoldás lenne, ha egy héten nem és másik héten találkoznánk és kirándulnánk, párom azonban azt nem bírná ki és szülei sem és én lennék a rossz.

De akkor lenne legalább egy hét amikor tényleg mi lennénk.


Páromnak amúgy van testvére, ott is a tesó szinte mindennap lemegy párom szüleihez. És a hétvégi kirándulásra ők is velünk szoktak jönni, de az már engem annyira nem izgat, mert a sógornőm levegőnek néz engem kb. Már rengetegszer próbáltam vele barátkozni, de lehetetlen. Szülinapomra nem képes annyit írni, hogy boldogat, személyesen nem képes mondani. Sose kérdezné meg hogy vagyok, csak akkor kommunikál velem, ha muszáj.

Tudjátok ez csak azért rossz nekem, mert nekem van egyébként egy lány testvérem, akivel nagyon jó a kapcsolatom, csak ugye ő is nagyon messze lakik, mint szüleim és sokszor nagyon rossz érzés, hogy olyanokkal kell lennem akikkel én nem akarok, mert anyós mindenáron akar minket és versenyzik szüleimmel és mert sógornőm meg levegőnek néz. Sógorommal nincs baj, ő csíp engem.


Párom tesói viszont legalább a vasárnapot kitudják bekkelni, mert sógornőm szülei is közel laknak. Szóval egyik nap itt másik nap ott vannak.

De anyósomék sógornőm szüleire is féltékenyek... mindig kivannak akadva mikor sógornőm nem megy hozzájuk, hanem hazautazik, mert viszi a gyereket is és percre pontosan számolgatja náluk vagy sógornőméknél vannak többet.


Párom nagyon szeretem, csodás apuka, nem bánom, hogy hozzámentem. Tudom, hogy nagyon szeret engem, tetszem neki és én is tiszta szívemből szeretem.



De kezdem azt érezni pszichológusra lesz szükségem, mert már egyre többször szorongok, sírom el magam, vagy vágok szomorú fejet, vagyok céltalan.... és ez nem mehet így tovább:(((

2021. márc. 17. 22:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!