Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Feleségek, az anyósotokat/após...

Feleségek, az anyósotokat/apósotokat bevonjátok ugyanannyira a családi életbe/gyereknevelésbe, mint a saját szüleiteket?

Figyelt kérdés

Úgy látom a tágabb környezetemben, hogy sok családban konfliktust okoz az, hogy a férj szülei csak amolyan "másodlagos" nagyszülőként lehetnek jelen a család életében, még akkor is, ha nem rossz a viszony. Nyilván mivel a férj szüleiről van szó, neki kellene aktívabban bevonni a szüleit, viszont az esetek többségében azért mégiscsak anyuka menedzseli a család életét, főleg abban az időszakban, mikor ő otthon van a gyerekekkel, apuka meg dolgozik.


Most itt ilyen dolgokra gondolok, hogy anyuka elviszi a gyerekeket a saját szüleihez heti 3-szor, de az anyósát meg csak kéthetente láthatják őket, mert a férj akkor tud menni látogatóba munka miatt.


Persze, nem olyan esetekről beszélek, mikor a férjnek tényleg rosszindulatú, pszichés beteg szülei vannak, hanem amikor alapvetően normális a kapcsolat, akkor is, ha a mennyel nem feltétlenül értenek egyet mindenben. Ilyenkor próbáljátok őket is egyenlő félként, ugyanolyan értékű nagyszülőként kezelnikezelni, hogy ne érezzék úgy, ők kevésbé fontosak?



2021. márc. 20. 21:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Miért mennék "idegen" emberekhez át heti többször? A saját szüleimhez szívesen átmegyek, ez teljesen természetes, de nekem a férjem szülei nem a szüleim, nekem semmi közöm hozzájuk. Ezt úgy írom, hogy nagyon szeretem őket, de a szabadidőmet nem tölteném velük. Ellenben a férjem akkor megy, amikor akar. Oldja meg a férfi, ugyanúgy az ő gyereke is, mellesleg az ő tulajdon szüleiről van szó.
2021. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

"mert a férj akkor tud menni látogatóba munka miatt" - mert a férj milyen munkát végez, hogy kéthetente egyetlen egyszer van csak szabad pár órája?

Én sem mennék anyósékhoz állandóan, főleg nem a férjem nélkül.

Bocs, de szerintem igaza van az egyesnek.

2021. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Én igyekszem bevonni őket amennyire csak tudom. Jó a viszonyom az anyósommal, illetve imádja a gyerekeimet, valamint ők is a mamáékat. Mivel én vagyok itthon a gyerekekkel, a férjem meg dolgozik, így inkább én "szabályozom" ezt a láthatás dolgot. Az én szüleim még dolgoznak, anyósom viszont már nem. Így emiatt hozzá napközben is el tudunk menni, míg anyukámékhoz inkább csak délután és hétvégén. Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy egy városban vagyunk a nagyszülőkkel, szóval mindkét családot egyaránt tudjuk látogatni.
2021. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Nekem már anyósom meghalt sajnos, kedveltem, jó volt a viszonyunk, de a férjem nélkül egyszer sem voltam nála a 14 év alatt, ahogy a férjem se járkál egymaga az én szüleimhez.

Viszont tény, nem vontam be annyira anyóst a gyerek dolgaiba, mint anyukámat, a férjemnek lett volna erre lehetősége de ő sem tette, ez nem gondolom, hogy az én kötelességem lett volna... Sőt anyós se törte magát soha, hogy a heti 2x pár óránál föbbet legyen az unokával.

2021. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Ne kenjük mar az anyákra ezt is. Ha a férj akarja hívni a szüleit, hívja , nyugodtan vendégül láthatja. Nem kell várni hogy a feleség abajgassa, főzzön rajuk stb. Pl ha anyámék jonnenek sokkal kevésbé zavar ha nincs patyolat rend mintha anyosek jönnének. Midnenkinek a sajat szüleivel közelebbi a viszonya , ez tök normalis dolog.
2021. márc. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem. A saját anyám annyira van "bevonva", hogy néha vigyáz rájuk, apám kb 2-3 hetente eljön úgy 1,5 órára, akkor is 90%-ban telefonozik, a párom szülei évente 2x jönnek 2 órára, mi anyóshoz megyünk 3-4x, 1-1 napra, úgyhogy nincs is mibe/hogy belevonni!
2021. márc. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%
Simán megyek anyóshoz a férjem nélkül, és ő is az én szüleimhez. Talán azért vagyunk 25 éve házasok, mert ilyen idióta dolgokkal nem foglalkozunk, mint itt egyesek...
2021. márc. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

#7 Milyen idióta dolgokkal?

Nem azért nem érezzük magunkat otthonosan az anyósunkkal, mert ezzel foglalkozunk, hanem mert így érezzük magunkat és kész.


A saját szüleinkkel való találkozás kötetlenebb. Ha ők jönnek, előttük jók vagyunk a foltos pólóban, tudjuk hogy nem érdekli őket a koszos edény a mosogatóban, és nem sértődnek meg ha kicsit otthagyjuk őket a kanapén amíg kiteregetünk. Ha mi megyünk, nem kell vigyázzban ülni az ebédlőasztalnál, nem kell illemből enni, nem kell mindenhez engedélyt kérni mielőtt hozzányúlnánk. Van téma, de az sem zavar senkit, ha 20 percig nem szólunk egymáshoz, mert mással foglalkozunk.


Anyósékkal viszont a látogatás egy vendégség illemszabályokkal, ami erőfeszítéseket kíván. Jó, lehet én vagyok a hülye, amiért foglalkozom vele, hogy ne legyen felforgatva a ház mikor jönnek, nem dobom fel a lábam a kanapéjukra, és mikor a másfél éves gyerek pakolászni akarja a cuccaikat, megkérdezem hagyhatom-e, meg próbálok feldobni valami uncsi tölteléktémát, mikor kezd beállni a csend, mivel igazán közös témánk a gyereken kívül nincs. Gondolom megtehetném azt is, hogy nem "foglalkozom ilyen idióta dolgokkal", aztán olyan bunkónak tartanak, amilyennek akarnak.


Ennek ellenére nálunk anyósomék látják többet az unokát, mert meghalnak, ha nincs meg a heti pofavizit. És igen, a férjem intézi, viszi a gyereket, nem az én dolgom. Én nem megyek, csak kb minden negyedik-ötödik alkalommal, mert úgy érzem, az illemlátogatások helyett ezer hasznosabb és kellemesebb dologgal el tudom tölteni azt a kis időmet. Sosem voltam ott a férjem nélkül, nem csinálok magamnak ilyen "nemszeretem-programot", ha nem muszáj. A saját szüleimhez nem megyek heti háromszor, mert már lejöttem anyám emlőjéről, meg nekik is van életük rajtunk kívül is. De még csak minden áldott héten sem megyek. Szeretjük egymást, de nekünk nincs igényünk ennyi összejárásra.


Szép dolog, ha valaki az anyósáékkal is annyira egy hullámhosszon van, mintha őket is magának választotta volna, és igazán élvezik a közös időt. De ez ritkább, mivel a párunk szülei random emberek, akiket a "csomagban kaptunk", és nem valószínű, hogy pont olyan típusok, akikkel amúgy is szívbéli barátságot kötnénk. Csak az illem keretein belül, egymás felé jószándékkal elvagyunk valahogy.

2021. márc. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
8, ne haragudj, de akik olyanokat írnak, hogy a férj szüleihet semmi közük, attól mik, ha nem idióták? Néha komolyan meglepődök azon, minden emberek vannak.
2021. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

9, vérrokonsság szempontjából írta az 1-es. Ezenfelül nagyon sokan nem úgy járnak anyósékhoz, mint a szüleikhez. Én pl. szüleimnél, ha éhes vagyok, csinálok magamnak egy szendvicset, egy kávét stb. Anyóséknál nem nyúlnék csak úgy be a hűtőbe.

Nem szeretek náluk wc-re sem járni. Egyszerűen nem érzem magam olyan jól náluk, vendégnek érzem magam és feszengek. Nyilván nem fogok heti háromszor átjárni feszengeni, pedig semmi bajom velük, kedvelem őket.

2021. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!