Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Feleségek, az anyósotokat/após...

Feleségek, az anyósotokat/apósotokat bevonjátok ugyanannyira a családi életbe/gyereknevelésbe, mint a saját szüleiteket?

Figyelt kérdés

Úgy látom a tágabb környezetemben, hogy sok családban konfliktust okoz az, hogy a férj szülei csak amolyan "másodlagos" nagyszülőként lehetnek jelen a család életében, még akkor is, ha nem rossz a viszony. Nyilván mivel a férj szüleiről van szó, neki kellene aktívabban bevonni a szüleit, viszont az esetek többségében azért mégiscsak anyuka menedzseli a család életét, főleg abban az időszakban, mikor ő otthon van a gyerekekkel, apuka meg dolgozik.


Most itt ilyen dolgokra gondolok, hogy anyuka elviszi a gyerekeket a saját szüleihez heti 3-szor, de az anyósát meg csak kéthetente láthatják őket, mert a férj akkor tud menni látogatóba munka miatt.


Persze, nem olyan esetekről beszélek, mikor a férjnek tényleg rosszindulatú, pszichés beteg szülei vannak, hanem amikor alapvetően normális a kapcsolat, akkor is, ha a mennyel nem feltétlenül értenek egyet mindenben. Ilyenkor próbáljátok őket is egyenlő félként, ugyanolyan értékű nagyszülőként kezelnikezelni, hogy ne érezzék úgy, ők kevésbé fontosak?



2021. márc. 20. 21:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Amikor megyünk, több napra.


És szeretem anyósékat, de pl én ott mindig vendég vagyok.

Nem nyúlhatok a hűtőbe tetszés szerint, ha korábban felkelek, akkor addig nem mehetek ki a szobából (pl kajáni, hiába vagyok éhes), míg ők alszanak, etc.


Apámnál tök alap, hogyha megyünk, akkor ugyanúgy otthon vagyok, és csinálok, amit egyébként is szoktam. Ha korán kelek, nem zavarja, élhetem a rendes rutinom szerint az életem.

2021. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
Mi csak azért nem járunk sűrűn anyósékhoz, mert majd 200 km-re vannak, de így is tartjuk a kapcsolatot telefonon, szerencsére jó a viszonyom velük. Az ő véleményét is ki szoktam kérni (anyámén kívül) gyereknevelés kapcsán, de nyilván ha eltérő tanácsot kapok, akkor a saját édesanyámra előbb hallgatok. Én mondjuk ettől nem érzem, hogy ők kevésbé lennének bevonva, mint a saját szüleim.
2021. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%

Én nem tekintem idegennek anyósékat, ennek megfelelően a kapcsolatunk is jó. Azzal, hogy gyerekeink születtek egy vérkörre, vérrokonságba kerültünk.

Nem szoktam tanácsokat kérni sem anyámtól, sem anyósomtól gyereknevelés ügyben, mert már az első gyerekem születésekor is elmúltam 30, így kellően felnőtt ember vagyok, hogy "megbirkózzam" a saját gyerekeimmel.

2021. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%

Hát nem tudom, én ha a szüleimhez megyek és megéhezek akkor sem állok csak úgy neki szendvicset csinálni meg nyitogatni a hűtőt...

Ha megéhezem jelzem hogy éhes vagyok. Ilyenkor majd ők felajánlják hogy csináljak egy szendvicset vagy valami. Ez anyósnál és a szüleimnél is így megy.

2021. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

Még dolgoztak mindkettőnk szülei, tehát klasszikus nagyszülőségről amúgy sem lehetett szó.

Másrészt anyósék másik városban éltek, az 1-2 napos látogatások alatt szintén nem teljesedett ki ez a dolog.

2021. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

Igen, nálunk nagyjából egyforma a látogatási arány, de ez szerintem abszolút minden oldalon múlik. Múlik anyumékon, anyósomékon, és rajtunk is...

Mi anyósoméknál ugyanúgy otthon vagyunk, mint az én szüleimnél, ahogy ők is ugyanúgy otthon vannak nálunk, ahogy az én szüleim. Senki sehol senkit nem ugrál körbe, nálunk alap, hogy nyugodtan kinyitjuk a kamra meg a hűtő ajtaját egymásnál, kipakoljuk a mosogatót, vagy ha épp az orrunk előtt jár le a mosógép, akkor átrakodunk a szárítóba. A korábbi válaszok alapján ez kivételes.

Ezekért a kapcsolatokért kölcsönösen mindenki tett, sok energiánk van benne, hogy tisztán jó kapcsolat maradjon, a konfliktusokat a magunk módján úgy rendezzük, hogy azokban a lehető legkevesebb emberi sérülés legyen.


De a fő oka, ami miatt egyáltalán TUD ilyen viszonyunk lenni, hogy mindkét oldalon nagyon lelkesek és főleg *megbízhatóak* a nagyszülők. Ezt úgy értem, hogy akárhová is megyünk, vagy akármelyik nagyszülővel hagyjuk ott a gyerekeket, mindig pontosan az történik, ami velünk itthon is történne, legalábbis ami a fontos dolgokat illeti. Soha nem játszanának ki, és mindkét oldallal egyforma az értékrendünk, a nagyszülői kényeztetésnek hasonló határait látjuk. Így nem egy erőfitogtatás a kapcsolat, és amit sok helyen látok, nem hatalmi harc megy azon, hogy mit lehet a gyereknek.

2021. márc. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
Ez természetes, hogy mindenki abban a családban érzi otthonosan magát, ahol felnõtt.En a férjem családjánál szinte semmihez sem merek nyulni, ha nem kinálnak meg,akkor én nem nyulok hozzá semmihez sem.Sõt eezel a testvéreméknél is igy vagyok.
2021. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az van, hogy a férjem nem akar igazán találkozni a szüleivel, gyermekkori lelki traumák, sérelmek miatt. Próbáltam korábban noszogatni, de már nem. Én ugye nem ismerem a szüleit ebből az időszakból.

De a kérdés elgondolkodtatott, persze, nem érzek úgy irántuk, mint a saját szüleim iránt, de aért kicsit jobban fogok igyekezni.

Nekünk is egy fiunk van, néha összeszorul a szívem, hogy hogy lesz majd...

2021. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%

Mi még csak várjuk a babát, de igyekszem bevonni amennyire lehet,mert tudom mennyire várják ferjem szülei is. Persze ehhez nyilván az kell hogy jó a viszonyunk, es nem szól bele a dolgokba, de volt már hogy kertem tőle tanacsot. Vagy pl elküldtem neki milyen babaágyneműt vettem, meg ilyen kis apróságok. Volt hogy tudta hogy megyek orvoshoz, és kérte hogy hívjam fel utána meg ilyesmi.

A látogatás nálunk szerencsére nem lesz probléma úgy néz ki, nagyjából egyenlő távolságban (bő 1 óra) laknak mindkettőnk szülei, szóval hol ide megyunk majd hol oda, meg persze ők is jönnek majd. De így esély sincs arra hogy valakinél pl heti háromszor üljek, a másik nagyszülőket meg havonta lássuk. Mondjuk én nem is igenylem a heti 3 találkát.

2021. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%

Mi épp építkezünk, így még szomszédok vagyunk. Anyósék mintha itt laknának velünk, mikor kedvük tartja jönnek ki-be. (baromi idegesítő) hiába mondtuk el mint a falra hányt borsó. Nem a gyerekek jönnek megnézni csak engem szemmel tartani. Sajnos a viszonyunk nem jó ezért is költözünk. Nem örültek a terhességemnek, mert 30 évesen 4 év után szerintük korai. Azért maradtunk eddig mert a férjem lassan látta be, hogy milyenek.

Engem okolnak mert keveset vannak az unokákkal, akiket folyamatosan arra buzdítanak amit én nem engedek. És felháborító hogy esténként nem ott vagyunk és van saját életünk.

És a vicc, míg nem volt gyerek, nagyon szuper volt a viszony. Csak ott rontottam bele a terveikbe. Sose tudok megbocsátani sajnos. A férjem is utálja őket látom amit velünk művelnek, de már csak pár hónap és vége.

2021. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!