Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Feleségek, az anyósotokat/após...

Feleségek, az anyósotokat/apósotokat bevonjátok ugyanannyira a családi életbe/gyereknevelésbe, mint a saját szüleiteket?

Figyelt kérdés

Úgy látom a tágabb környezetemben, hogy sok családban konfliktust okoz az, hogy a férj szülei csak amolyan "másodlagos" nagyszülőként lehetnek jelen a család életében, még akkor is, ha nem rossz a viszony. Nyilván mivel a férj szüleiről van szó, neki kellene aktívabban bevonni a szüleit, viszont az esetek többségében azért mégiscsak anyuka menedzseli a család életét, főleg abban az időszakban, mikor ő otthon van a gyerekekkel, apuka meg dolgozik.


Most itt ilyen dolgokra gondolok, hogy anyuka elviszi a gyerekeket a saját szüleihez heti 3-szor, de az anyósát meg csak kéthetente láthatják őket, mert a férj akkor tud menni látogatóba munka miatt.


Persze, nem olyan esetekről beszélek, mikor a férjnek tényleg rosszindulatú, pszichés beteg szülei vannak, hanem amikor alapvetően normális a kapcsolat, akkor is, ha a mennyel nem feltétlenül értenek egyet mindenben. Ilyenkor próbáljátok őket is egyenlő félként, ugyanolyan értékű nagyszülőként kezelnikezelni, hogy ne érezzék úgy, ők kevésbé fontosak?



2021. márc. 20. 21:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
57%

Ugyan még csak terhes vagyok, de sokat gondolkodtam ezen.

Anyukám már nem él sajnos .. apukám és nevelő anyum van .

Egyaránt úgy gondolom nem akarom, hogy bele szóljanak majd .

Én az arany közép utat szeretném elérni.

Így senki nem érzi úgy, hogy bármelyikünk szülei előtérben vannak .

Nem teszek különbséget.

2021. ápr. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
60%
Én egyiknek sem engedem. Ha majd a jövőben elviszik és azt tapasztalom, hogy negatív hatással van a gyerekre, akkor majd nem viszik, ennyi.
2021. ápr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!