Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért probléma ez az apósomnak...

Miért probléma ez az apósomnak vagy Én vagyok kicsit elfogult?

Figyelt kérdés

Van egy 3hónapos kisfiam. És már előre szerettem volna közölni a nagyszülőkkel hogy nem szeretném, hogy el legyen kényeztetve (ajándékokra értek). Szerettem volna ha csak szülinap, névnap ünnepekkor kapjon nagyobb értékű ajándékot! Hogy mindig tudja értékelni az apróságokat is....

Az én szüleim teljesen megértették.

Viszont apósoméknak mikor közöltem...hát nagyon nem teszett, após fogta magát és kiviharzott szó nélkül a házból...nagyon megsértődött

Anyósom meg próbálta menteni a menthetőt és azzal magyarázza hogy azért sértődött meg mert a saját gyerekeinek is folyamatosan nagyobb értékbe vett mindig mindent, elsős szóra mikor a gyerekek azt a szájukon kiejtettek ( na én pont ezt nem akarom)

És mondtam anyósnak hogy oke... de Ő az én fiam és nem akarom h el legyen kényeztetve és értékeljen mindent...

Én is így nőttem fel és imádtam alig vártam a szülinapot stb...hogy kapjak valamit

Most szerintetek Én kérek olyan lehetetlent tőlük ????

Tökre szarul érzem magam....


2021. márc. 31. 12:29
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
83%

"Miért baj ha kényeztetik?"


Elmondom, hogy miért. Azért, mert két irányból nem lehet gyereket nevelni. Te hiába akarod X irányba terelni a gyerekedet, ha a másik oldalról jön Y és telibeszarja az egészet. Már csak azért is, mert amint kicsit nagyobb lesz a gyerek, rögtön azzal fog jönni, hogy bezzeg a papától kérni sem kell ...

2021. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonymousreview60 ***** válasza:
65%

A kérésed jogos. Ha a férjed nem lett elkényeztetődve, az nem az apósod érdeme, hanem szerencse.

Vélhetően annak nem örül, hogy valaki megmondja neki, hogy a saját pénzével mit nem tehet stb. Vagy tekintélyelvű (esetleg a nőket háttérbe szorító) vagy nagyon mélyről jött és a gyerekeiben akarta bepótolni, ami neki nem jutott.

2021. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
27%

Ha csak a te gyereked, akkor jogos, de ha annak a gyereknek van apja is, akkor majd az apja nem "közli" hanem szól a nagyszülőknek, hogy ne vegyenek drága ajándékot, mert hát ő is milyen sza.r ember lett az ajándékoktól.

Most még azt hiszed, hogy azért kel fel a nap, mert te gyereket szültél, de nagyon hamar rá fogsz ébredni a valóságra!

Csak csináld a cirkuszaidat nyugodtan tovább, aztán kezd fogalmazni a mondandódat a gyerekednek, ha majd megkérdezi, hogy a másik unokának mért vesznek több ajándékot a mamáék? Vagy rám mért nem vigyáznak a mamáék?

Igen, megmondhatod, hogy a nagyszülők mit vegyenek, mit tegyenek, te vagy az anyja!

Ha én lettem volna az anyós helyében, biztos nem magyarázkodtam volna, hanem én is sarkon fordulok.

2021. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
79%
Azzal nem értek egyet, hogy mindenki úgy nevelje a gyerekét, ahogy akarja, mert a legtöbb szülő inkompetens. Viszont ebben objektíven nézve is neked van igazad.
2021. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
63%
Én pedig úgy gondolom, hogy nagyon sok olyan gyerekből is rendes felnőtt lett, akik mindent megkaptak a szülőktől és nagyon sok olyan gyerekből lett züllött felnőtt, akiket a szülők az anyagiak megvonásával próbáltak rendes emberré nevelni.
2021. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
81%

Én sosem fogom megérteni, miért nem bírják felfogni a nagyszülők, hogy ha nem tartják tiszteletben a szülők kérését, abból mindig csak a probléma lesz. Az én sógornőm vega, anyósom nem is tömködi titokban hússal a gyereket, pedig nem árt vele egyet, de azt mondta, ha ez volt a kérésük, tiszteletben tartja.


Nekem is elmondta, hogy azt fog adni a gyerekünknek, amit mi engedünk. Egyébként pont ugyanerre akarom majd megkérni, hogy ne vegyenek neki mindig minden sz*rt, hanem csak alkalmakra. Oké, ha most meglát valamit és megveszi néha, én sem fogok megszólalni, lenyelem, ha egyébk3nt azt látom, hogy tiszteli a kérésemet.


De ez, amit itt is legművel néhány kommentelő, hogy kb. a kérdező torkának ugrik, mert van valami elve, az nagyon durva. Mindenkinek van valami elve, nyilván ezeknek a kommentelőknek is és őket is zavarná, ha a nagyszülők nem tartanak tiszteletben a kérésüket.


Mert önmagában az, hogy a nagyszülőnek csak kényeztetni kell az unokát, nem igaz. Tudnia kell úgy kényeztetni, hogy az ne menjen szembe ennyire a szülők kérésével.

2021. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Párom maximálisan mellettem áll hiszen Ő maga mondta, hogy tudja hogy ellett kényeztetve és sajnos ha valaki nem ugrik ah első szóra ott bajok vannak...de próbál valtoztatni

Na ebből a példából kiindulva sem akarjuk így nevelni...

13-as válaszadó köszönöm ezt a semmit érő választ... na látod leírtad amit el akarok kerulni... hogy a kedves nagyszuloket ajandekokba merjuk

Csak azert megyek oda mert ott ajandekot kapok... naa neeeeem

Azert menjek mert szeretek ott lenni!!!

Sarkon fordulnal???? Meg jo hogy nem vagy az anyosom😂😂

2021. márc. 31. 15:39
 18/47 anonim ***** válasza:
83%
Túl szappanoperát néz a papa.
2021. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

16#

Nagyon nagyon jól látod, és igazad van!!!!

Talán Mi még tudunk olyan gyereket nevelni a világba aki tud örülni a kis dolgoknak is!!!

És őszintén szeret és van a nagyszülőknél nem pedig azért mert ott kapok ajándékokat ha egyből kiejtem a számon!

2021. márc. 31. 15:42
 20/47 anonim ***** válasza:
34%
Nem értem miért probléma, ha a gyerek ajándékot kap a nagyszülőtől. Az ő döntése kellene hogy legyen hogy 500 forintot akár az ujnokara költeni vagy 50ezret. De ugye valamibe csak bele kell kötni.
2021. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!