Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez zavaró beleszólásnak vagy...

Ez zavaró beleszólásnak vagy tukmálásnak számít anyós részéről?

Figyelt kérdés

Ti fent akadtok pl. ilyen kisebb, de rendszeres (tehát kb mindig előforduló dolgokon)?


-kaja állandó tukmálása, megjegyzések hogy keveset szedtél/ettél, miért nem vettél még egy répát a húslevesbe stb.


- cseszegetés, hogy miért nem akarsz a kajából többet elcsomagolni, miért nem eszel süteményt és miért nem viszel el egy egész tálcával haza


- megjegyzések hazainduláskor hogy öltözz fel melegebben, vegyél fel sálat is stb. (szerintem ez a legdedósabb, fordított helyzetben ha anyósnak lenne mondva, biztos nézne egy nagyot)


- hűvösebb időben hiába szólsz, hogy tv nézés közben nem fázol, csak azért is adnak egy plédet betakarózni, mert anyós fázik


- szóltok, hogy most nem tartotok velük tavolabbi családhoz ebédre, és amúgy is van kaja mert főztetek, de csak azért is bejönnek visszafelé és hoznak minimum egy tál levest


- ha hetvegi látogatás után indulnátok vissza mert más dolgotok is van "miért nem maradtok még" - sosincs az, hogy "oké, menjetek csak", vagy éppen megjegyzések, hogy miért ebben vagy abban a boltban álltok meg bevásárolni


Tudom ezek apróságok, főleg ahhoz képest hogy milyen sztorikat olvasni itt, viszont ha rendszeresen előfordulnak titeket bosszantana egy idő után? És nem azzal van a baj, hogy kínálnak, vagy hogy mondanak valamit, hanem hogy mindig legalabb három körön keresztül megy a vegyél-nem veszek-vegyél - de nem kérek, ugyanez kaja csomagoláskor vagy öltözéskor is. Vagy éppen ha azt mondjuk, hazafelé megállunk az Auchanban, tuti jön, hogy miért nem a Tescoban. Nincs olyan, hogy megjegyzés nélkül legyen hagyva.

Nektek ez még tűréshatáron belül van?


2021. ápr. 4. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Nekem már kívül lenne
2021. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ilyen típus, nem beszólás.
2021. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
ez legyen a legnagyobb bajod
2021. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Savlekotő ***** válasza:
58%
Mondjad hogy akkor a tescoban állsz meg,ja akkor már miért nem a lidliben,minimálisra kell csökkenteni az idegbajt találkozásokat,bevált recept vagy azt mondani amit hallani akar de az ilyen kákán típus mindenbe beleköt..
2021. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Az én nagymamám is ilyesmi volt. Én gyerekként a nyarakat ott töltöttem és amikor jöttek a nagybátyámék, mindig ez volt. A nagybátyám feleségét nagyon idegesítette. Én tudtam, láttam, hogy jóindulatból csinálják és természetes volt, így szerintem engem nem zavarna, ha velem is ezt csinálná az anyósom.
2021. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyósom is ilyen, de én amúgy imádom, úgyhogy elfogadom és kész, nem bosszantom magam rajta :D Ez is egyfajta szülő típus, így fejezi ki a szeretetét, neki lételeme a gondoskodás, etetni KELL bennünket. A férjem néha kiakad rá és néha viccelődünk vele a tukmálás miatt, és igen, néha nekem is olyan a hangulatom, hogy fel tudnék robbanni, mikor tizedszer mondja el, hogy egyek, de nem szólok. Mert amúgy nagyon szeret és mindig jó volt hozzám, nyilván nekem is van rossz tulajdonságom, de nem szokott vele cseszegetni.
2021. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Szokott lenni nálunk is, mondom a reakciókat:

"kaja állandó tukmálása, megjegyzések hogy keveset szedtél/ettél, miért nem vettél még egy répát a húslevesbe stb."

-Köszönöm szépen, ennyi elég lesz.


"cseszegetés, hogy miért nem akarsz a kajából többet elcsomagolni, miért nem eszel süteményt és miért nem viszel el egy egész tálcával haza"

-Köszönöm szépen, de ennyi pont elég lesz hármunknak.


"megjegyzések hazainduláskor hogy öltözz fel melegebben, vegyél fel sálat is stb."

-Nekem így teljesen jó, nem fázok.


"hűvösebb időben hiába szólsz, hogy tv nézés közben nem fázol, csak azért is adnak egy plédet betakarózni, mert anyós fázik"

-Köszönöm szépen, ideteszem magam mellé, ha fázok majd betakarózok.


"szóltok, hogy most nem tartotok velük tavolabbi családhoz ebédre, és amúgy is van kaja mert főztetek, de csak azért is bejönnek visszafelé és hoznak minimum egy tál levest"

-Köszönjük szépen, igazán nem kellett volna


"ha hetvegi látogatás után indulnátok vissza mert más dolgotok is van "miért nem maradtok még" - sosincs az, hogy "oké, menjetek csak", vagy éppen megjegyzések, hogy miért ebben vagy abban a boltban álltok meg bevásárolni"

-Otthon még van egy csomó elintézni valónk, legközelebb majd maradunk tovább.


Én hiszek benne, hogy normális kommunikációval mindent el lehet érni. Anyósomról mindenki tudja, hogy nehéz eset, engem viszont imád a család. Mindig mondják, hogy irigylik a türelmemet. Legyél te is egy tündér anyóssal szemben, reagálj mindenre kedvesen, hidd el, nem lesz semmi oka hogy utáljon.

2021. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

7, de baromi fárasztó lehet hogy mindig még a 125.okoskodasnal is türelmes legyen az ember, amikor a masik annyira nem képes hogy egyszer az életben ne szolaljon meg. Lehet hogy neked van türelmed de nem mindenkinek.

Amugy ha a "köszönöm szépen nem kell" mondat udvariasan elmondva használna nem lenne kérdés gondolom.

Van akinek nem eleg 100x elmondani, mert akkpr sem hagyja abba. Es lássuk be kinek van kedve ahhoz hogy állandóan semmibe vegyék?

2021. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
Ja es 7, oke hogy szepen elmondod hogy nem kelett volna köszi, de mar megint megtörtént, megint odavittek valamit stb..szóval nem oldod meg azt hogy ne vigyenek, ne szóljanak..csak akkor abban a pillanatban te nem húzod fel magad, csak elmondasz egy mondatot amit legközelebb ugyanúgy le se tojnak.
2021. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

A válaszom arra irányult, hogy anyós viselkedése nem fog változni. A férjem testvérének párjával is hasonlóan viselkedett mindig is, ő is ezer meg egy féleképpen próbálta mondani, hogy ne így és ne úgy legyen, anyós hajthatatlan volt. Most ott tartanak, hogy kb alig beszélnek egymással, a csajszi nem tett nagy benyomást a családra,így annyira nem is kedvelik, mivel anyós teletukmálja mindenki fejét hogy a csaj mennyire gonosz stb.

Én viszont beláttam, hogy anyóson nem tudok változtatni, ha fejre állok se. Ezért inkább felveszem az állarcot, mosolygok és kedves vagyok vele. A férjem családja nagyon kedvel, anyóst leszavazzák mikor szidni próbál.

Nekem megéri elmondani mindent ezerszer, ha legalább utána kedvesek velem a családtagok.

2021. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!