Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt, hogy...

Miért csinálja ezt, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Az anyósommal alapvetően jól kijövünk, de csak mert mióta a férjemmel együtt vagyunk próbáltam mindenben megfelelni. Amikor várandós lettem, mondta hogy ő nem fog semmibe beleszólni, úgy csinálunk mindent ahogy akarunk. Meg is nyugodtam hogy ebből nem lesz konfliktus. Aztán ahogy megszületett az unoka úgy változott meg minden találkozásról találkozásra, mert (szerencsére) fél ország elválaszt bennünket. Az elején elrontottam azzal hogy napi szinten küldtem a kèpeket a gyerekről, mert ha egy nap nincs 5 kép meg 3 videó akkor már megy a rinya hogy küldjünk már valamit, had nèzzèk az unokát. Amikor talàlkozunk minden dolgonàl megkérdőjelez, pofákat vág, rám ripakodik ha adni akar valamit és nem fogadom el mert van belőle elèg és nem olyan nagy a lakásunk hogy minden sz.rt tárolgassunk ami nem kell neki és rám akar sózni. Amikor ott vagyunk, ki se nyitjuk a szemünket reggel, már nyit be hogy adjam oda a gyereket. Kivagyok ettől az egésztől azt érzem hogy èn èvek óta mindent megteszek a jó viszony érdekèben, de már kezd betellni a pohár. Szerintetek hogy tudnám leállítani kegyesen? Nagyon terhes már a mártirkodása hogy az unokàja miatt èl, meg mindig azt vàrja hogy mikor láthatja, meg hogy úgysem jöhet majd hozzájuk nyaralni a gyerek (soha senki nem mondta hogy nem engedjük, de még nincs fél éves sem)... ott van a fèrje és a másik gyereke akikkel egy háztartásban èl. Kezd nagyon àtlendülni a ló másik oldalára. A gyereket a fèrjemnek és magamnak szültem, nem neki. Mègha sokszor így is gondolja.
2021. ápr. 12. 02:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

A férjednek kell beszélni vele, nem neked.

Azt nem értem mondjuk, hogy mi olyan nehéz a képküldésben. Csinálsz képet, átküldöd, kész.

2021. ápr. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Kettő gyermeket nevelsz. Nem 1-et! ...
2021. ápr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Férjed dolga lenne leállítani anyóst, ha túl sok neked/nektek. Vele beszélj.
2021. ápr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha a férjem eddig se foglalkozott különösebben ezekkel a dolgokkal mert én oldottam meg mindent? Most is nekem kellene, erre irányult a kérdésem is.
2021. ápr. 12. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Nekem a menyem soha nem küld fotókat csak az anyukájának.A fiam gondoskodik arról,hogy lássuk az unokát, õ küld fotókat és nem mindennap.külföldön élnek.pl. Skypeon mi ritkán látjuk az unokát,de az õ anyukája szinte mindennap.Ez van mindent az anyukjának csinál, mert az anyukája uralkodik rajta.Mégsem csinálok problémát.
2021. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó, valóban nem csinálsz problémát, csak a gyikre jössz panaszkodni. A menyednek meddig tartana megnyomno a tovàbbítás gombot ha a saját szüleinek küldi a képet?

Én is meny vagyok, így csinálom. Két gyerek mellett viszont nincs mindig patyolat rend, és ez a háttérben sokszor látszik is. Éppen ezért én is több képet küldők anyumnak mint anyósomnak, ugyanis ők nem az unokàkat nèzik hanem a hátteret. Mi hova van elpakolva, miért van elő a fazèk, miért nem mosogattál el rögtön ebéd után, stb. Nálam a gyerekek az elsők, amikor ők alszanak, akkor vàgom haptákba a lakást, amíg ébren vannak velük foglalkozom, 4 éves a nagyobbik, 1 a kisebbik. Szóval lehet hogy Te is hasonló okok miatt nem kapsz képeket a menyedtôl.

2021. ápr. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Én megèrtem a kérdèst író hölgyet. A férjeknek nincs érzèkük/kedvük/türelmük ehhez. Nálunk is az a felosztás hogy nekem adja oda a telefont hogy írjak vissza ennek vagy annak formàlisan mert neki ninxs kedve.

Szerintem màr az elején elrontotta azzal hogy hagyta hogy ràtelepedjenek. Nagyobb tàvolságot kell tartani, kérèsre napi 1 kép, aztàn majd megunják... az én anyósom folyamatosan nekem küldte vissza a képeket amiket küldtem. Mint kiderült a barátnôinek próbàlta... èn nem teszem ki ennek a gyerekemet. Ki tudja hogy landol mèg a kép amin pl spagtettit eszik és tetőtől talpig maszatos, vagy bármelyik másik nem a legelőnyösebb kép. A mai világbsn vigyázni kell, de hát anyósnak aztán beszélhetek...

2021. ápr. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

6/7


Honnan szedted azt, hogy én panaszkodom, õk igy döntöttek, a menyem azt mondta,hogy az a fiamra tartozik.A másik pedig igen sajnálom a menyemet, hogy az anyukája ennyire uralkodik rajta, mert elmondja nekem OK.

Az meg,hogy figyelném milyen rend van az éketben eszembe sem jutna.

2021. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha ilyen jóban vagy a menyeddel akkor miért nem továbbítja neked a képeket amiket az anyukájának küld? Csak két gombnyomás lenne🤔 Érdemes ezen elgondolkodnod.
2021. ápr. 15. 15:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Én eleinte küldtem képet az anyosomnam. Ebből az lett, hogy állandóan írkált meg hivogatott. Naponta, kétnaponta.

Azóta senkinek sem küldök képet 😄

2021. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!