Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért akarja megmondani anyós...

Miért akarja megmondani anyós hogy hány személy lehet majd az esküvőn?

Figyelt kérdés

Mivel még nem vagyok házas így tudom hogy nem anyósom még.

Nem mostanra tervezzük az esküvőt, a covid miatt, várunk vele, de már beszéltük hogy kb hány fő lenne ott, max 50. És anyós mikor meglátta hogy felőlem több rokon jönne ( ők mind elsődleges rokonok akiket szeretek, illetve család barátok is jönnének) egyből mondta hogy felejtsem el hogy én ennyi rokont meg ismerőst meghívok, mert ez így párommal nem lenne fer. Mert felőlem 35 ember jönne, párom felől 15.

Én meg mondtam anyósomnak hogy ez páromat nem zavarja, akkor őt miért zavarja. Erre kitalálta hogy akkor hívjuk meg az ő kórusának a tagjait, és az ő barátnőit, akiket én nem ismerek, és még párom se akarja hogy jöjjenek, meg így akkor már nem 50lennenk ha nem 70en. Párom rászólt hogy fejezze be nem ő fogja eldönteni hogy kik lesznek ott. De csak folytatja a hisztit hogy nem fer hogy én részemről ennyi ember jön.

Akkor ugye párommal a helyszínen is gondolkodunk, hogy hol lenne érdemes, anyósom mondta hogy egy milyen helyen lenne a legjobb és mutatta nekem, egy full puccos kastélyt. Erre párommal nemet mondtunk, mert nem tetszik nekünk és még drága is lenne, erre kiakadt hogy milyen csöves esküvőnk lesz így.

Szóval már ki vagyunk mind a ketten párommal, mert hiába szólunk neki hogy mi másképp szeretnénk ő azért is beleköt mert hogy ő másképp képzelte el. Még a ruhám is leszolta amit kinéztem, meg azon kiakadt hogy nekem nem lesz fátylam, illetve a menyecske ruhám az kék lesz. Mi így szeretnénk de ő nem érti meg.

Nem tudom hogy köztetek volt-e valaki akinek hasonló helyzete volt, illetve azon kívül hogy elviseljük mit lehet még ellene tenni?


2021. ápr. 14. 12:22
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%

Ez mindig olyan fura nekem, mikor a szülők beleszólnak abba, milyen esküvőt akarnak a fiatalok.


Amúgy nagyon egyszerű, a párod közölje vele egyszer határozottan, hogy ez a ti esküvőtök és nem kértek beleszólást. Ha ezután is magyaráz, akkor még nem kell vele megosztani semmit és ha nehezményezi, miért titkoljátok előle a dolgokat, akkor mondani kell, hogy azért, mert nem vagytok kíváncsiak a kritikájára.

2021. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
26%

Jah, te szegény.

Kezdődik..

2021. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
34%
Ki fizeti az esküvőt?
2021. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon fontos kérdés hogy ki fizet?
2021. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%

#3

Nem mindegy?

Nálunk én fizettem mindent, de eszembe nem jutott, hogy ezzel "bevásároltam" magam a fiatalok nagy napjába és én dirigálok.

2021. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
Tök mindegy, ki fizeti az esküvőt. Ha a szülők adni akarnak X összeget, akkor adják szererettel és elvárások nélkül vagy inkább ne is adjanak semmit.
2021. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
97%
Állítsd le, mond meg h “köszönöd” a tanácsait de tudtoddal ez a ti napotok nem az övé, úgyhogy ha nem tetszik ahogy ti szervezitek, akkor nem kell eljönni, ennyire egyszerű.
2021. ápr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Szerintem az teljesen mindegy hogy kifizeti, meg bocsánat ez bunkón fog hangzani, de szerintem ehhez nincs közöttök hogy kifizeti.

Szerintem az lesz hogy kizárjuk teljesen belőle mert meguntam és párom is, párom már nem egyszer rászólt, de csak azért is.

2021. ápr. 14. 12:46
 9/41 anonim ***** válasza:
62%

8: szerintem félreérted a pénzügyet firtatókat.


Nem az a lényeg, hogy van-e közünk hozzá - hanem ha anyósék fizetik az esküvőt, akkor jogosan próbálnak beleszólni.


Ha meg a saját zsebetekből megy, akkor jogosan ti szabjátok meg, hogy kit hívtok meg.


Ennyi.

2021. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
60%

Aki húzatja a zenét, az mondja meg, mi hogy legyen - ha nem így van, az a leendő anyós/após jófejsége. Abból, hogy elhárítod az erre vonatkozó kérdéseket, egyértelmű, hogy ők adják a pénzt, vagy legalábbis egy részét.

Ha nem szeretnétek hogy beleszóljon, ne fogadjátok el a pénzét, oldjátok meg annyiból, amennyitek nektek van erre a célra.

2021. ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!