Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért akarja megmondani anyós...

Miért akarja megmondani anyós hogy hány személy lehet majd az esküvőn?

Figyelt kérdés

Mivel még nem vagyok házas így tudom hogy nem anyósom még.

Nem mostanra tervezzük az esküvőt, a covid miatt, várunk vele, de már beszéltük hogy kb hány fő lenne ott, max 50. És anyós mikor meglátta hogy felőlem több rokon jönne ( ők mind elsődleges rokonok akiket szeretek, illetve család barátok is jönnének) egyből mondta hogy felejtsem el hogy én ennyi rokont meg ismerőst meghívok, mert ez így párommal nem lenne fer. Mert felőlem 35 ember jönne, párom felől 15.

Én meg mondtam anyósomnak hogy ez páromat nem zavarja, akkor őt miért zavarja. Erre kitalálta hogy akkor hívjuk meg az ő kórusának a tagjait, és az ő barátnőit, akiket én nem ismerek, és még párom se akarja hogy jöjjenek, meg így akkor már nem 50lennenk ha nem 70en. Párom rászólt hogy fejezze be nem ő fogja eldönteni hogy kik lesznek ott. De csak folytatja a hisztit hogy nem fer hogy én részemről ennyi ember jön.

Akkor ugye párommal a helyszínen is gondolkodunk, hogy hol lenne érdemes, anyósom mondta hogy egy milyen helyen lenne a legjobb és mutatta nekem, egy full puccos kastélyt. Erre párommal nemet mondtunk, mert nem tetszik nekünk és még drága is lenne, erre kiakadt hogy milyen csöves esküvőnk lesz így.

Szóval már ki vagyunk mind a ketten párommal, mert hiába szólunk neki hogy mi másképp szeretnénk ő azért is beleköt mert hogy ő másképp képzelte el. Még a ruhám is leszolta amit kinéztem, meg azon kiakadt hogy nekem nem lesz fátylam, illetve a menyecske ruhám az kék lesz. Mi így szeretnénk de ő nem érti meg.

Nem tudom hogy köztetek volt-e valaki akinek hasonló helyzete volt, illetve azon kívül hogy elviseljük mit lehet még ellene tenni?


2021. ápr. 14. 12:22
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
87%

Azt kérdeztétek, miért kell az ŐŐŐ barátnőit meghívni, akiket nem ismersz? majd az övére hívja meg azokat, senki se tehet róla, hány rokona van.

Ha minden rokona ott lesz, amilyen fokú neked is, akkor pont fair

2021. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
11%
Mert covid van
2021. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
93%
Annyira nem értem ezeket a kérdéseket :D Ha te, meg a hasonló kérdést feltevők ahhoz elég felnőttek vagytok, hogy férjhez menjetek, ahhoz miért nem vagytok azok, hogy kiálljatok magatokért és meghúzzatok egy határt? Azon persze felháborodtál, hogy valaki teljesen normálisan megkérdezte, hogy ki fizeti majd a banzájt (ugye mindig az kiabál, akinek a háza ég...), gyakorold ugyanezt "anyósoddal" szemben is.
2021. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Igazság szerint hogy ha összes rokonomat megkéne hívni akkor , már lennénk 300an. 😅

Utolsó próbáltuk, nem megy, azért is csinálja. Már a férje is rá szólt, de nem érti meg.

2021. ápr. 14. 13:34
 25/41 anonim ***** válasza:
79%
Azoktól kérdem, akik szerint jogosan szól bele az, aki fizet: ha mindkét fél szülei belefizetnek, akkor mindkét fél szülei beleszólhatnak ugye. Mi van akkor, ha a két család elképzelése teljesen más? Olyankor kinek van igaza? Tegyük fel, fele-fele arányban fizetik. Egyik A-t mond, másik B-t, na, ki dirigál olyankor? A pár meg mondjuk C-t szeretne. Nem érzitek nevetségesnek ezt a szituációt?
2021. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
89%

A beleszóló szülők ilyenkor abba a hibába esnek, hogy azt hiszik, tudják, mi lenne a legjobb a gyereküknek és meg se kérdezik a fiatalokat, hogy milyen terveik vannak. A gyerekük a kirepülése óta sokat változott, formálódott, amit a szülők nem tudtak követni és az esküvőn érvényesíteni próbálják a véleményüket. Nem mindig veszik észre magukat.

A leendő anyósod is ragaszkodik a saját ötleteihez, ezért jobb, ha már csak végleges döntéseket közöltök vele, pl lefoglaltátok ezt a fotóst, megrendelted azt a ruhát, amaz a zenekar szerződött veletek, kinyomtattátok a meghívót a X vendégnek nevre szólóan, stb. Ebbe már nincs mit beledumálni, nem marad támadási felület.

2021. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
94%
Szóval ha neked lenne pl 5 testvéred s 30 elsőunokatestvéred, a párodnak meg mindkettőből csak 1-1, akkor nem hívhatnád meg őket, mert "nem fer"? WTF??
2021. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
88%
Semmi joga beleszólni. Ha nem hagyja abba, mondjátok meg hogy köszönitek, de akkor nem kell a pénze se, ennyit nem ér. Normális szülő azért fizeti (akár egészben akár részben) az esküvőt, mert ez egy fiatalnak nagyon nagy kiadás és mert szereti, nyilván csak ha anyagilag megteheti. De ha csak azért ad bele, hogy akkor pattoghasson, attól csak rosszabb lesz.
2021. ápr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
97%
Ha a pénz miatt csinálja mert azt gondolja, ezért dirigálhat, akkor az ő részét visszaadnám az utolsó forintig és onnantól kezdve nem szólhat egy szót se.
2021. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
86%

25

Senki nem mondta, hogy jogos a beleszólás ha pénzt ad. De azért valljuk be, hogy nagyon sok ember így csinál. De ismerek olyat is aki nem adott pénzt mégis beleszólt és diktált a párnak. Sok fajta ember van.

2021. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!