Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért akarja rám erőlteti az...

Miért akarja rám erőlteti az oltást?

Figyelt kérdés

22L vagyok. Erős immunrendszerem van, nagyon ritkán vagyok beteg. Anyósoméknál mindenki be van oltva, nálunk senki nincs mert a családom se szeretné. Amúgy is ők ritkán járnak közösségbe mivel földet művelnek. Én úgy vagyok vele hogy ameddig nem kötelező addig nem szeretném magam beoltattni. De anyósom egyszerűen folyamatosan rám akarja erőltetni hogy már pedig nekem muszáj beoltattnom magam.

Két hetente szoktunk menni ebédelni, bár én néha kihagyom mivel amúgy sem kedveljük egymást, mindig volt valami ami miatt beszóljon.

De most hogy megtudta hogy én még nem szeretném magam beoltattni, elsőnek szó szerint leszidott hogy mi az hogy nem, miért nem, majd ha beteg leszel akkor is ezt mond. 16 évesen voltam utoljára beteg, azóta nem, vagy csak ritkán. És van mikor a férjemet is felhívja telefonon már egyből ezt kérdezi tőle, ha én beszélgetek vele rögtön ezt kérdezi. Már ott tartok hogy nem megyek hozzájuk és nem veszem fel neki a telefont sem. Amúgy már férjem se megy hozzájuk mert már ő is unja.

De a legjobban azzal húzta a ki a gyufát mikor náluk hagytam a táskám, és mikor elmentem érte, a táskám ott volt a gépe mellett és a papírjaim kivoltak rakva. Be akart regisztrálni, na akkor nagyon leszidtam hogy még is mit képzel ehhez semmi joga nincs, és egyből hozzám vágta hogy jó lenne hogy ha végre észhez térnél. Azzal lendülettel otthagytam és felé se néztem. Nagyon megharagudtam rá emiatt.

Nem tudom hogyan lehetne erről a témáról leakasztani, de már nagyon unom. Aki tud tanácsot adni az írjon nyugodtan. ( Olyan hozzászólást nem kérek hogy menj beoltattni magad, mert még nem szeretném)


2021. ápr. 16. 20:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
45%

"22L vagyok. Erős immunrendszerem van, nagyon ritkán vagyok beteg"


Na pont ilyen agyhalottakkal vannak tele már a kórházak.

2021. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
58%
Kedves 1-es, mindenkinek joga van azt gondolni a vírusról, amit akar. A kérdés nem ez volt. Agyhalott vagy talán, hogy nem sikerült értelmezni?
2021. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
47%

Nemrég halt meg egy focista, erős immunrendszerrel. Itt az erős immunrendszer nem elég(legalábbis nem a brit verziónál) a táskás résznél én is kiakadnék,de amúgy hülye az érved az oltás ellen. Én terhesen kaptam meg és semmi bajom tőle, sőt a családom többi tagja is él és virul, pedig volt aki Szputnyikot kapott, másik a kínait.

Most halt meg egy fiatal férfi, testépítő volt. Na akkor mit is ér az immunrendszer?

2021. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
85%
Anyós pajti meg túlságosan fél azért erőlteti ezt,de tény túlzásba viszi én szimplán közölném veled, hogy vagy ne gyere addig át vagy azt maszkkal tedd(már ha ennyire félnék a nem oltott ismerőstől, amúgy ilyenkor én magam viselem a maszkot és nem hordom le a másikat, szerintem bőven elég ha viselem a maszkot és távolságot tartok).
2021. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
75%
Mondd, hogy mindenkinek a szíve joga eldönteni, hogy beakarja-e oltatni magát. Ha fél tőled, akkor oltassa be, aztán akkor nincs mitől rettegni. A többi a te magánügyed.
2021. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
44%
A te döntésed, te fogsz megbetegedni. Az erős immunrendszer nem jelent védelmet a koronavírust ellen, maximum csak annyit, hogy nem halsz majd bele. De ugye ezt nem lehet erre alapozni, tehát a végkimenetel ismeretlen. Az oltás legalább megtanítja rá az immunrendszert, hogy hogyan vegye fel a küzdelmet, így elkerülhető a halálozás és a súlyos szövődmények kialakulás.
2021. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
78%
Miért kell egyből támadni a kérdezőt? Nem tűnik vírustagadónak vagy tudományellenesnek, egyszerűen nem akarja magát még beoltatni, ez az ő saját döntése, az ő élete, ő rendelkezik vele. Amit pedig az anyósod csinál az több, mint sok, én biztosan nem hagynám ezt a saját anyósomnak, de tudom, hogy sokszor nem értik meg, hogy átléptek egy határt
2021. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Leírtam fent hogy amíg nem muszáj nem szeretném. De egyesek nem tudnak szöveg értelmezni.

Anyósom be van oltva.

Szóval nem tudom. Addig nem megyek hozzá.

2021. ápr. 16. 20:35
 9/63 anonim ***** válasza:
74%
7-es, így van, nem kell győzködni szerintem senkit.
2021. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim válasza:
78%
Ne foglalkozz vele semmi köze hozzá, hogy te szeretnéd e vagy nem. Szerintem magyarázd el szépen neki, téged zavar, hogy erőlteti, és ha nem hagy, kerülni fogod:). Így kap választási lehetőséget, és tudni fogja, hogy ő mar el téged.
2021. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!