Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Pofátlanság vagy rendben van ?

Pofátlanság vagy rendben van ?

Figyelt kérdés

Apukám 2 hónapja meghalt, egyke gyerek vagyok,mindent rám hagyott.

Párommal 4 éve vagyunk együtt,ebből 2 éve összeköltöztünk.

Anyósékkel soha nem volt rossz kapcsolatom,hagyott minket,nem kritizált,nem szólt bele semmibe.


Anyóséknál önhibájukból leégett az egész ház, nem volt hova menniük, ezért felajánlottam,hogy lakhatnak az apukám lakásába, ami ügye az enyém már,de egy kis minimális albérlet összeget el szeretnék kérni 50 ezer Ft,mivel alapból is kiadtam volna a lakást albérletbe,csak nem 50 hanem 130 ezért Ft.

Erre anyós elkezdett fintorogni,hogy mégis hogy merek én kérni bármit is,hisz család az család.

Ha fordított helyzet állna elő akkor ők ingyen adnák .

Anyós folyton a fiát baszogatta,hogy miért nem szól rám,párom annyival lerendeztem,hogy nem az övé a lakás,semmi köze hozzá,azt csinálok vele amit szeretnék és szerinte teljesen rendben van,hogy egy kis minimális jelképes bért kérek.

Anyósnak mondtam,hogy szerintem sehol máshol nem kap 50 ezer Ft, 2 szobás 60nm² lakást, még szobát sem.

Erre inkább elmentek 150 ezer Ft albérletbe,merthogy basszam meg a lakásomat ők aztán nem fizetnek nekem semmit



2021. ápr. 18. 13:49
 61/97 A kérdező kommentje:

Másik kérdésről nem tudok amit töröltek

Azt nem én írtam ki

2021. ápr. 18. 15:25
 62/97 A kérdező kommentje:

45 nap a hagyatéki

Amúgy általában néhány hónapon 2-3


Valakinél fél év,1 év

Egyénfüggő

2021. ápr. 18. 15:28
 63/97 anonim ***** válasza:
31%
Három hagyatékiban volt részem, a leggyorsabb az utóbbi egy évben az volt, ami múlt héten zárult le, szeptember 17-én halt meg apu. Évek óta nem volt az ügyfeleim közt sem 2-3 hónapos hagyatéki.
2021. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 A kérdező kommentje:
Ez hamar megvolt, létezik,hogy pár hónap alatt lezajlik
2021. ápr. 18. 15:32
 65/97 anonim ***** válasza:
65%
60, az a kérdező is pont ugyanígy mindenre kitalált valamit...
2021. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 anonim ***** válasza:
39%
fogadjunk, nem mersz privit írni, kérdező.
2021. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 anonim ***** válasza:
71%

Én is céloztam volna, mint a 60-as. Mondjuk úgy, hogy x hónapig lakjanak ott ingyen, ezt tudom felajánlani, addig nagyjából összeszedhetik magukat anyagilag, aztán meglátjuk mi lesz. Aki nem pofátlan, az érti, hogy utána minimum fizetni kéne. Ha nem akarja érteni, akkor meg legalább az összeveszés el van kicsit napolva, és nem rögtön a tragédia után tetézi a rossz hangulatot.


Ha az én házam égne le, az első sokkban én is képtelen lennék beletörődni, hogy nemcsak mindenemet újra kell vásárolnom egy vagyonért, de mostantól még azért is fizetnem kell, hogy lakhassak valahol. Valószínűleg reménykednék benne, hogy ingyen lakhatást ajánl fel egy olyan családtag, aki megteheti, és rosszul esne, ha rögtön azzal kezdené, hogy "mivel mindenedet elvesztetted, segítek, ennyi és ennyi fortintot fizess érte". Nem vagyok büszke rá, de be kell ismernem, hogy így éreznék, és szerintem ilyen rendkívüli helyzetre valahol természetes ez a reakció. Az ember haragszik az életre, ami így elbánt vele, és a tehetetlen dühét ráirányítja mindenkire, aki "rátesz még egy lapáttal a gondjaira". Leszögezem: attól, hogy a reakciót természetes, az elvárás még mindig nem jogos.


Pár hét alatt, ahogy elmúlik a sokk, realizálnám, hogy nem várhatom el ezt örökké, és bizony nem férne a pofámra az, hogy hosszabb távon se fizessek semmit. Magam hoznám fel a fizetés témáját, ha a jótevőm nem is teszi. Az biztos, hogy valamilyen szempontból kínos helyzet mindenkinek, mint minden családon belüli anyagi ügy.

2021. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 anonim válasza:
62%
Valahogy ezt ugy talaltam volna nekik, hogy bizonyos fix idore (2 honap - fel ev) menjenek oda nyugodtan ingyen, es addig kereshetnek lakast. Utana viszont mar csak berleti dijert cserebe lakhatnak ott, ha nem sikerul talalni mast.
2021. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 anonim ***** válasza:
69%
Kisujjadat nyujtod es az egesz kezed kene😄
2021. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 anonim ***** válasza:
13%

Minek az embernek ellenség ha olyan rokonai vannak mint a kérdező..a saját családjából is hasznot akar húzni.


Kérdező remélem ők soha, semmivel nem támogattak téged, se a lakásotok vásárlásában se semmikor.

2021. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!