Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondjam meg anyósomnak...

Hogyan mondjam meg anyósomnak hogy számomra már kellemetlen?

Figyelt kérdés

Párommal 6 éve élünk együtt és házasok is vagyunk.

Szoktunk menni néha ebédre szülőkhöz, mondjuk én a szüleimhez sűrűbben mert van nekem nálunk 30 tyúkom és 3 kakas.

De most a szüleim kijelenték hogy ők 30 év után elválnak, apukámnak már van egy új nője is. Sajnos előre látható volt mivel nagyon sokat veszekedtek. Ugye anyukám ki van rendesen, mivel egyedül kint maradt, se munka helye semmi, mivel apukámmal együtt vitték a gazdaságot.

És ugye anyósomnak nem akartam elmondani hogy mi van velük, de csak elmondtam neki is. Elsőnek ledöbbent, utánna elkezdte apámat szidni hogy mindig is tudta hogy egy gaz ember stb. De ezzel nem is lenne baj hogy ha csak egyszer mondaná. Bármikor megyünk hozzá, vagy csak beszélgettünk vele, már egyből ezzel kapcsolatban kérdez. Múltkor pl a munkahelyemen fagatott hogy mondjak már valamit mi lesz velük. De sose tudok semmi újat mondani neki mindig ugyanazt mondom, mivel én sem tudom hogy mi lesz velük. Kitudja lehet kibékülnek, szóval nem tudom. És hiába szólok rá hogy légyszives nekem ez már kellemetlen téma, ő csak azért faggatta, felhozza, néha már sírás kerülget miatta.

De múltkor azzal mérgelt fel hogy így megkérdezi apádnak van eladó húsa ( bocsánat apukám még mellé hentes is, szóval földet művel és még hentes is) mondtam anyósomnak hogy múltkor lehordtad minden szarnak most bezzeg a hús miatt jó lenne, erre elkezdi hogy én ne pofázak neki. Erre én mondtam neki hogy hívd fel apám és kérdezd meg tőle. Ez volt 2 hete megkapta a húst és már egyből szidni kezdte apukámat. Én rá szóltam hogy örülnék neki hogy ha befejezné végre mert már unom. Már rá szólt párom is, és apósom is és még neki állt fentebb. Én itt mondtam neki hogy jó felőlem hisztiz én nem jövök hozzád amíg csak ezzel a témával kapcsolatban tudsz velem beszélni.

Szóval már nem tudom, sose voltam vele rosszban, de most emiatt nagyon megutáltam. Nem tudom ti mit tennétek helyemben, de így is kivagyok, erre ez a barom rá tesz egy lapáttal.


2021. ápr. 20. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen jól csinálod: nem mész hozzá.

Majd ha hónapokon át, beleértve nagy családi ünnepeket is, mindig egyedül megy a fia hozzájuk, akkor le fog esni neki a tantusz.

És persze ő se tegye be a lábát hozzátok.

2021. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem fogja betenni, megmondtam páromnak hogy nem kell neki jönnie,. meg ne hívjon fel. Van elég bajom így is mint őt hallgatni. Azért anyámat össze törve látni.
2021. ápr. 20. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
jol teszed ha nem mesz hozza, bar en a helyedben erelyesebben megmondanam neki hogy ebbol most volt eleg, es fejezze be a csaladod szapulasat. az en apam eleg hulye, sok gyerekkori traumat koszonhetek a durvasagainak, de az ha en szidom, vagy panaszkodok, nem azt jelenti hogy barki mas is megteheti. az anyos meg plane nem.
2021. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Miért kérdezed, hogy hogy mondd meg neki, ha már megmondtad és el is küldted a pcsába. Jogosan. Kipanaszkodtad magad, most azt várod, hogy bólogassunk és fröcsögjünk rá, meg hergeljünk még jobban ellene? Ügyesen lerendezted, ennyi.
2021. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod egyszerűen bolond. Meg bizonyára unatkozik és örül, hogy hallott valami izgit és ezen lovagolhat. Ha azt akarod, hogy ne bosszantson, akkor ne beszélgess vele, kerüld el. A párod meg biztos megért téged.
2021. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!