Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagáltatok volna, ha a...

Hogy reagáltatok volna, ha a lányotok új férje az esküvő után olyat mondana nektek, amikor hozzátok mennek látogatóba, hogy el kéne adni a telket?

Figyelt kérdés

Hallottam nemrég egy ilyen sztorit, hogy a lány férjhez ment és az új férje az esküvő után járt másodszor a lány anyjánál (az apja nem ismert). Először még nagyon kedves volt, másodszer meg már azt pedzegette az anyának, hogy el kéne az adni a kertes ház mögötti telket, mert 4 milliót ér. Meg valami kertit partit terveztek nyárra, abban a faluban egy vendéglőben, ahol az anya lakik, de erre közölte, hogy az nem jó helyszín. Elvileg nem is régóta járt a pár, gyorsan összeházasodtak. Az anya persze főzött meg készült, hogy fogadja őket.


Ti mit reagáltatok volna egy ilyenre?



2021. ápr. 21. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt, a csávónak semmi köze ezekhez, nem kellene mindenbe beleszólnia, elég kiállhatatlan személyiség lehet.

Másrészt meg, ha azt a telket tényleg az ég egy adta világon semmire nem használják, akkor lehet, hogy tényleg nem lenne hülyeség eladni, gondolom az anya se utasítaná el azt a négy milliót.

2021. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Megkérdezném a lányom. Lehet,hogy ő mondogatja otthon,hogy anyáék eladhatnák a telket.
2021. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha felhozza legközelebb, akkor mond azt, hogy talán igaza van, vehetnèl magadnak egy új autót az àràból. A reakcióból kiderülne, hogy magànak/ maguknak szertenè e az àràt.

Egyèbkènt a bèkessèg kedvèèrt a lànytól kellene megkèrdezni. Ha csak egyszer emlitette lehet, hogy tényleg pusztán csak logikusan arra gondolt, ne àljon ott üresen, ne keljen azzal is bajlódni.

A kerti parti részt nem értem. Arra nem tudok nyilatkozni

2021. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Ahány ember, annyiféle. Akár az újdonsült férj, akár az anyós...


Férj: Valószínű ő ilyen típus, hogy kimondja amit gondol. Ő feleslegesnek tartja ott azt az üres telket, ő oda nem tervez és úgy véli az anyósa se, ezért hát odamondja, hogy célszerű lenne eladni. Ha én lennék a helyében én nemcsak hogy nem szólnék bele,ha nem kérik véleményemet más vagyonával kapcsolatban, de igazából nem is tartanék jó ötletnek egy szomszédos telket eladni, inkább használnám... Vagy bérbeadnám.

Ez a pasi csak javasolta, vagy erőlteti, hogy igenis adják el? Az sem mindegy. De végeredményben mindegy mit mond, nem az övé, nem kell ugrani neki, ahogy fütyül.


Anyós: Mit ahogy imént írtam, nem kell ugrani a kiscsávó prancsára. Ha nem akarja eladni, mondja meg, hogy neki nincsenek ilyen tervei és kész. Ha megsértődik, hogy felvetette neki a csávó az ötletet, a maga baja. Le kell rázni. Vagy ha úgy gondolja jó ötletet adott a csávó, akkor tegyen úgy, ha számára épp kell 4 millió másra. Ja de az a 4 milla akkor az anyósé, és nem a csemetéké....

2021. ápr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Szóval az újdonsült férjecske már kiderítette, mennyit is ér a telek. Kicsit sem tűnik számítónak, ó, kicsit sem ! :))
2021. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

nem kellene mindenbe beleszólnia


Mibe szólt bele?

HA én azt mondom, nekem jobban tetszel rövid hajjal, az beleszólás?


Egyszerűen elmondta a véleményét. HAladjunk.

2021. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
#6. Vélemény nyilvánításnak hívják, amiről te beszélsz. De egy telek eladásáról való diskurálás és egy frizuráról való vélemény nem ugyanaz. Te örülnél neki, ha anyukád mondjuk elkezdené mondogatni, hogy add el egy dolgodat, ami sokat ér, annak örülnél? Ilyen esetben sem beleszólás?
2021. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy. Nem értem az ilyeneket, azért mert a Béla gondol valamit és kimondja, nekem nincs semmilyen kötelezettségem, hogy megtegyem.
2021. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

7, nem mondogatta, mondta.

Én is mondtam már másnak, hogy jobban járnál, ha ezt vagy azt eladnád...

2021. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Én annó volt anyósomnak mondtam hogy ha nem műveli a földjét akkor adja el vagy adja ki bérbe, ő mondta hogy nem jól van az úgy. Aha rá 3 hónapra megbüntették 600e re mert teli volt gyommal az egész. Utánna rinyalt nekem hogy igazam volt meg hogy miből fizeti ki stb.


Bár itt a kérdező sztorijabol nem derül ki hogy milyen a föld terület, művelt, nem művelt stb.

2021. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!