Mi volt a baja?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy gyomor problémákkal küzdök, refluxom lett 22evesen. És eléggé le van korlátozva hogy mit ehetek a gyomorsav túltengés miatt. Nem ehetek zsíros, fűszeres és csípős ételek, és továbbá kerülnöm kell a szénsavas üdítőket, az alkoholt és a kávét. Ezt szépen be is tartom.

De viszont most anyósom nagyon felmérgelt. Múlt hétvégén történt, meghívtak minket egy családi ebédre. Anyósomnak mondtam még előtte pár nappal hogy ha kérhetem főzne olyan ételt amiben a fent leírtak nincsenek a gyomor problémám miatt. Azt mondta hogy rendben úgy lesz. Erre mikor ebédre került a sor, bab gulyás volt és fűszeres húsok, sült krumpli. Meg kínált alkohollal, pedig tudja hogy most nem ihatok. Ugye én nem ettem semmit sem, mert ebéd után úgy is vissza jött volna. Erre Anyósom megkérdezte hogy miért nem ettem semmit, én ekkor mondtam neki hogy gyomor problémával küzdők, de szóltam róla direkt. Ekkor elkezdi ja hát őt ez nem érdekli, ő nem fog külön főzni csak azért mert ilyen bajom van.

Nem tudom hogy akkor miért volt ilyen, a férjem is kérdezte tőle hogy miért volt ilyen, erre annyit mondott az anyja hogy őt nem érdekli az én problémám, ő nem fog az én kedvemért mást főzni.

Nagyon rosszul esett ez anyóstól. Mert hogy ha akkor nem-et mond, akkor megértettem volna, de így.

Nem tudom hogy miért csinálta.


2021. máj. 12. 00:03
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
93%

Legközelebb vigyél magaddal enni.

Amúgy szerintem ez nagyon nem volt korrekt tőle, sőt...

2021. máj. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
92%
És a férjed kajálás közben nézte, hogy nem eszel?
2021. máj. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
71%
Hát a nyanya azóta is a babgulyást vakarná a hajából az biztos, ilyen tett és beszólás után.
2021. máj. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
93%
Anyósnak megköszönném a szíves vendéglátást, és többet nem mennék oda. Azért a férjed is szép példány, ha szó nélkül végigette a menüt, ahelyett hogy hazamentetek volna az elején, vagy rendelt volna valami kaját kettőtöknek, és ő sem eszik az anyja főztjéből, had tanuljon a banya.
2021. máj. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem fent leírni hogy a férjem az simán zok szó nélkül evett, semmit nem szólt. Csak akkor kérdezett rá amikor hallotta hogy mit mond nekem az anyja.

Pedig amúgy neki és magamnak is külön főzök otthon.

2021. máj. 12. 06:09
 6/59 anonim ***** válasza:
92%
Igazi férfi.... ja nem. Repülne ő is. Túl sokat nem számítasz neki.
2021. máj. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 Katona Dius ***** válasza:
90%
Sajnos hatosnak igaza van. Amúgy át kéne gondolnod. Ha ilyen kis apróságokban sem segíteni/melléd állni/észrevenni, hogy neked nem jó, nagyobb esetéknél méginkább nem fog lépni.
2021. máj. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 Miss Endzsi ***** válasza:
92%
Gyökér az egész család.
2021. máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
91%
Azért csinálta az anyósod ezt mert megteheti, a férjed úgysem áll ki melletted ezek szerint. Gondolom volt már ha nem is ilyen de ilyesmi példa, ha nem lett volna, nem meri meglépni ezt. Elég durva, nem jókedvedből diétázol hanem egészségügyi okokból.
2021. máj. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
84%

3-as válasz nagyon tetszett! :-))))


De sajnos 6-7-nek is igazat kell adnom.

Normális férj már amikor kirakta anyós a babgulyást, akkor megkérdezte volna, hogy a feleségének mit főzött.


Azt nem értem: azóta, hogy refluxod van (és korlátozva van, mit ehetsz), most először jártatok anyósodnál?

Ha igen, akkor szerencsésebb lett volna, ha férjed előzetesen jelezte volna az anyjának, hogy mostantól te nem eheted azt, amit eddig, úgyhogy meg kell beszélni, tud-e mást főzni (ha igen, mit, az jó lesz-e neked), vagy inkább viszel magadnak külön ennivalót. Valahogy az az érzésem, jobban szót ért az ember a saját szüleivel, mint a másikéval. Vagy jobban ismeri, és már előre mondta volna neked, hogy egyszerűbb, ha viszel magadnak külön ennivalót, mert anyósod képes rá, hogy megígéri, aztán mégse csinálja meg.

2021. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!