Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan álltatok egy ilyen...

Hogyan álltatok egy ilyen helyzet után anyósotokhoz?

Figyelt kérdés

Nem akarom most itt részletekbe menően leírni az egész történetet, nem fárasztok ezzel senkit, a lényeg hogy anyós olyan dolgokba akar(t) beleszólni, amihez semmi köze, mert ez a férjem és az én magánügyünk, de időről-időre felhozta és az utóbbi időben volt, hogy sértegetésig ment a dolog. Férjem többször összeveszett már vele, de legutóbb nálam is betelt a pohár és "csúnyán" kiosztottam anyóst.

Mivel kb 20 percre lakunk egymástól, így viszonylag többször mentünk meglátogatni őt egy ebéd erejéig pl vagy pont útba esett és beköszöntünk, illetve a közös rokoni kajálás is szokás az ő családjukban havonta 1x kb. Nem mindig szoktunk menni, mert megvan a saját életünk is, de most hogy összevesztünk, nem igazán tudom hogyan kezeljem helyén a dolgot és nemsoká több szülinap is lesz náluk, viszont egyelőre azt érzem még nagy a sértettség bennem (a vita nem rég történt), így nem szívesen mennék pofavizitre és főleg nem adnám elő, hogy semmi gond, miközben ez nem igaz. Na meg nem arról vagyok híres, aki képes megjátszani magát, ha valakire okkal haragszom, akkor az az arcomra is ki szokott ülni, akaratlanul is. Ugyanakkor nem akarom játszani a sértődött kislányt, de én is emberből vagyok és nekem is elszakadhat a cérna.


Ti ilyen helyzetet hogyan oldottatok meg? Ha volt már csúnyább vitátok anyóssal/apóssal, utána hogyan kezeltétek a helyzetet? Nem volt kínos?


2021. máj. 13. 14:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Prímán kezeltük. 13 éve nem beszélünk. :D
2021. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
nem könnyű a konkrét történet nélkül tanácsot adni, de talán a párodnak kellene lépni és összehozni egy kerekasztal beszélgetést, esetleg bocsánatkérést a sértett fél részére
2021. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Én nagyon soká jöttem rá, hogy az egyedüli megoldás ha minél joban igyekszem elkerülni őt és a vele való "beszélgetéseket", amik tulajdonképpen arról szóltak, hogy mennyire másként gondolunk dolgokat. Engem már nem véd meg senki a férjem családjával szemben, nem élnek a szüleim és a férjem sem így teljesen konfliktuskerülő lettem miután egy-egy telefonbeszélgetés előtt és után 1-2 hétig csak ezeken őrlődtem.
2021. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem mész át, max a férjed. Minek mosolyogni annak aki szemét. Amíg anyós nem kért bocsánatot én sem mentem át. Ha újra szekálni fognak akkor újra nem megyek át, mindegy mennyire sajnálja.
2021. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát igen, a vita után én is azt éreztem (és valamilyen szinten amúgy most is), hogy tudod ki beszél veled még egyszer, minek hallgatnám, hogy sértegetnek meg irányítani akarják a mi életünket. Csak utána meg azon gondolkodtam, hogy lehet nem célszerű "örihariban" lenni, mert ez szülhet még kellemetlen helyzeteket..
2021. máj. 13. 14:58
 6/28 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk volt ilyen, 14 éve nem beszélünk. Szülinap, karácsony, rokoni hacacáréra a férjem megy, én nem. (Nekem így teljesen jó amúgy.)
2021. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
Ha ez a dilemmád, akkor nem kell összeveszni, hanem minden alkalommal, mikor megsért, vissza kell szólnod, ott, azonnal. Ha nem tetszik a véleménye, akkor ott, azonnal el kell mondanod a te véleményedet. Lényeg, hogy párbeszéd szerűen oldd meg a dolgot, a visszasértegetést. Higgadtan, max. olyan hangerővel ,amit anyós használ. Ha látja, hogy nem bír leteperni és megtaposni, akkor még normális is lehet majd a viszonyotok. Ha emberére talál benned, emberként is fog kezelni.Igy nem kell megsértődni és véglegesen szakítani, hanem megmaradhat a családi kapcsolat.
2021. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Thispain ***** válasza:
30%
Én elmennék azokra, és annyit ennék, amennyit nem illik. xD.
2021. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
44%

Alaptörténet nélkül tényleg felelőtlenség bármit is mondani, ráadásul csak a te verziód alapján kellene elítélni az anyóst.

Gyerek nyilván nincs, mert akkor máris másképp lenne a dolgok állása. Normális esetben a gyereknek akkor is kell a nagymama, ha az anyós-meny nem egyezik.

Egyébként kár itt tippelgetni, lehet, hogy meg sem leszel hívva, mert az anyós érzi megsértve magát.

2021. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
Első válaszoló vagyok. Nálunk van gyerek, nem is 1, hanem 3. A legkisebb akkor volt 4 éves, amikor történt az incidens. Soha nem tiltottam volna meg anyósoméknak, hogy tartsák az unokáikkal a kapcsolatot, de ők "velük is szakítottak" egyúttal. Azóta dédunokájuk is van, őrá sem kíváncsiak. A mi életünk ettől függetlenül sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lett. Ez van.
2021. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!