Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen esetben hogyan nyilvánít...

Ilyen esetben hogyan nyilvánítsak részvétet?

Figyelt kérdés

A párom családja elég nehéz időszakon megy most keresztül. Még nem vagyunk házasok, de az egyszerűség kedvéért Anyós- Apóst fogok írni.


A párom Mamája (Anyós felől) alig két hete halt meg, sajnos elkapta a koronavírust. Mi a párommal külföldön élünk, sajnos csak ő tudott hazamenni a temetésre. Anyóssal jóban vagyunk, igaz nem olyan sokszor találkoztunk eddig. Őt felhívtam és videón keresztül fejeztem ki a részvétemet, beszélgettünk is egy kicsit. Nagyon jól esett neki, hogy hívtam, szereti a társaságomat.


Apóssal már más a helyzet. Ne értsetek félre, kedves és ha otthon vagyunk akkor mindig elmegyünk valahova közösen (kirándulás, közös ebéd) amit ő indítványoz. Ennek ellenére nagyon nincs meg a közös hang, ez a 2,5 év alatt 20 mondatot ha váltottunk, akkor lehet, hogy sokat mondok. Üdvözöljük egymást, megölel, megkérdezi, hogy mi újság és ennyi. Anyóssal sajnos már évek óta rossz a házasságuk, ezért Após szinte csak aludni és vacsorázni jár haza. Az egyik legjobb barátjának, közvetlen a szomszédságukban van egy kocsmája és Após munka után mindig oda megy és egész zárásig ott iszogat. Ezt csak azért írom, hogy tisztább legyen az egész.


Na most...Sajnos Após apja, tehát párom Tatája ma elhunyt. Egyszer találkoztam vele és bírtam az öreget. Már 90 felett volt, de jól bírta magát. Múlt héten sajnos agyvérzése lett és úgymond elég hirtelen távozott szegény. A párom még a mamája halála óta otthon van és most nyilván még tovább fog maradni. Neki rugalmasabb a munkahelye, az enyém nem az. Majd talán 2 hónap múlva haza tudok menni. Eddig csak a párommal beszéltem, de nyilván illene Apósnak is részvétet nyilvánítani, viszont nem tudom, hogy hogy legyen. Videón kicsit kellemetlenül érezném magam vagy nem is tudom..de ha a páromon keresztül üzenek az meg olyan olcsó megoldás vagy én sem tudom. Egy sima telefonbeszélgetést sem tudnék elképzelni vele. Esetleg várjam meg míg hazamegyek és akkor?



2021. máj. 13. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Majd ha legközelebb beszéltek akkor nyilváníthatsz, felesleges ezt túlmisztifikálni.
2021. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Túlgondolod! Mondd meg a párodnak, hogy adja át részvétedet, és hogy nagyon sajnálod. Ha majd egyszer hazajutsz, akkor elég megkérdezni, hogy hogy van, valószínűleg úgysem akar erről (sem) beszélni.
2021. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Én is úgy gondoltam, csak na. Nem akarok parasztnak tűnni.
2021. máj. 13. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem pedig egy gyors telefont illene megejteni, akár a párodon keresztül, mármint h pl beszélsz vele és még kéred adja át a telefont. Mert bár az ilyesmi főleg nőkre jellemző, a férfiakat annyira nem érdekli, de ezekből a szitukból szoktak lenni a sértődések és az elmélyülő konfliktusok.

Lehet piás, meg lehet nem beszéltek annyit, de szerintem furán venné ki magát, és nagyon aszimmetrikus dolog lenne, ha neki nem nyilvánítanád ki a részvétedet,amikor ő is és az apja is a párodhoz tartozik, és normális volt eddig a kapcsolat.

2021. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetne telefonon. Kérdezd meg a párodat, hogy mikor alkalmas, hogy felhívd. Nem kell hosszúra nyújtani, 2-3 perc elég. Gondolj át előre pár mondatot, pl. ahogy írtad, te is kedvelted a bácsit, sajnálod, hogy meghalt. A végén mondd, hogy őszinte részvétem. Párodat kérd meg, hogy kettőtök nevét írassa a koszorúra vagy csokorra, amit visz a temetésre.
2021. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, én is felhívnám a helyedben. Nem kell órákig bájcsevegni, de annyit illik megtenni, hogy személyesen kifejezed a részvétedet.
2021. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a párod kérdezd meg, mi legyen.

Nekem volt rokonom, akinek a közvetlen hozzátartozóján keresztül nyilvánítottam részvétet, mert azt üzente, hogy nem akar / tud erről beszélni.

Amikor én veszettem el az anyámat, velem is volt, hogy megüzenték a részvétnyilvánítást, és visszaüzentem, hogy elnézést, de most nem érzem magam elég erősnek egy telefonhoz.

Én egyáltalán nem vettem zokon, sőt!

2021. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!