Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nárcisztikus anyós jelölt!...

Nárcisztikus anyós jelölt! Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Egyre nehezebb viselem el őt. Sajnos ugyan abban a városban lakunk. 2 hetente mindig mentünk ebédre, mert meghívott minket. De most már nincs kedvem hozzá menni.

Az ok amiért nincs az az hogy folyton kifagatt mindenről. Ha nem egyezik a véleményünk, már egyből mondja az ő nézeteit, Illetve rám akarja erőltetni. Folyamatosan kioktatt, mondja a hülyeségeit. Folyamatosan fényezi magát hogy ő milyen jó asszony otthon a konyhába, nála jobban nem főz senki, meg őt mindenki szereti, és közben nagyon sokan utálják. Ha nem dicsérijük meg pl a kaját amit csinált, kiakad és kioktatt minket. Ha valami nem úgy sikerül ahogy neki tetszik, akkor hisztizik, ordibál, előadást tart stb. Amugy az is durva hogy ha valaki megtudja hogy ő az anyós jelöltem, akkor egyből mondják hogy sajnálak mert az egy idióta.

Nálam jobban akkor verte ki a biztosítékot hogy anyukám készített süteményt és facebookon megosztotta ismerőseivel. És már egyből kérdezte hogy anyád ennyire ráér sütit sütni, de az ő süteményeinél biztos nem jobb, mert nála jobban nem süt senki. Én ekkor mondtam neki hogy nem pont hogy nem jók ( én nem eszem meg az övéit, mert tényleg nem jók). Na akkor kioktatott hogy én nem vagyok tisztelettel felé stb.

Páromnak már mondtam hogy valamit csinálhatna, mert mikor fagatt ő csak ül csendben és néz ki a fejéből. Erre annyit mondott hogy nem tehet róla ilyen az anyja.

Szóval nem tudom már hogy mit csináljak vele, de az biztos hogy nem megyek hozzá, csak ünnepekkor. Nagyon meguntam, szerintem 3evig eltűrni elég volt.


2021. máj. 14. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Jól írtad. Minimálisra csökkenteni a találkozások számát. Amikor meg találkozol vele csak mosolyogj és szard le, amit mond. Jól van Kati néni, biztos úgy van Kati néni, ahogy mondani tetszik Kati néni... És csináld úgy ahogy neked tetszik.

A párod reakciója jobban aggasztana...

2021. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
A kulcs a férj-jelöltednél van. Ha a párod nem erőlteti, hogy menj, és külön tudtok lakni, akkor nincs probléma, ő megy, te maradsz. Bár egy kis probléma még úgy is maradhat, mert telebeszélheti a fejét, és ha a pasid ennek felül, akkor mégis lehet baj. Elvárható a párodtól, hogy ne engedje, hogy téged szidjon távollétedben sem, jelenlétedben meg még úgy se (vagy fordítva).
2021. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos engem is. Múltkor nagyon érzékeny témáról fagatott, és párom csendben ült és nézett minket.
2021. máj. 14. 21:42
 4/14 A kérdező kommentje:

Kulcsot nem adtunk neki. Mondtam páromnak hogy ha mer neki adni akkor vége az egésznek.

Múltkor páromat fagatta arról hogy én ugye nem főzök nála jobban.

2021. máj. 14. 21:43
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Ennek semmi köze a nárcisztikus személyiségzavarhoz. De még hírből se.

Kezelni nem fogod tudni sehogy, ez tipikus szoksz vagy szöksz helyzet. Anyósod nem a párod, nem kell szeretned, és látogatnod sem. Nekem az anyósommal nincs gond, de alapból a férjem családját ki nem állhatom, egy-két ember van, akik normálisak nála, a többi kulturálatlan és bunkó. Nem is járok át, nincs tőle bűntudatom. Mind jobban járunk, ha nem bosszantanak felesleges a hülyeségükkel, és szerintem ők se kedvelnek, szóval nem egy érvágás nekik sem, hogy nem vagyok ott.

Én a helyedben egyébként inkább a "vőlegényjelölted" miatt aggódnék, ugyanis ha ennyivel rendezi le a helyzetet, hogy az anyja ilyen, akkor itt még nagy problémák lesznek. Tudod mikor fog egy ilyen nyápic melléd állni, ha majd az anyja elkezdi mondjuk uszítani ellened.... Én elbeszélgetnék vele erről, ha meg nem hajlandó kiállni érted, akkor kalap-kabát.

2021. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
A megoldás kulcsára gondoltam átvitt értelemben, de rendes kulcsot se adjatok az ilyennek, mert bejön és pakolászik. A párodon kérd számon, ha nem áll ki melletted, anélkül nem stabil a kapcsolatotok.
2021. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Itt a párod a ludas. Anyósjelöltet nem lehet megváltoztatni, ő már így fog meghalni. Azonban, ha a párod, a kedves fia megszólalna, beletelne egy kis időbe, vagy többe, de tudatosulna benne, hogy legalább addig fogja be a száját, míg te ott vagy, mert a fiával nem lesz jó vége az állandó feszültséggenerálás. De ő, ahogy le is írtad, semmit nem tesz. Nem kell mindenkivel jóban lenni, anyóssal sem, de ettől még az emberi viselkedés elvárható.
2021. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Anyád és te is töröljétek az ismerősök közül, fiókot csak az ismerősök számára láthatóvá tenni és akkor ez a része megoldva.

De ha nem akartok ennyire drasztikusak lenni, lehet csak az ő számára láthatatlanná tenni a bejegyzéseiteket, a törlése nélkül.


Ne menj az anyóshoz, csak egy évben 2x-3x és akkor is ereszd el a megjegyzéseit a füled mellett.

Ha faggat, akkor mondd, hogy "Bocs, de erről nem akarok beszélni!"

2021. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Párommal megpróbálok erről beszélni, de az a baj ha szóba is kerül, már tereli a témát.

2021. máj. 14. 22:04
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem nárcisztikus, hanem toxikus személy, de gondolom, neked nem vigasz. Ha faggat, mindig kérdéssel kell felelni, zéró infót adni neki, majd rájön, hogy fölösleges erőlködni. A főzős és süteményes f.szméregetésbe ne menj bele szerintem.
2021. máj. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!