Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy képes anyós ilyen undorít...

Hogy képes anyós ilyen undorítóan nyilatkozni a szeretteimről?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál voltunk, segítettünk főzni, közben beszélgettünk a párommal. Meséltem neki, hogy milyen jó most az egyik ismerősömnek, sikerült venniük egy nagyobb lakást, így a négy gyerek mostmár két szobában, egy lány és egy fiúszobában lehet a régi egy közös szoba helyett. Budapesti viszonylatban kell ebbe belegondolni, kb. 50 millió forintjukba (hitelbe) került, hogy ezt meg tudták lépni. Egyébként gyönyörűen gondoskodnak a gyerekeikről, mindenük megvan, illetve mivel a legidősebb első osztályos, a legkisebb pedig 2 éves, nem okoz gondot a közös szoba nekik. Szóval épp meséltem hogy milyen jó hogy sikerült megvenni a lakást, mire megszólalt anyósom: "Az ilyen miért nem húz gumit? Miért szül egy szobára ennyi gyereket? Undorító hogy milyen emberek vannak." Mondta mindezt úgy, hogy tudja, hogy kisebb koromban egy szobában voltunk a hugaimmal. Később vettek anyáék házat, de addig sem szenvedtünk hiányt semmiben és szerettük a közös szobát, úgyis mindig együtt játszottunk. Nagyon bántónak éreztem tőle ezt a megjegyzést. Tudni kell még, hogy anyósom cukorbeteg, magas a vérnyomása, rossz a dereka, nagyon vizesedik a lába, epilepsziás és erősen el van hízva. Szörnyen egészségtelenül főz, csak a pörkölt meg a rántott hús, zöldség max a répa a levesben. Múltkor náluk írtuk a bevásárló listánkat, beszéltük hogy veszünk majd túró rudit. Anyós rögtön mondta, hogy már érti hogy miért vagyunk elhízva, ha ennyi szart eszünk. (Nem vagyunk elhízva.) Apukám naponta fut 6-8 km-t mellette súlyzózik, sokat sétálnak anyával. Vendégségben voltunk anyósoméknál, apa említette hogy imádja a rántott csirkét, holnap majd többet kell futnia, hogy ezt le tudja dolgozni. Anyósnak se kellett több, kezdte mondani apának, hogy milyen egészségtelen életet él... Azon is kiakadt, hogy én rögtön jelentkeztem oltásra, mert szerinte meddőséget okoz és így hogy lesz unoka? Mondtam, hogy nem okoz azt, és amúgy is, a saját egészségem jelenleg fontosabb, elvégre halottan biztosan nem lehet gyerekem... Mire azt mondta, hogy jobb is ha ilyen mentalitással nem szülök. Hát kösz.


Hogyan lehet kezelni az ilyen helyzeteket? Nem akarok örök haragot a családban, nem akarom, hogy ne tudjunk leülni együtt beszélgetni, de ez a helyzet számomra borzalmas.



2021. jún. 2. 11:07
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
89%
Kerüld el messziről. Én ilyen családtagnak a közelébe sem mennék, aki így viszonyul hozzám vagy a családomhoz.
2021. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
66%

A gyerekes témában én is igazat adok neki, mert ennyire jó, hogy a kis térre szültek 4 gyereket, most meg még hitelt is felvettek a nagy semmire, amit jóó sokáig nyöghetnek..

Minden más téren anyósnak nincs igaza és tapló.

2021. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
77%
"Kedves Inci neni! Nezett mar tukorbe?!"
2021. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
83%
Én is biztos beszóltam volna, hogy szerencsére maga Cindy Crawford alkat.
2021. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
79%
Eddig is elviselted szerintem ezek után is elfogod. Tudjál rá ha nem állsz ki magadért így jártál.
2021. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
89%
Ha konfliktuskerülő vagy, akkor ez sosem fog változni. Az anyósnak ez az általa kialakitott helyzet tökéletesen megfelel. Azóval az ő szemszögéből itt nincs semmilyen probléma, ez neki teljesen megfelelő helyzet.Az, hogy te hümmögsz, ha nem tetszik valami, vagy pillogsz, meresztgeted a szemed, vagy huzogatod a szád szélét, az nem reakció ennél a szipirtyónál.Nála a reakció ott kezdődne, hogy lemész az ő szintjére és leüvöltöd a fejét.(saját fegyverrel kell visszavágni, mert azt érti)És nagylány vagy, magadnak kell intézni ezt.Ugyanis ha mással intézteted a dolgot, anyós mindig fog találni alkalmat, hogy négyszemközt oltogasson téged. De kiváncsi lennék , párod és apósod hogyan is intézik el az öreglányt...
2021. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
35%
Ha ilyet hallok, hogy valaki sok gyereket szült egy-két szobába, én is elmondom a véleményem.
2021. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
62%

#2 Nem, nincs igaza. Vannak sokkal fontosabb dolgok is annál, hogy a gyereknek legyen külön szobája. Én hetedikes koromban kaptam saját szobát, addig teljesen jól elvoltam a közösben. Akik 3 vagy több gyereket szeretnének, nem fognak kapásból 5 szobás házat venni, de mire a gyerekek kamaszodnak, megoldható a dolog.

A hitellel meg mi a gond? Akinek nem tolnak a segge alá egy lakást a szülei, azoknak teljesen természetes.

2021. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem minél kevesebbet találkozzatok és próbáld nem a szívedre venni a sértéseket.

Nekem anyukám ilyen és nem tudunk vele szót érteni. Amikor próbáljuk megbeszélni, hogy fogja magát vissza csak még jobban belelendül és egyre durvább sértésekkel dobálózik.


Ami a leginkább bevált, hogyha szüleim belekezdenek a sértegetésbe megköszönjünk a vendéglátást és haza megyünk. Vagy megkérjük őket a távozásra ha ők vannak nálunk.


Az is javít a helyzeten, hogy maximum 2 órát töltünk náluk és kerüljük az olyan témákat amibe biztosan bele fognak kötni.


Párom kezdetben azt hitte, hogy nem vagyok vele megelégedve mert sokáig nem mutattam be a szüleimnek. Megbeszéltem vele, hogy nem jövünk ki a szüleimmel és nem szeretném, hogy őt is megpróbálják kikészíteni. Elfogadta de látatlanban nem tudta átérezni mire gondolok mert ő jóban van a saját szüleivel és így még elképzelni sem tudta.

Amikor először találkoztak párom olyan sírógörcsöt kapott a szekálás miatt, hogy inkább hazavittem.

2021. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
77%

Azert mer igy beszologatni mert te meg engeded neki. Csak egy pelda: Az iskolaban is azokat a gyerekeket bszogatjak akiket tudjak hogy nem mer kiallni magaert.


Neked tenyleg ennyire szukseged van ra? Ne hagyd magad! Egyszee es mindenkorra hatarozottan mondj el neki mindent ami szerinted helyzelen volt az o reszerol! Mond meg neki hogy valasszon, bekesseg vagy harag? Ha nem bir valtoztatni, mond meg neki nincs problema, de te neked erre nincs szukseged, hogy ezt hallgasd. Es akkor te tobbet oda nem mesz, es ha mar lesz unoka sem lesz maskepp!

Vagy valaszthatja a bekeseget.


Hiddel egy ido utan csak magaba fog nezni ha mar nem jarsz oda

2021. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!