Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha anyós-após nem...

Mit tegyek, ha anyós-após nem enged a névből?

Figyelt kérdés

Gyermeket szeretnénk, megvan hogy milyen nevet szeretnénk majd adni neki. A párom neve X József Y, az apukája és a nagyszülei után, akik mind Józsefek. Ő viszont nem a Józsefet, hanem az Y-t használja.

Anyósoméknál voltunk a hétvégén, és szóba került a téma. Nekem egyáltalán nem tetszik a József név, és mivel a férjemnek sem igazán, nem örökítenénk tovább ezt a nevet. Mikor ez kiderült, anyósom és apósom majdnem ránk borították az asztalt, szó szerint, olyan hévvel ugrottak fel. Odahordtak csomó felmenőkről szóló emléket meg képet, hogy nekik bezzeg jó volt a József. Tiszteletlen vagyok és gúnyt űzök a hagyományaikból, blabla. Aztán a férjem közbeszólt, hogy álljon meg a menet, ő sem akarja a Józsefet tovább vinni. Na akkor aztán kezdődött a kiabálás, el is jöttünk. Azóta olyan sms-eket kapunk hogy nem is kíváncsiak a gyerekre, oda ne vigyük, ne is keressük őket, ha már így nyíltan szembe köpjük a családot. Engem nem zavarna, ha nem találkoznék velük többet, de tudom hogy a férjemet viszont nagyon. Nem igazán tudom mi lenne a helyes lépés. Nem akarok engedni az érzelmi zsarolásnak, de más ötletem nem igazán van. Azt hagyjuk is, hogy még úton sincs a gyerek, vagy hogy lehet hogy lány lesz...



2021. jún. 2. 12:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%

Azt a nevet adjátok amit te és a férjed szeretnétek. A ti gyereketek lesz, a férjed szüleinek semmi beleszólása nincs abba hogy milyen neve legyen.

Úgyis megbékélnek vele, ha meg nem akkor meg is érdemlik hogy ne lássák ha csak a neve miatt képesek eldobni az unokájukat.

2021. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
95%
Itt meg is szakítanám velük a kapcsolatot, aztán majd ha megszületik a baba jön majd a sírás, hogy megnéznék az unokát. A férjed persze találkozzon velük, de ennyi. Rá kellene jönniük, hogy nem körülöttük meg a hülyeségeik körül forog a világ.
2021. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
95%
Ők már egyszer adtak nevet a saját gyermeküknek. A tiéteknek meg ti adtok. Ha ők ezen így felhúzzák magukat, akkor tegyék. A férjed meg felnőtt, el tudja dönteni, hogyan áll hozzájuk a vergődésük után. Ő sem akarja ezt a nevet. Nincs miről beszélni. Anyósáék meg fortyogjanak. Idejükből kitelik.
2021. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem lesz Jozsef es kesz! Ne hagyd magad! Kezeltetniuk kene magukat meg bele gondolni hogy nem normalis egyaltalan amit muvelnek. De ha egy ilyen hulyeseg miatt nem kivancsiak a gyerekre akkor nem is erdemlik meg hogy lassak es kerdezzenek meg alarkit semmi tiszteletlenseget nem teszel ezzel. Beszeljenek szakemberrel. Mond meg nekik !
2021. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
93%
Ne engedjetek nekik.
2021. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
60%

Én nem engednék ebből, már csak azért sem, mert így kiborultak. A nagyszülőknek nincs beleszólása az unokák nevébe (sem), de nyilván ilyesmit szépen is lehet mondani/kérni. Az sokat elárul róluk, ha emiatt nem akarják tartani a kapcsolatot, nem kíváncsiak a gyerekre. Ezt nem is értem, de ezek után inkább én nem akarnám tartani a kapcsolatot velük. Gondolom normálisan nem lehet velük beszélni a helyzetről?


Persze a férjed megértem, hogy máshogy viszonyul a szüleihez. Amúgy az egy megoldás lehet hogy a József második névnek. Tehát X Y József, ha mindenképp ehhez van kötve a kapcsolattartás.

2021. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%

Ha ebbe most engedtek akkor később is mindenben ez lesz, meg kell húzni a határokat. Ez csak is a ti kettőtök döntése.

Aztán ha látják hogy pl ebben engedtek és hagyjátok magatokat akkor jön majd hogy 'miért nem kék lesz a babaszoba a többi Józsefnek is jó volt a kék', 'miért abba a kórházba mentek, nekik is jó volt a másik' 'Miért nem költözhet hozzátok szülés után 1 hónapra, nekik is úgy volt a jó' stbstb

2021. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
90%
2. névnek sem adjátok ha nem tetszik!! Ebbe nem értünk egyet #6. Akkor majd jön a másik szülő is hogy de náluk a Béla a hagyomány adják már azt is meg utána a beleszólás mindenben is , hisz a névben is engedtek végül..
2021. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%
Ki is röhögném, ha anyósék ezen vergődnének. Pont semmi közük hozzá :D
2021. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
91%

Biztos, hogy nem engednek. Foleg ha abszolut nem tetszik a név, hagyomany ide vagy oda. Hivogatna a franc a sajat gyerekemet Jozsikanak, mikor a hideg raz tole.

Páromeknal is igy van, mindig dicsekednek vele, lesz majd nalunk is nagy hepaj, hogy nem megy tovabb a nev, de lexarom mar most. Maganak paromnak sem tetszik annyira a neve, akkor miert csinaljak a gyerekembol legifjabb xy-t.

2021. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!