Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rá meritek bízni a gyereket...

Rá meritek bízni a gyereket hosszabb időre (napokra) anyósékra?

Figyelt kérdés
Valahogy félek ettől. Az anyósom nagyon le van robbanva. Az a típus aki kéthetente diagnosztizál magánál új problémát és irány a sürgősségi. Emellett túlsúly miatt nehezen mozog, már attól kifullad, ha kimegyünk a kertbe együtt. Egy bevásárlás után fél napot pihen, hogy kiheverje. Nem merném így rábízni a gyerekemet. Egyrészt mivan ha pont tényleg rosszul lesz? Vagy egyáltalán csak nem bírja játék közben követni? Azt nem akarom hogy a program TV+nasi legyen, de mást nem tudom hogy oldana meg. Apósom nem lenne ott mindig, dolgozik.

2021. jún. 3. 06:06
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
96%
Nem bíznám rá. Az én anyósom is nagyon rossz fizikai allapotban van, nem tud pl lehajolni és valamit felemelni. 8 hónapos a gyerek. Nem hagyom vele fél órara sem, veszélyeztetném a gyereket, plusz ha valami történne azalatt, anyósom soha nem tudná megbocsajtani magának.
2021. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
94%
Kicsi még.
2021. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
79%

Na.

Szóval 2 éves.

Egyáltalán szívesen aludna máshol, szülei nélkül?

Az én gyerekeim ennyi idősen eleve csak akkor aludtak ott máshol, ha mi (de leginkább a feleségem, vagyis az anya) ott voltunk vele. Ilyen hely kettő volt: anyósom, aki másik városban lakik és a nyári nyaralás.

Több napra még nem időszerű másra hagyni (csak ha muszáj, pl. kórházba kerül az anya, netán mindkét szülő).

Esetleg egy napra reggeltől estig? Én még ezt is csak fokozatosan vezetném be. Legyen először reggelitől ebédig nagymamánál. Ilyen alkalom legyen 3-4. Aztán meg lehet kérdezni, mennyire volt ez megterhelő neki. Ill. ki kell deríteni, mivel töltötték a délelőttöt: játszottak, sétáltak vagy le lett rakva a tévé elé. Egyébként, mivel nagypapa nyilván ugyanúgy szereti az unokáját, eleve olyan napon vigyétek, amikor ő is otthon van.

Ha minden tapasztalat pozitív, és a kisgyerek is jól érezte magát, akkor lehet reggeltől estig otthagyni.

Inkább többször vigyétek fél napra, később egy napra, minthogy egyszer több napra.

2021. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:
93%

Én nem bízom az én gyerekeim az én anyósomékra, de ezt mindenki magànak kell megítélni, viszont ha történik valami a felelősség is a tiéd


Én anyósom is hasonló kategória egyébként , vagyis ő még orvoshoz se hajlandó menni a "bajaival"


Ha leül a földre jàtszani a gyerekekkel felàllni màr nem tud, csak segítséggel


Sorolhatnàm még sokàig... Én így nem vàllalom be, persze én vagyok a gonosz de teszek rà, mert a gyerekeim jólléte , biztonsàga, nekem fontosabb mint anyósommal a jó kapcsolat


Felnevelt màr pàr gyereket? Igen , gondolom 30 évvel ezelött


4 és 1 évesek nàlunk a gyerekek

2021. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
4%
Én ott merném hagyni.
2021. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
21%
12, mivel nem ismered a részleteket szerintem ne alkoss véleményt. Nem vall túl magas intelligenciára :) További szép napot.
2021. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

#23 Lehet megpróbáljuk így, köszönöm a tippet!



Mindenki másnak is köszönöm!

2021. jún. 3. 13:02
 28/40 anonim ***** válasza:
69%
26, elég magas az intelligenciám. Annyi részletet osztottál meg, hogy nem az a típusok, akik egy bolt után elfáradnak. Gondoltam valószínűleg nincs más körülmény. De így hogy van, a válaszod semmit sem ér, felesleges volt koptatni az ujjaidat.
2021. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
82%
Nem! Az egyik anyósom üti a gyerekeket, a másik a kérésem ellenére simán magára hagyja őket, pedig még kicsik. És hozzá tenném nem vagyok az az agyonféltős típus...
2021. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
90%

Az én anyósom sincs a legjobb fizikai állapotban, de az ő bajának a nagyobb része mentális. Depressziós (diagnosztizálva, gyógyszerezve, tehát nem csak ráfogom), és ő is hajlamos fél napig feküdni olyan kisebb megmozdulások után, mint egy bevásárlás. Minden "nehéz" neki, minden "fárasztó", minden olyan, hogy "azt ő nem bírja". De ha az unokáról van szó, hirtelen többet bír, még cipelgeti is valamennyit. Az azért észrevehető, hogy ha több órát ott a gyerek, vagy csak neki rosszabb napja van, akkor örül, ha nyugton van a kicsi, rakja a tévé elé, és ő is próbál pihenéshez jutni.


Nálunk ezért úgy alakult ki, hogy fél napot még nyugodt szívvel otthagyjuk (heti 1 alkalom szokott lenni), de több napra egyhuzamban a világért sem mernénk, igaz, anyósomék nem is kértek még ilyet szerencsére. Majd ha valamivel nagyobb lesz, és kicsit tud már magára is vigyázni (ő is most kétéves). A 23-as javaslatát támogatom: fokozatosan emeljétek az ott töltött időt, és találjátok meg, hogy mi az a maximális időtartam, amit az anyósodék számotokra is megnyugtató módon tudnak eltölteni a gyerekkel.

2021. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!