Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a szemét?

Én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nehéz helyzetben vagyok, az történt ugyanis, hogy most derült ki, hogy anyósom nyugdíja közel fél millió forint lesz, és e mitt kissé dühös vagyok. A sztori annyi, hogy külföldi magyarok vagyunk a férjemmel, mi itt élünk hosszú évek óta, a gyerekeink már itt születtek. Anyósomék viszont még nem tudtak kikoltozni, annyira nem is akarnak talán. Viszont pár éve apósom, és később anyósom is átvezettete a nyugdíját ide, papíron itt vannak, gyakorlatban a határon túl. Amiért kissé irigy, és haragos vagyok, DE EZT NEM MUTATOM KI, NAGYON FIGYELEK ERRE!, az csupán annyi, h az ő nyugdíjuk összesen több mint 700 ezer forint, a férjem fizetése ennek a fele. A trükk abban rejlik, hogy a kinti munkájuk magyar "átlagkeresetevel" számláltak a nyugdìjosztályon, ha itt dolgoztak volna, ennél biztos kevesebb lenne. Örülök a szerencséjüknek, de ugyanakkor haragszom is, a férjemmel itt tanultunk, itt kezdünk néki a munkának, de az biztos, h soha nem lesz ekkorra nyugdìjunk, valószínűleg egyáltalán nem lesz. Én vagyok a roh@dék, hogy így érzek?



2021. jún. 4. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim válasza:
78%
Semmi rosszindulat nélkül, én nem sajnálnám tőlük :)
2021. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
72%

Megértelek, ez rohadt igazságtalan.

73N

2021. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem.

"kinti munkájuk magyar "átlagkeresetevel" számláltak a nyugdìjosztályon"


Ez mit jelent?

Hogy fizettek Magyarországon nyugdíjhozzájárulást, ha nem is itt élnek és nem is itt dolgoznak?

Hogy van Magyarországon ledolgozott évük, ha nem is itt dolgoztak?

2021. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
84%
Ügyesen csinaltak, na. En nem irigyelnem toluk, legalabb el tudjak latni magukat normalisan, ha gebasz van (betegseg, leepules) akkor nem nektek kell fizetni az oregek otthonat, vagy a gondozot hozzajuk.
2021. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
62%
Nektek is megvan a lehetőség jobban keresni.
2021. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
87%
#3 átvezették a járulékokat is. Egyébként furcsa a kérdés, mert 5 éve már állandóan ellenőrzik az Ukrajnából áttelepült magyar nyugdíjasokat. Sokszor kimennek címre, hogy tényleg itt vannak-e. Ha sorozatosan nem, vagy a szomszéd stb beköpi, simán megvonják. Önkormányzatnál dolgozom, mára ritka a visszaélés ezzel, korábban gyakori volt, de azok vagy áttelepültek, vagy nem kapják már.
2021. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:
Ami leginkább zavar, h albérletben vagyunk, és mivel elég borsos ára van, ezért szerettem volna támogatást kérni az önkormányzattól (mivel amióta itt élünk alig 10 ezret tudnunk félretenni lakasvásárlásra, ami nevetségesen kevés), viszont mégsem tudtuk igényelni, mivel apósom ide van bejelentve, és az ő nyugdíját is figyelembe veszik, nem jelenthetjük ki, hiszen akkor nem folyosítanak, tavaj megszületett a 3. gyermekünk, a gyesen vagyok, de csokkal sem tudunk hazat venni, mivel elszáltak az árak,(Sopron környéke) az önerőnk meg kevés, lakhatási támogatást megint nem igényelhetünk, mert anyósom nyugdíja ilyen magas, és papíron ő is itt él. Ne értsétek félre, átlagosan élünk, a gyerekeknek van saját szobája, van autónk, 20 éves mindkettő, de van, nem éhezünk, és anyósomék nagyon kedvesek mindig, de akkoris zavar kissé a dolog.
2021. jún. 4. 11:57
 8/72 anonim ***** válasza:
81%

Most ezért biztos mínuszba leszek pontozva, de mi a lóf_sznak 3 pulya a csóróságba? Havi 10ezer az vicc, nem megtakarítás.

Nem irigykedni kéne, hanem gondolkodni és nem ész nélkül szaporodni.

2021. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
69%
Megkérdezném őket, nem akarnak-e osztozkodni, mert ha nem , a fentiek miatt sajna ki kell jelentenünk őket a címről.
2021. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

Az állandóan ellenőrzik annyit jelent, h egyszer, előzetesen egyeztetett időpontban kijöttek megnézni, h van e itt személyes holmija, és beszélték pár szomszéddal, akikkel a férjem előre egyeztetett.

Igen, a munkatársam is jobban keres, mivel régebb óta van ott, ezzel nincs is baj, csak az zavar h ilyen aránytalan a dolog, az előző albérletünkben a szomszédban egy idősebb házaspár élt, az apa 60 körüli volt, még dolgozott, az anya otthon volt a 40s down szindrómás lányukkal, amikor megtudtak apósomtól, h mennyit kap, utána fújtak ránk rendesen, mivel ők hiába dolgoztak egész életükben itt, nem kaptak ekkorra nyugellátást, amikor egy családi összejövetelen megjegyeztem, h megértem az ő nézőpontjukat is, én voltam a hülye...

2021. jún. 4. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!