Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy fiúnak mikor illik az...

Egy fiúnak mikor illik az apósától megkérni a lánya kezét?

Figyelt kérdés
Hu remélem érthetően írtam le. Az a lényeg hogy ha meg akarom kérni a barátnőm kezét, akkor az eljegyzés előtt mennyivel illik beszélni az apával?

2021. jún. 15. 10:29
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
87%

A XXI. században még van, aki így csinálja? A lány amúgy szeretne hozzád menni?

Akár előtte nap/órában is megkérdezheted, nem fog ezen múlni semmi.

2021. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Nyilván ha bármilyen kétely lenne, akkor nem kérném meg a kezét. Egyébként szerintem ez egy tisztelet marad örökké az apa felé. :)
2021. jún. 15. 10:35
 3/57 anonim ***** válasza:
59%

Amikor lehetőséged van rá és a barátnőd nélkül, személyesen tudsz találkozni a szülőkkel.

Én biztosan nagyra értékelném szülőként ezt a gesztust.

2021. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
69%
Eljegyzésről akkor gondolkodjatok, ha látszik, hogy a reménybeli após szívesen fogad téged a családba. Nyilván enélkül is lesz eljegyzés, csak ha húzódozik a leány családja, akkor szűkebb körben.
2021. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
74%

Tiszteletbeli gesztus? Ki felé? Merthogy nem a nő felé az is biztos.


A nők nem tárgyak, hogy el kelljen kéregetni őket másoktól. Nem, nem vagyok femináci, közelről sem, de ez akkor volt "hagyomány", mikor a nőknek pontosan nulla beleszólásuk volt bármibe is.

2021. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
53%
Nem, ez egy piros zászló. Aki ilyet csinál, ahhoz nem megyek hozzá.
2021. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
35%

Bármikor, egy neked tetsző, alkalmas időpontban, ha neked fontosak a hagyományok.

Lehetőleg ne autószerelés, vagy favágás közben tedd!:)

Az eljegyzés (kérdés feltevése a lány felé, gyűrűfelhúzás) utána már bármikor lehet, akár másnap is, egy családi ebéd, vagy vacsora alkalmából.

Csak könyörgöm, ne vedd át ezt a giccses amerikai szokást, hogy térdre vágódsz, mert nagyon nyálas!

Elég, ha felállsz és úgy intézed a kedvesedhez a kérdést.

2021. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ milyen eljegyzést szeretnétek.Ha nagyobb családi összejövetelt akkor hagyj időt a szervezésre,azaz kérd meg a kezét pár héttel korábban.Sok boldogságot.🙂
2021. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
77%

A lány hogy áll ehhez?

Ha engem a férjem apàmtól kert volna el… hàt….nem vagyon én egy tárgy.

2021. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:
Azoknak, akik leszóltak: pont nem arra irányul, hogy a nők tárgyak. Apa-lánya közötti kapocs miatt.
2021. jún. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!