Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy viselkedjek velük?

Hogy viselkedjek velük?

Figyelt kérdés
Elegem lett fèrjem szüleiből, màr pszichológust fontolgatom miattuk. Annyi mindent tudnék ide írni de nagy vonalakban annyi, hogy semmit nem foglalkoznak velünk és a 2 unokával ami nagyon fáj nekem. De mégis eljárás a felszínes talalkozásokat, hogy menjünk el hozzájuk 3 hetente. És nem értem miért. Amikor ott vagyunk az anyósom főz és nem foglalkozik a gyerekekkel, 4 éves a nagyobbik fiam még sosem tette tisztába se. Azt mondta múltkor amikor ferjem megkérte őket hogy öltöztessék fel, hogy ők csak hobby nagyszülők, nézik, ahogy mi szenvedünk. Ezt nem tudom feldolgozni. Az én anyukám imádja a gyerekeket, ha teheti velük van, szeretgeti őket. Sogornőmeknel több hetet voltak amiota megszuletett náluk a kicsi. Ez is fáj mert hozzánk sokszor csak fel órára beugranak. Letudjak a visitet...de minek erőltetik akkor a kapcsolatot? 1 éve képet sem küldök nekik unokakrol mert akkor is beszélt anyósom vmi fájó dolgot. Volt h feltettek rokonok gyerekekről képet face-re és mindenki dicsérte h milyen szép unokák közben meg az igazi unokákrol sosem tettek fel.
2021. jún. 17. 23:54
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Utóbbi időben csak kényszerből mosolygok rájuk de közben fáj ez az egész, úgy érzem felszínes kapcsolat és nem bírom ezt játszani már előttük, alapvetően mindig szerettem volna ha a gyerekek szeretik őket emiatt régebben én is erőltettem a talalkozásokat de már belefaradtam. A gyerekszobaba kb 1x mentek be a 4 év alatt. Leulnek a nappaliban és ott ülnek csak fel órát aztan elmennek és közlik hogy mennek termálvizbe fürödni.keresztelő után anyósom első dolga volt h pálinkát ivott. Amikor sogornőm kislanya megszuletett ilyet nem csinált. Nekem az is sértő volt hogy fotozkodtunk ő meg palinkazott és meg se fogta a kisfiam. Rengeteg ilyet tudnék írni. Úgy érzem már nem bírom ezt elviselni. Férjemnek meg nem panaszkodhat mert az a mi kapcsolatunkat mergezi
2021. jún. 18. 00:00
 2/43 A kérdező kommentje:
1x amikor náluk voltunk mondta menjünk el gyerekekkel a játszhatja. Elmentunk és 10 percen bellul ott hagyott és hazament, azt mondta neki főzni kell. Én meg ott maradtam velük. De akkor miért mondta h eljon velünk, ő ajanlotta fel! Ferjem azért nem jott el velünk direkt. És amikor szóltam férjemnek hogy jöjjön értünk nem értette, kiderult hogy anyósom hazament de nem szólt férjemnek aki meg lépihent a másik szobában. És rengeteg ilyet csinal anyósom. Terhesen rosszul voltam a hústol tobbszor elmondtam h nem bírom, mindig húst főzött
2021. jún. 18. 00:05
 3/43 anonim ***** válasza:
28%
Főzz magadra
2021. jún. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam h szörnyen főz egyébként meg ferjem sem tudja megenni amit csinál pedig a gyereke
2021. jún. 18. 00:19
 5/43 anonim ***** válasza:
88%
Minden ember másmilyen, van aki nem akar vagy tud a kisgyerekekkel foglalkozni. Nincs ezzel semmi gond, örülj, hogy a te szüleid nem ilyenek. Ha még nem akarsz, nem kell kapcsolatot tartani.
2021. jún. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem mersz szólni a férjednek, akkor tűrj tovább. Láthatóan csak csicskának vagy tartva. Neked ez jó, mert ha nem lenne az, tennél ellene. Ezen szerinted mit fog segíteni a pszichológus? Majd ő odaáll a férjed elé és felvilágosítja, hogy egy fszkalap, a szülei meg bunkó parasztok, he?
2021. jún. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%

keresztelő után anyósom első dolga volt h pálinkát ivott.


A mocskos némber, hogy merte... Kapaszkodj meg, nálunk a keresztszülők is ittak.


Nincs itt semmi gond, nem tud mindenki jól főzni, a gyerekeket sem egyformán szeretjük. Nem pelenkázta a gyereket, és? Az én anyósom sem.

2021. jún. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
93%

Anyósodék bevallották, hogy ők hobbi nagyszülők, nekik ennyi igényük van a gyerekeiddel kapcsolatban. Az, hogy a másik unokákkal szemben másképp viselkedik, nem jelent semmit rátok nézve.

Sok olyan példát írsz, ami szerinted tiszteletlenség vagy elutasítás részükről, de ők csupán nem adják fel a szokásaikat miattatok (főzés a jelenlétedben pl). Nagszülőnek lenni nem kötelező és nincs viselkedési kézikönyv sem hozzá, ezért inkább te tedd le az elvárásaid velük szemben és ne pszichológushoz menj, hanem kikapcsolódni inkább. Ők a fiukat szerették, az unokákat nem kérték, ettől még nem gonoszok.

Élvezd a családod, az érdeklődő rokonokat, csinálj programokat és ne várj csodát azoktól, akik nem is ígértek semmit.

2021. jún. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező szeretni az unokát.

Nem mindenki tipikus nagyszülő típus.

Nem kötelező elvárni anyósodéktól semmit sem. Se a te irányodban, sem a gyerekek felé.


Miért akarod mindenáron rájuk tukmálni a gyereket mikor láthatóan nem érdekli őket?


Fogd fel értsd meg, ha 4 év alatt nem szerették meg a gyereket ezután se fogják.

2021. jún. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
94%
Miért kellene pszichológushoz menni? Miért nem tudod elfogadni, hogy nem mindenki vágyik arra öreg korára, hogy gyereket pesztráljon? Ha idáig nem érdekelte őket a gyereked, nem most fogják elkezdeni. Pofon egyszerű a megoldás, nem kell összejárni velük, probléma megoldva. Majd a szüleid foglalkoznak a gyerekeddel, ha ez neked ilyen központi kérdés hogy szeressék.
2021. jún. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!