Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nézd meg az anyját, vedd el a...

Nézd meg az anyját, vedd el a lányát. Fordítva?

Figyelt kérdés
Szokták mondani, hogy amilyen az anyós, olyan a lány. Persze ez nem mindenkire igaz. De mi a helyzet az após-fiú párossal? Álmaink párja vajon mennyire hasonlít az apjára? Kinek mi a tapasztalata?

2021. jún. 18. 06:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Van hasonlóság, de talán nem annyira, mint az anya-lánya párosnál.
2021. jún. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Ezek a kávéházi bölcsességek nem mindig érvényesülnek. Az emberi magatartásnak vannak örökölt és tanult elemei, amelyek aztán igen szélsőségesen képesek kombinálódni. Talán nagyobb a hasonlóság a gyerek-nagyszülő között, éppen úgy, mint ahogy az öröklődés általános törvényszerűségei szerint a tulajdonságok kombinálódását, azok szétválása követi az utódnemzedékben.
2021. jún. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk a családban már az anya-lány álokoskodás sem állja meg a helyét, sem anyukám nem hasonlít az anyjára sem külsöleg, sem természetben, sem én vagy a növérem anyukámra, illetve egyik lányom sem olyan mint én, vagy anyukám, nagymamám.


A férfiak esetében meg még kevésbé érvényes ez a fajta sztereotipia.

2021. jún. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy mondás, semmi több.
2021. jún. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

A férjem nem az apja, inkább az, aminek az apja (és az anyja is) tekintette, és aminek nevelte. Úgy értem például, hogy sokat mondták neki, hogy ezt vagy azt úgysem fogja tudni megcsinálni/elintézni, túlféltették, és kivették a dolgokat a kezéből. Sokat dolgozott azon, hogy a kishitűségét, a nemértekhozzá-hozzáállását leküzdje.

Néhány tanult reakciója hasonlít az apjáéra, pl ugyanúgy szól rá a kutyára. Nem jelentős dolgok.

2021. jún. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Azt mondják az agyturkászok, hogy az első hiteles férfi/nő az ember életében olyan, mint az anyja/apja. Ez persze egy idő után megváltozhat, ha rájön, hogy ez így nem jó.
2021. jún. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
szerencsére az én párom egyáltalán nem olyan mint az apja. különben nem lenne a párom
2021. jún. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%

Azért akik álokoskodásnak tartják nem tudom ismerik-e vagy érdekli-e őket például az anyai-lányos ágon örökölt tumoros megbetegedések, ami sorban elviszi a generációk nőit egy családban, vagy a kopaszodás problémáját ami egy férfinak elég nagy lélektani törés lehet (igen, sose legyen nagyobb baj), vagy az örökölt rossz látás miatt a generációs szemüvegesség terhe, és még lehetne sorolni a genetikai deformitásokat.

Gondolom alapvetően mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének.

Manapság már anyagiakkal nagyon sok minden orvosolható, de nem mindenkinek van pénze pl. egy pocsék fogsorra 2 milliót költeni 30 évesen (megtörtént eset).

2021. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Ez is egy népi megfigyelés. Olyan, mint a régi, időjárással kapcsolatos mondások, amik különböző napokhoz kötődnek. Tehát van valóságalapja, de nem mindig jön be. Úgy gondolom, ebben az esetben azt kell nézni, hogy néz ki és milyen tulajdonságokkal rendendelkezik a felmenő. Testalkat, elhízottság, arca mennyire maradt fiatalos, illetve tulajdonságban inkább a negatívak, mert azok felerősödnek az öregedéssel.
2021. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 nem fogom felbontani a jól működő kapcsolatomat, csak mert a nagyapjának szívproblémái vannak. szerintem aki ezalapján keres párt azzal valami nem oké
2021. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!