Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Helyénvaló ha az anyós fiaként...

Helyénvaló ha az anyós fiaként szeret, és átverésed után úgy tesz, mintha semmi sem történt volna?

Figyelt kérdés
Ő nem mondható átlagos anyósnak. (Állítólag) sokan kedvelik. Egy nagyon vallásos embernek állítja be magát. Gyülekezetbe jár, mindennap imádkozik, s kb. hetente még böjtöl is. Az élet eseményeit is a Biblia szemszögéből értelmezi. Nagyon jó kapcsolatom volt vele, időnként úgy éreztem, többre tartom, mint az anyámat, ám egy napon mégis átvert. Nem egyszeri füllentésről van szó (amit esetleg egy kellemetlen választási kényszer idézett elő,) hanem módszeresen megtervezett, rendszeresen elismételt hazugságsorozatról, ami persze ugyanazt az állítást sugározta felém folyamatosan. Nem okozott ezzel semmiféle anyagi kárt nekem, mindössze annyit, hogy a fontosságomat árazta be, ezzel igen nagy csalódást okozva nekem. Mikor szembesítettem azzal, hogy tudok a hazugságáról állítólag benyugtatózta magát. Tehát, mint írtam, csúnyán átvert, de a következő találkozásunkkor úgy tett, mintha semmi sem történt volna. Mennyire szokványos attitűd ez egy olyan személytől, aki lebukik valaki előtt, akit állítólag a fiaként szeret?

2021. júl. 13. 23:23
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
82%
Azt hiszem, ezeket az embereket szokták úgy hívni, hogy álszent!
2021. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
76%
Igen, valami oylasmi.
2021. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
87%
Hát itt tudni kéne, te mit nevezel "átverésnek". És hogy ő hogyan látja dolgokat, és mért tette. Lehet, hogy a legjobbat akarta.
2021. júl. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Sok éve lakom a családi házukban, amire már több milliót is költöttem, de most nem ezen van a hangsúly. X okból kifolyólag szerettem volna az állandó lakcímemként megjelölni a házat, amihez kell egy sógornőm hozzájárulása a személyi igazolvány számának megadásával. A nő nehezen kezelhető, anyósom vállalta, hogy személyesen elmegy hozzá és elkéri a sz. ig. számot. Mikor onnan hazajött a párjával (aki szintén vallásos!), azt mondták, hogy lejárt a személyi igazolványa, de amint megújítja, azonnal megadja a számot. Ez volt kb. márciusban. Azóta teltek múltak a hónapok, s nem kaptam meg a számot. A találkozásuk körülményeit többször elmesélték, s erősködtek, hogy tényleg lejárt a nő sz. ig. száma, amint megcsináltatja, megadja. Apró füllentésekből kifolyólag egy belső hang (nevezzük intuíciónak) azt mondta nekem, hogy hívjam fel én magam a nőt, mert itt valami nem kerek. Felhívtam, s kiderült, hogy valamiért nagyon haragszik ránk, s esze ágában sincs megadni a számot. Engem ez a beszélgetés lesokkolt, de nem azért amit a nő mondott, hanem az, hogy az anyósom ekkorát hazudott. Többször rákérdeztem tőle, próbáltam rábírni, hogy mondja el ha másról van szó. Nem baj ha nem kapom meg a számot, csak legyen őszinte. Én azt vallom, és vele is beszéltünk erről, hogy a keserű igazság is édesebb, mint a mézes hazugság. Ő helyeselt, egyetértett velem, mégis csúnyán átb@sz0tt.

A fő kérdésem nem az volt, hogy miért tette, hanem az, hogy ha már lebukott, mennyire helyénvaló az, hogy úgy tesz, mintha semmi sem történt volna? Magamból kiindulva az a minimum, hogy akkor már tiszta vizet öntök a pohárba, elmondom, hogy mi miért történt. Így viszont úgy érzem, hogy nagyon ostobának tart engem. Beárazta a jelentőségemet, valamint az ő vallásosságát is.

2021. júl. 14. 05:22
 5/48 anonim ***** válasza:
90%

Beárazta a jelentőségedet? Van baj a fejedben...


Anyósod egyszerűen nem akarta, hogy megtudd, utál a sógornőd. Pont.


Amúgy annyit magadtól is tudhatnál, hogy nem most kellene bejelentkezni, és hogy a veszélyhelyzet miatt érvényesesek a lejárt személyik.

2021. júl. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%
Ez a sztori nem kerek, hallgattassék meg a másik fél. Kérem az anyóst a tanúk padjára!
2021. júl. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
91%

Min értetlenkedsz? Az emberek 80%a nem szereti/képes beismerni ha hibázott és bocsánatot kérni.


Gondolom anyósod arra számított hogy a sógor majd megenyhül, meggyőzi, stb csak addig húznia kell az időt.

2021. júl. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
89%

Anyósod ennyire saccolja észbeli képességedet, tehát semmi köze vallásosságához.

- Leírásod szerint több milliót költöttél más házára,

- ezt milyen papírokkal tudod hivatalosan igazolni?

- anyósod elkéri a sógornőd szig. számát, de te annyira nem vagy tisztában a dolgokkal. hogy az aláírást nem tudja elkérni.

.

Kié a ház?

Ha anyósodé, akkor nem kell sógornőd aszig. száma (aláírásával együtt!), ha sógornődé, miért nem személyesen intézed dolgaidat?

2021. júl. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanazt gondolom, amit az 5ös írt.

Anyósod egy kegyes hazugsággal próbálta elsimítani azt, amiből egy családi viszály kialakulhat.

Próbált időt nyerni valamihez, amiről úgy érezte,talán nem végleges a sógornőd részéről, hátha meggondolja magát és te nem tudod meg,hogy a nőnek valami gondja akad veled.

Szerintem ez pont nem azt bizonyítja,hogy anyósod ne szeretne.

Persze,én értem hogy van akinek az őszinteség fontosabb,mint a levegő.De tényleg,én is ismerek ilyet.Igaz összesen életem során 2 emberrel találkoztam,aki nem csak mondta, tényleg így is élt.

Az ,hogy kinek mikor és milyen hazugság fér bele,arra nagyon szélsőséges példákat is lehet látni, akár a közvetlen környezetünkben.

Szégyen,nem szégyen én elismerem,hogy gyerekkorban nagyon sokat hazudoztam.

Ezzel takargattam,amit a családi hátteremben annyira szégyelltem,hogy gyerekként sokat foglalkoztatott az öngyilkosság gondolata.

Természetesen felnőttként rengeteg dologra rájöttem,hogy ezért kár volt hazudozni.De addigra már hozzászoktam,hogy a valóság kozmetikázása mennyi kellemetlenségtől megkímél.

Sok idő kellett hozzá,hogy egyáltalán rájöjjek ez mennyire nem jó dolog.

Hidd el nem könnyű mindig az igazat mondani.

Lassan 50 leszek.

Már nem érzem,hogy amit teszek ne tudnám felvállalni.

Ennek ellenére ha egy kegyes hazugsággal elkerülhetek egy komoly konfliktust,akkor még mindig előbb jut eszembe,hogy inkább nem mondok el valamit vagy szépítek rajta.

Lehet ezért megköpködni,meg hazugozni.Nem olyan egyszerű az igazság súlyát elviselni.

Én legalább vállalom,hogy nem tartom magam egy rendíthetetlenül becsületes embernek.

Legtöbben erre nem képesek.

De amire megtanított,az az,hogy másokkal szemben is meglehetősen elnéző és megbocsátó tudok lenni.

Nyilván nem birka módra.

De fölösleges konfliktusokat nem generálok,ha úgy érzem,hogy hasonló helyzetben lehet hogy én is a könnyebb utat választottam volna.

Ha ez neked gondot okoz anyósodtól,akkor mondd el neki.

Semmit nem fogsz elérni.

Lemehetsz a térképről,akkor sem fogsz olyan családot, embereket találni,ahol százból száz igaz ember akadna.

Érted hazudott,hogy te ne bántódj meg.

Inkább tűnik ez nekem a szeretet megnyilvánulásának, mint aljasságnak.

2021. júl. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ. Azokét is, akik szövegértési problémákkal küszködnek, és nem a feltett kérdésre válaszoltak!
2021. júl. 14. 07:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!