Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Helyénvaló ha az anyós fiaként...

Helyénvaló ha az anyós fiaként szeret, és átverésed után úgy tesz, mintha semmi sem történt volna?

Figyelt kérdés
Ő nem mondható átlagos anyósnak. (Állítólag) sokan kedvelik. Egy nagyon vallásos embernek állítja be magát. Gyülekezetbe jár, mindennap imádkozik, s kb. hetente még böjtöl is. Az élet eseményeit is a Biblia szemszögéből értelmezi. Nagyon jó kapcsolatom volt vele, időnként úgy éreztem, többre tartom, mint az anyámat, ám egy napon mégis átvert. Nem egyszeri füllentésről van szó (amit esetleg egy kellemetlen választási kényszer idézett elő,) hanem módszeresen megtervezett, rendszeresen elismételt hazugságsorozatról, ami persze ugyanazt az állítást sugározta felém folyamatosan. Nem okozott ezzel semmiféle anyagi kárt nekem, mindössze annyit, hogy a fontosságomat árazta be, ezzel igen nagy csalódást okozva nekem. Mikor szembesítettem azzal, hogy tudok a hazugságáról állítólag benyugtatózta magát. Tehát, mint írtam, csúnyán átvert, de a következő találkozásunkkor úgy tett, mintha semmi sem történt volna. Mennyire szokványos attitűd ez egy olyan személytől, aki lebukik valaki előtt, akit állítólag a fiaként szeret?

2021. júl. 13. 23:23
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, 7-es, 8-as!

A kérdés annyi volt, hogy helyes-e, ha lebukás után úgy tesz, mintha mi sem történt volna? Ennyi, nem több. Nem kértem senkit sem, hogy engem minősítsen vagy tanácsot adjon a bejelentkezést illetően...akkor kinek a fejében van baj? :)


Még 1x köszönöm.

2021. júl. 14. 07:07
 12/48 anonim ***** válasza:
70%

Azt hittem vmi nagy dologgal vert at. Csak siman konfliktus kikerulesrol szol. Azert tesz ugy mintha semmi nem torrent volna mert nem akarja hogy tul nagy feneket kerits neki.

Tanacs kerdesen kivul: rendezd a helyzetet sogornovel. Aztan ha utana se kapsz szamot: tanulsag, ne adj bele millio kat vmibe, amit aztan nem latsz.

Anyosod ugy reagalt, mint barmely mas ember, nem mondom, hogy minden ki igy reagalt volna, de legtobb ember akkor is hazudik, ha vilagos, elobb utobb le fog bukni. Gyerekkoromban en is hazudtam, h nem kaptam rossz jegyet. Szuloikor mindig kiderult, es tudtam, hogy ki fog derulni. Hogy mert hazudtam? Nem tudom, hogy az akkori konfliktust elkeruljem.

2021. júl. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
88%
Ha olyanokat írsz, hogy a "fontosságomat árazta be", akkor a te fejedben van a baj. Ahogy a többiek írták, az anyós egy családi viszály akart hazugsággal megelőzni vagy megoldani, ez ugyan nem szép dolog, de nem ellened irányult, inkább a békesség megőrzésére vagy talán csak ő nem akart konfrontálódni a lányával. Valószínű ezek alapján, hogy a lány nevén van a ház vagy övé a haszonélvezet. Viszont az aláírása is kell ilyen esetben, amit amúgy is neked kell elkérned, szóval nem értem, miért az anyósékra toltad a kellemetlen feladatot. ÉS: A kérdésedre válaszolva: azért tesz úgy, mintha mi sem történt volna, mert feltételezi, hogy van annyira jó kapcsolatotok, hogy megérted, hogy miért csinálta, és hogy nem ellened irányult, de úgy látszik, nem...
2021. júl. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
83%
HA ennyi a kérdés, akkor bizony ezt kellett volna kiírni. Jössz itt a beárazásoddal, hogy mennyit költöttél a házra, hogy vallásos. Ennek semmi köze a kérdéshez.
2021. júl. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm. Tisztában vagyok azzal, hogy az emberek miért, s milyen mértékben hazudnak. Engem nem is érdekel senki hazugsága, csak abban az illúzióban voltam, hogy köztünk tiszta kontak van. ...de hát mindig tanul az ember.

Én egy olyan családban nőttem fel, ahol a kimondott szónak jelentése volt. Sajnálom, hogy ezzel a nézetemmel nemcsak ezen az oldalon, de a világban is kisebbségben vagyok, de ellenben azokkal, akik kozmetikázzák a valóságot, én nyugodtan belenézhetek a tükörbe. Nekem ez fontos. Senkinek nincs semmiféle szégyelnivalója. Tökéletesen egyformák vagyunk.

A részleteket csak azért írtam le, mert szerintem ezek mind mind olyan tényezők, amik miatt szerintem súlyosabb, ha valaki nem mond igazat. A vallásosság főleg. Az hogy esetleg tényleg szeret, annak legékesebb bizonyítéka az igazmondás lett volna. Ez nincs kőbe vésve, ez a véleményem.

Beárazta a jelentőségemet... Úgy gondolom, hogy szívem joga tévedni, ezáltal ezt gondolni is, de az hogy ezt leírtam, még senkit sem jogosít fel arra, hogy engem minősítsen.

Anno kényszerhelyzetben voltunk. Választani kellett, hogy albérlet, vagy anyósék háza, vagy fizetjük tovább a kifizethetetlen devizahitelt.

Ez a lépés tűnt a legjobb döntésnek, amit azóta sem bántam meg. Valami elindult, de most nem nálam a labda.

2021. júl. 14. 08:05
 16/48 anonim ***** válasza:
75%
Figyu, ha te tökéletes vagy, akkor miért nem jelentetted be szabályosan, már évekkel ezelőtt a címet?
2021. júl. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező, neked van egy átlagtól eltérő csavar a gondolkodásodban, amivel egyébként nem lenne baj, csak magadnak okozol vele kellemetlenséget!

Írod, hogy az anyósék háza.

Okés, de akkor miért kell a sógornő szig.száma?

Ha meg a feleségedé és testvéréé, mert az anyósék rájuk íratták az ő haszonélvezetükkel, akkor is elég a haszonélvező aláírása, azaz az engedélye, nem kell a tulajdonos(ok)é.

Ezt tudom, mivel magam is haszonélvező vagyok és a ház ki van adva.

Azt már meg sem kérdezem, hogy egy ilyen szituációban, hogy

- semmi jogod nincs a házhoz, még bejelentve sem vagy, miért költöttél milliókat rá?

- ...miközben a (másik?) tulajdonossal, aki nem a feleséged és nem az anyósod, kifejezetten rossz viszonyban vagy?


Ehhez nyilván semmi közöm, nem is erről szól a kérdés, ezek csak adalékul szolgálnak ahhoz az állításomhoz, hogy a te gondolkodásmódoddal vannak gondok.

Én nem vagyok vallásos, de hívő vagyok a magam speciális módján - ha érzed a különbséget! - de még az Úr is elfogadja a kegyes hazugság fogalmát.

És amit az anyósod "elkövetett" az bizony ez volt, a te lelki békéd érdekében.

Rosszul mérte fel a helyzetet, ennyi a bűne.

2021. júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Tökéletes volnék? Nem hiszem, hogy tettem erre utalást. Viszont, ha hibázok, beismerem. A törvényi előírásokat illetően a tudásom több, mint hiányos. Az átjelenkezésemet is egy rendőr kérte, (ill. utasításba adta), aki a napokban megállított, s rávilágított arra, hogy szabálytalanul jártam el, hogy eddig elhúztam a lakcímbejelentést, de vélhetően nem vett észre szándékosságot a közlésemből, így elengedett.
2021. júl. 14. 09:14
 19/48 anonim ***** válasza:
92%

#18


Függetlenül az eredeti témától és Isten mentsen, hogy szabálysértésre biztatásként fogd fel, csak nem értem a történetet.

Engem is igazoltattak már autóvezetés közben nem is egyszer, de az igazoltató rendőr honnan tudta, hogy te nem az állandó bejelentett lakcímeden laksz?

Most még kijárási korlátozás sincs, hogy este 8-kor a lakcímeden, vagy annak perceken belül elérhető közelségében kellene tartózkodnod.

Mi is laktunk 2 évig életvitelszerűen a nyaralónkban, ami 130 km-re volt az állandó címünktől, de soha egyetlen közlekedési rendőrnek nem kellett erről magyarázkodnunk.

2021. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
15%

Egy nagyon vallásos embernek állítja be magát. Gyülekezetbe jár, mindennap imádkozik, s kb. hetente még böjtöl is. Az élet eseményeit is a Biblia szemszögéből értelmezi. - na, az ilyen embertől mentsen meg az ég...


Nem szeret fiaként, ezt fogadd el, egy álszent, kétszínű kígyó, semmi több és viszonyulj felé így. Értsd: nem kell jóban lenni vele, minimalizálni a kapcsolatot és nem megenni a "fiamként szeretlek" kamut.

2021. júl. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!