Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szólnátok neki erről,ho...

Hogyan szólnátok neki erről,hogy ne legyen sértő?

Figyelt kérdés

Házat veszünk férjemmel,ami lakható de felújítandó. Kis lakásból megyünk nagy házba,nekünk ez nagyszám és családnak barátoknak sokat mesélünk róla,hogy éppen hogy állunk,mit sikerült intézni stb.. Anyós viszont olyan tolakodóan számonkérően kérdezget,mintha amúgy köze lenne hozzá,hogy pl mikor lesz a fűtés megcsinálva és ki és hogyan

stb. . Férjem helyre szokta tenni rendesen ha hülyének néz,kicsit már változott de nem eleget. Talán ha én is szólnék valamit. És képes olyan stílusban mondani bármit,hogy azon kapom magam,hogy magyarázkodok...pedig miért is kéne? Azt terveztem,hogy legközelebb ha ilyen lesz, meg fogom mondani,hogy neki,hogy nem dolga ezzel foglalkozni,mi döntjük el,mi mikor,hogyan lesz és ahogy nekünk tetszik,csak tartok tőle,hogy megsértődik. Nem rossz szándékú,csak nagyon rosszul adja elő a mondandóját. Kislányom születésekor se volt piskóta,akkor utáltam meg.



2021. júl. 24. 07:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

Én azzal kezdeném, hogy : Ne sértődjön meg Mari néni, de.... és elmondanám amit leírtál.Ha megsértődik, ,majd megbékül.

Mit csinált a gyerek születésekor, hogy megutáltad?

2021. júl. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%
Most komolyan: az anyós érdeklődik hogy áll a gyereke új otthona: ez tényleg ennyire sértő?
2021. júl. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Majd egyszer te is eljutsz arra a szintre, hogy magasról teszel arra, ki mennyire sértődik meg, ha kizárod az életedből, döntéseidből, amihez abszolút nincs köze, és soha nem is lesz.
2021. júl. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%
MOndjuk nem értem mi ezzel a baj, ímg érdeklődik egy dolog, ha enm szól bele akkor ez legyen a elgnagyobb gond.
2021. júl. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
A barátoknak folyton erről mesélsz, anyósnak meg nem. Hat, itt nem anyóssal van a probléma.
2021. júl. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Én sem látom a problémát - azon kívül, hogy hogy tudnál belekötni az anyósba - különösen, mivel a férjed rendezgeti az anyját, gondolom főleg a te uszításodra, a békesség kedvéért.
2021. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

"mintha amúgy köze lenne hozzá,hogy pl mikor lesz a fűtés megcsinálva és ki és hogyan"


Esküszöm, nem értem, mi ezzel a probléma. Mi építkeztünk, az én anyósomék is mindig kérdezték, mi jön és mikor, de eszembe nem jutott, hogy ez baj lenne, érdekelte őket, hogy halad a gyerekük háza, ez tök természetes.


Mintha ez valami titok lenne nálatok, úgy mondod ezzel a "nincs köze hozzá" hozzáállással.


A barátok bezzeg kérdezhetnek, tőlük nem veszed fel, ugye... ?

2021. júl. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%
Mondd azt neki, hogy nem tudom, ezeket a fia intézi. És a fia majd helyreteszi ilyenkor.
2021. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Megbocsáss de nekem meg belőled lenne elegem, ha folyton a rohadt házról kéne hallgatnom a mesét. Nem érdekelne. Csóri anyós meg csak érdeklődik, mikor lesz fűtés, lassan jön az ősz és a tél, nem gondoltál bele hogy lehet aggódik, hogy majd ne fázzatok? Fűtésszerelőt szerezni is csoda szám manapság, lehet csak ősszel vagy télen tudnak menni hozzátok. Addig mit csinálsz? Beliheged a házat?


Abba is gondolj bele, hogy mások lehet meg a te dumádat unják folyton a házról. Én biztos elküldtelek volna már a fenébe.

2021. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
Emlékszem, anno, amikor mi költöztünk panelból családiba, 12 éves voltam. Apám mindkét nagyszülőpárnál folyton ezt ragozta, nem is volt már téma, mint hogy milyen radiátor, mikorra hozzák meg (akkor ez nehézkesebb volt a 80-as években), miért nem a másikfajta radiátor lesz, szerintem már öreganyámék is unták. Én ha belegondolok, nálam nem ez lenne a téma a rokoni találkozásokon.
2021. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!