Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen az apósom? Nem...

Miért ilyen az apósom? Nem teljesen komplett?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a barátnőmmel, apósékkal elég gyakran összejárunk, mindig normális embernek hittem őket, sose bántottam meg őket, mindig kedves voltam velük, ezért is volt furcsa az ami most történt. Most volt a 65. szülinapja, gondoltam megviccelem. Nagyon utálja a banánt, ezért vettem neki egyet poénból, zeller allergiás ezért egy pár zellert is kapott. Persze a bort nagyon szereti, az lett volna az igazi ajándék, nem is akármilyen, egy elég idős minőségi bor, amit a vicc után adtam volna neki. Na mindegy, mikor átadtam neki a banánt meg a zellert anyós elkezdett cigánykodni, hogy én mit képzelek magamról, meg hogy ekkora bunkó embert még sose látott, hisztizett egy fél percig, majd az após szó nélkül fogta a táskáját, és elment haza, közben ránkcsapta az ajtót, elég erősen. Majd az anyós hisztizett vagy 5 percig, utána én is elmentem. Megmondtam a barátnőmnek hogy ezekkel a bolondokkal többet én nem találkozok, elég ideges lettem. Természetesen a bort otthagytam nekik. Nem hiszem hogy ezt kellett volna csinálniuk, sose bántottam meg őket, és amióta ismerem őket mindig segítettem nekik. Tényleg bunkóság volt ez, mint vicces? Jogos volt a reakció az öregtől meg az asszonytól? Szándék nem a sértés volt.

2021. szept. 8. 23:05
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
1%
Hát ezek az anyosok...
2021. szept. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
85%
mindkét fél túlreagálta picit a helyzetet szerintem. legalább kiderült, hogy nem vette jó néven a viccedet és a jövőben nem lesz ebből probléma. az idős embereknek már máshogy esik egy-egy ilyen poén. ha bánt téged ami történt, elmagyarázhatod nekik is hogy nem állt szándékodban megbántani őket, én bocsánatot is kérnék, attól még senki sem lett kevesebb. barátnődnek hogy esett, hogy ilyen jelzővel illetted a szüleit? a te oldalad is érthető, szerintem figyelmes ajándék mert azt is tudod hogy mit szeret és azt is hogy mit nem. biztos vagyok benne, hogy egy kis kedvességgel (mindkét oldalról) könnyen vissza lehet hozni a jó kapcsolatot
2021. szept. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
90%
Allergiával nem viccelünk. Nem a szülők voltak tahók, hanem te. Nincs humorérzéked, ez nem az volt. Ráadásul azzal, hogy szemetet adtál a születésnapjára, azt jelezted neki, hogy őt magát is szemétnek tartod.
2021. szept. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
85%

Mindkét fél hibázott szerintem. Elhiszem, hogy poénnak szántad, és semmi rosszat nem akartál, de ez a típusú viccelődés jellemzően a középiskolás, maximum huszonéves generációnak jön be. Ő már idősebb, nem fogékony erre a típusú humorra. Más kérdés, hogy csapkodni, szitkozódni nem elegáns, és nem felnőtt emberhez méltó dolog. A nemtetszését kifejezhette volna olyan módon is, ami párbeszédhez, és végső soron a konfliktus feloldásához vezet, hiszen nem bosszantani akartad.

Azt javaslom, várj egy kicsit, ameddig megnyugszanak a kedélyek, és próbáljátok megbeszélni ezt a dolgot.

2021. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
97%
Ennyi idő alatt hogyhogy nem derült ki, hogy az apos nem tolerálja a sz.r vicceket?
2021. szept. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

2,4 Köszi. Így gondolom én is. Koromhoz képest gyerekes a humorom az tény, de ennyi baj legyen az emberrel.

3. Ez nem rák, sem AIDS, hanem egy egyszerű allergia. Vedd lazábban az életet, talán boldogabb is lehetsz idővel, stílusodból ítélve eléggé meg vagy keseredve.

2021. szept. 9. 00:03
 7/51 anonim ***** válasza:
92%
6, Egyszerű allergiába is naponta halnak bele az emberek. Veszélyes és nem vicces.
2021. szept. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Látom még mindig nem érted. Ha nem eszi meg nem lesz baja, ez még mindig nem rák vagy akármilyen súlyos betegség, nem azért vettem neki hogy megegye. Béke!
2021. szept. 9. 00:17
 9/51 anonim ***** válasza:
92%

gondolkodj az ő fejével egy kicsit

-kaptam ezt az izét, amire tudja, hogy allergiás vagyok. meg akar ez ölni? a halálomat akarja?

egy bocsánatkéréssel lehet, hogy megbékíted

2021. szept. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
92%

Mert valóban nagy bunkó vagy. Apósoddal nem őriztél együtt birkát gyerekkorodban, hogy megengedd magadnak ezt az itromba gúnyolódást. Ráadásul a születésnapján, a családi ünnepen.

Plusz mint vendéget aláztad meg.

A két termés, amire allergiás, veszélyes az egészségére, akár az életére. Te meg poénkodsz vele? Ez sértő és megalázó és tiszteletlen.

Őt ünnepelni jöttetek őssze, te pedig megsértetted.

Primitív vmbunkoság volt.

2021. szept. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!