Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lagzi nélküli esküvő után...

Lagzi nélküli esküvő után járna nászajándék pénz anyóséktól/szülőktől?

Figyelt kérdés
Szerintem és vőlegényem szerint igen. Akkora bunkók nem voltunk,hogy megkérdezzük. Nagyon fáj,hogy nagyon pici mindkettőnk családja és nem igazán tudnánk kit meghívni 2-3 emberen kívül. Lehet csak a polgári szertartás lesz és pár fotó! Volt 1-2 lagzi amire mind hivatalosak voltunk,ott anyósomék és vőlegényem adtak pénzt. Nálunk másabb a helyzet de párom szerint kapunk,úgy fogalmazott,hogy nem kötelesség de szerinte adni fognak mert a másik gyereküknek is adtak. Sose különböztették meg őket. Viszont nálunk nem lesz vacsi,fotókat adunk utána meg bejelentjük hogy megtörtént,nagyjából mint amikor bejelentettük,hogy eljegyzett. Azt mondta nem fognak nem adni,amiért nem tartunk családi gyűlést. (Tudják,hogy tudnánk ha nagyon akarnánk.)

2021. szept. 19. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
95%
Semmi sem jár az életben attól még, hogy szokás.
2021. szept. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
95%
Semmi sem "jár". Lehet, hogy nem adnak semmit, ha még vacsi sem lesz. Az ilyen ajándékozásoknak az elsődleges célja nagyjából az esküvő töménytelen költségeinek a fedezése, ha még vacsi sincs, milyen költséget fedezzenek?
2021. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem. Nem kötelesség de mondta vőlegényem,hogy szerinte fognak adni de ez akkor derül ki,mert sose különböztették meg a 2 gyereküket. (Neki adtak.)
2021. szept. 19. 23:26
 4/76 anonim ***** válasza:
95%

Mi ez a sok eskuvo-ajandek-penzes kerdes mostansag?

Mindenki ennyire penzehes?

Nyilvan a szulok adnak altalaban, vidzont bennem felmerul a kerdes: par foton kivul, nincs bennetek annyi, hogy legalabb egy ebedet alljatok? Ne legyetek ennyire soherek mar...

2021. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
97%
Ha adnak akkor adnak ha nem akkor nem, komolyan ez a legfontosabb?
2021. szept. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ebben az a legmegdöbbentőbb, hogy valakinek ennyire ne legyen őszinte kapcsolata a szüleivel. Azt megértem, hogy nem tudjátok, valamelyik távoli pereputty ajándékoz-e nektek pénzt, de el nem tudom képzelni, hogy a szüleimmel ne beszélnénk meg, hogy mennyi pénzre van szükségünk, illetve mennyit tudnak adni. Mert ha tudnak, és nekünk a kezdéshez kell, tutira adnak mindenféle szertartástól és körítéstől függetlenül.
2021. szept. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
93%
Járna? Semmi nem jár. Mi az, hogy járna?
2021. szept. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:
Itt nászajándékról nem kérdeztem egyrészt mert nemrég vagyok menyasszony,másrészt nem vagyok pénzéhes. Maga a gesztus érdekel,s persze hogy ne bántsák meg a párom a szülei. Nem sóherek vagyunk. Sajnos van 2-3 nagyon komoly ok ami miatt nem ültethetük őket egy asztalhoz. Imádom a rokonaim de lejáratnának anyósék előtt akkorát égnék! Akárhol voltunk régi gyermekkori dolgaimmal úgy lejárattak,hogy nem merem leültetni őket 1asztalhoz. Na kiböktem ezek miatt nincs vacsi. Párom több hasonló esetet végigcsinált velem,rommá alázva sírva mentem hozzá. Ismerik egymást szüleink de csak futólag bemutattam őket egymásnak,pont nem volt ideje a rokonaimnak leégetnük. Imádom mamámat is! De úgy viselkedik több ember előtt mintha mi ovisok lennénk,nagyon fájna.
2021. szept. 19. 23:49
 9/76 anonim ***** válasza:
89%

A szülők, ha tudják, a lakodalomtól függetlenül segítik a friss házasokatz.

SZülők biztos fognak valamit adni, ha tudnak, a többi rokontól viszont valóban ne várj semmit.

2021. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:
Igen. Ezt mondja párom is hogy adni fognak a szülei pénzt. Nekem nagyon fáj hogy ha akarnám se tudnám őket együtt egy asztalhoz ültetni de majd kitalálunk valamit miért nincs vacsi/ebéd. Tesója viszont nem tudom adna e,valamiért eddig eszembe se jutott. Neki párom volt a tanú! Viszont neki nem a tesó lesz,ezen csak nem akad ki senki?
2021. szept. 19. 23:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!