Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lagzi nélküli esküvő után...

Lagzi nélküli esküvő után járna nászajándék pénz anyóséktól/szülőktől?

Figyelt kérdés
Szerintem és vőlegényem szerint igen. Akkora bunkók nem voltunk,hogy megkérdezzük. Nagyon fáj,hogy nagyon pici mindkettőnk családja és nem igazán tudnánk kit meghívni 2-3 emberen kívül. Lehet csak a polgári szertartás lesz és pár fotó! Volt 1-2 lagzi amire mind hivatalosak voltunk,ott anyósomék és vőlegényem adtak pénzt. Nálunk másabb a helyzet de párom szerint kapunk,úgy fogalmazott,hogy nem kötelesség de szerinte adni fognak mert a másik gyereküknek is adtak. Sose különböztették meg őket. Viszont nálunk nem lesz vacsi,fotókat adunk utána meg bejelentjük hogy megtörtént,nagyjából mint amikor bejelentettük,hogy eljegyzett. Azt mondta nem fognak nem adni,amiért nem tartunk családi gyűlést. (Tudják,hogy tudnánk ha nagyon akarnánk.)

2021. szept. 19. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
98%
A szüleiddel kellene ezeket a gyerekkori dolgokat átbeszélni. Lehet, hogy ők szimplán cukinak érzik, amit te szégyellsz, azért mesélik boldogan fűnek-fának. Sokszor teljesen másképp ítéli meg magát az ember, mint amilyennek mások látják.
2021. szept. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:
Sajnos itt több sírnivaló okom van. Irigylem akiknek van összejövetel, egyetlen egyszem napra királynők lehetnek szép ruha..Nekem maradnak a fotók meg a 2tanu. Szűk körben anyuék a legjobbak a legcukibbak imádom őket! Mások előtt nem csak gyerekkori storyznak hanem lekezelően degradálóan megalázóan bánnak velem. 4fal közt meg így szivem úgy szivem. Sajnos nem merem bevállalni! Párom tesójának sok pénzt adott 110ezer,ezt ő fizette ki. Így mi nem tudom mit kapunk de nem ez a legnagyobb baj. Megsértődik e hogy nem ő lesz a tanu?
2021. szept. 20. 00:04
 13/76 anonim ***** válasza:
98%
Ha szeretnek téged, pláne nem értem, miért nem ülsz le és beszéled meg mindezt velük.
2021. szept. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:
Most is sikerült elbőgnöm magam mennyire irigylem aki csak egyetlen napra lehet királynő sok rokon stb..fotós! Csoki szökőkút rózsaszirmok pillangós ruha csipke! Mert nem tudtam őket megkérni,vagyis megtudtam de 180°os fordulatot vesznek tömegben. Ha látogatni megyünk csak mi párommal: akkor tündériek!! Anyu velem mindig azt játsza el hogy elkezd beszélgetni akivel összefut és sose hagyja abba-ha szólok hogy nem azért látogattam meg úgy..olyan stilusban reagál..és nem érdekli ha eljövök onnam-ő beszélget. Ugyanez volt a boltba gyerekkoromba. Sehova se tudtunk menni mert megállt 1-2 órára XY-al volt hogy 2km.t a város széléről hazasétáltam inkább. Anyóssal meg túl kedves volt,kellemetlenül mondván jót akart nekem mert a fia lesz anyám veje. Mamám mindig dícsér engem! De rokonok előtt szól hogy híztam..utána hogy gebe vagyok.ezt már 2x megcsinálta,több nem lesz.
2021. szept. 20. 00:17
 15/76 anonim ***** válasza:
81%

Na és, csevegjen az anyukád, akivel akar. Az sem a világ vége, ha mások előtt is aggódik a súlyod miatt. Én emiatt biztosan nem mondanék le egy normális esküvőről, ha az minden álmom. Nem csak családot lehet hívni, hívjátok meg a barátaitokat, az anyukáddal meg ne foglalkozz. Van két szép füled, ereszd ki a másikon, ami az egyiken bemegy. De érdemes lenne egy pszichológussal is beszélgetned, hogy segítsen neked, mert amiket az anyukád ellen felhozol, abból nekem inkább úgy tűnik, hogy te vagy túl érzékeny, túlreagálod a dolgokat.

Tartsd meg életed egyik legszebb napját olyannak, amilyennek megálmodtad, és ne tartsanak vissza ilyen butaságok, hogy kivel beszél az anyukád, meg kinek mit mond rólad. Te az vagy, aki, olyannak fognak úgyis megismerni, amilyen vagy, nem a szüleid elbeszélése alapján.

2021. szept. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
95%

Az egyik mondatban azt írod, mennyire cukik, imádod őket, a másikban pedig egy bántalmazó családot mutatsz be, akik sírásig rommá aláznak és megszégyenítenek, kötekednek, kritizálnak. Mintha nem ugyanazokról lenne szó.

Akit SZERETÜNK,azt sosem alázzuk, piszkáljuk, szóljuk le mások előtt!


Két eset lehetséges:

1, ők NEM cukik, csak ezzel mentegeted őket, egyébként érzelmi bántalmazók

2, tényleg cukik és szeretnek, de idiótán viselkednek: viccesnek gondolnak dolgokat, amin te megbántódsz, mert esetleg nem is viccesek annyira, viszont te túlérzékenyen reagálsz ezekre és összeomlasz.

2021. szept. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 A kérdező kommentje:
Hasznosakat írtok köszi! Sajnos csak ennyi hozzátartozónk van! Nagyon sajnálom. Miután megkérte a kezem és elmondtuk mindenkinek akkor döbbentem rá. Mennyire nincsenek barátaink. Hány olyan távolabbi rokona lagziján voltunk vendégek ahol ott volt 35 barát..nekünk 1sincs. A kérdés hogy maximum(!) a legközelebbi rokonok anyósék nagyszülő adnak de más nem? Ebbe a körbe párom tesója is beletartozik? Megsértődik hogy nem lesz tanú,de neki a párom volt?
2021. szept. 20. 00:39
 18/76 anonim ***** válasza:
100%

A házasságkötő terem két oldalán ülve csak nem kezdenének sztorizni a szüleid, miközben az anyakönyvvezető beszél… Nem kötelező utána megvendégelni őket, de úgy vártok pénzt, hogy senkit se hívtok meg a szertartásra sem? Az kicsit bicskanyitogató. Más rokontól tényleg ne várjatok semmit.

A testvér pedig vagy megsértődik, vagy nem. Gondolod, a szülők nem fognak megsértődni? Tudják már, hogy ők nem lehetnek ott a nagy napon?

2021. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:
Eljegyzés után amikor elmeséltük nekik anyós furfangosan szóbahozta a létszám dolgot hogy kiszedje belőlem én mit gondolok. Azt mondtam apró esküvőnk lesz. Azért mert a fia megkért hogy előre ne mondjam egyenlőre hogy 2tanus.
2021. szept. 20. 00:58
 20/76 anonim ***** válasza:
98%
Szép. Közben meg épp a leendő anyósodnak tartanátok a markotokat. Manapság nagyon felkapott lett ez a kéttanús esküvő, hogy nehogy bárkire/bármire pénzt kelljen költeni, csak furcsa a pénzt várni, miközben ti semmit sem adtok cserébe. (A kép nem kárpótol.) (Mondjuk egy hagyományos lagzi esetében sem szép, ha valaki csak a “bevételért” csinálja.)
2021. szept. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!