Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lagzi nélküli esküvő után...

Lagzi nélküli esküvő után járna nászajándék pénz anyóséktól/szülőktől?

Figyelt kérdés
Szerintem és vőlegényem szerint igen. Akkora bunkók nem voltunk,hogy megkérdezzük. Nagyon fáj,hogy nagyon pici mindkettőnk családja és nem igazán tudnánk kit meghívni 2-3 emberen kívül. Lehet csak a polgári szertartás lesz és pár fotó! Volt 1-2 lagzi amire mind hivatalosak voltunk,ott anyósomék és vőlegényem adtak pénzt. Nálunk másabb a helyzet de párom szerint kapunk,úgy fogalmazott,hogy nem kötelesség de szerinte adni fognak mert a másik gyereküknek is adtak. Sose különböztették meg őket. Viszont nálunk nem lesz vacsi,fotókat adunk utána meg bejelentjük hogy megtörtént,nagyjából mint amikor bejelentettük,hogy eljegyzett. Azt mondta nem fognak nem adni,amiért nem tartunk családi gyűlést. (Tudják,hogy tudnánk ha nagyon akarnánk.)

2021. szept. 19. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként ha már arra nem vagytok képesek hogy legalább a szülőket vacsorázni elvigyétek én egy Ftot nem adnék nektek. Még a legszegényebb ismerősöm is legalább a szülőket elvitte vacsorázni
2021. szept. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy pénzéhes.. 😂

Csibe ha nem lennél az, meg se fogalmazódna benned a kérdés, hogy kapsz e valamit anyóstól..

2021. szept. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt nagy esküvöm de vacsorázni elhivtuk családot ettöl függetlenül ,hogy kapunk e valamit vagy sem .igaz ez már 19 éve volt ja és kis esküvő volt mert nekem nincs nagy családom.
2021. szept. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon fura vagy, engem az esküvőd nem érdekel, inkább utána lesz bajos az életed.

Az ember, amikor meghazasodik, a szüleiről leválik, fizikailag, érzelmileg. Ettől még szereti őket, de már nem a véleményük szerint cselekszik és dönt, hanem saját döntéseket hoz es vallalja a következményeket.

Gyúrj erre, mert láthatóan sehol se tartasz ebben. Meghúzza a határait, és ha kritizálják, bántják, képes megvédeni magát egy házas, felnőtt ember. Ha te ugy véded meg magad, hogy 2 tanús esküvőt tartasz, akkor az a te dontesed, ne rinyálj nagyobbért. Másképp is lehetne, de nem mersz konfrontalodni anyaekkal, mert még gyerek vagy. Gyerekek viszont nem hazasodnak.

Hogy a parod szulei adnak-e penzt, vagy ily modon kulonbseget tesznek a gyerekek közt, teljesseggel az o döntésük. Majd kiderül. Ha ezt a parod kulonbsegtetelnek érezné, majd leül a szüleivel és megbeszéli velük, már ha elég felnőtt ehhez.

Az pedig, hogy nincs 1 barátotok se (bár akkor tényleg, ki lesz a tanú?) Minimum elgondolkodtató, hogy valamin valtoztatni kell. Az ember társas lény, jo ha van csaladja, barátai, de nektek az előbbi se tűnik túl rózsásnak, utóbbi meg nincs is. Tegyetek azért, hogy legyen, mert jo a szerelem, rózsaszín köd, miegymás, de hosszú az élet és szükség van barátokra társ mellett is.

2021. szept. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
100%

mi az, hogy ***járna***?

Nem, nem jár!!!!

Ha ugy gondoljak adnak.


Ha meg szegyeled a rokonaidat, ne hivd meg oket

2021. szept. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem kaptunk,és nem is fogadtuk volna el,pedig volt egy szolíd ebéd a szüleikkel és a testvéreinkkel.Az ebédet is mi álltuk.
2021. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes hogy nem az esküvőd izgat,hanem hogy kapsz-e pénzt érte🙂
2021. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ez a vicc jutott eszembe:

Nyuszika kölcsön akarja kérni a macitól a fűnyíróját. Elindul, de arra gondol, talán a maci nem is fogja kölcsön adni. Ez egyre többször jut eszébe. Megérkezik, becsenget, a maci mosolyogva szívélyesen nyit ajtót:

-Mit szeretnél, nyuszika?

Mire a nyuszi dühösen:

-Tudod, mit, maci, b.szd meg a rohadt fűnyíródat!

Még azt sem tudod, mit kapsz, de már előre sírsz rajta, hogy mi van, ha nem kapsz, vagy nem annyit, mint a testvére. Tömény szánalom vagy!

2021. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem. A miénk is kéttanús volt, este meg foglaltunk asztalt és a szűk családdal elmentünk vacsizni. Mondtam nekik, hogy eszükbe se jusson adni semmit, a vacsorán se kell ünnepelni, csak koccintottunk és jól éreztük magunkat.


Én eleve nem szeretem ha én vagyok a középpontban és mindenki rám figyel, ezért sem akartam nagy esküvőt.

És valóban nem vártunk el egy fillért se senkitől, mert 10 éve együtt voltunk amikor összeházasodtunk, megvolt a házunk és mindenünk, így "semmi jelentősége" nem volt az esküvőnek.


Ha te elvárod, hogy adjanak pénzt (bár mire fel?), akkor nem ilyen esküvőt kell szervezni.

2021. szept. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
6%
Járni jár, csak nem jut. :D Ez a jár, ez hülyén hangzik, de értem mit akarsz. A mi családunkban odaszánnák akkor is, aki a polgárira jön. Jobban is jártunk volna, mert így nullára jöttünk ki lagzival, akkor meg ha nem tartunk lagzit, lett volna 1+ millánk. De jó buli volt...
2021. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!