Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lagzi nélküli esküvő után...

Lagzi nélküli esküvő után járna nászajándék pénz anyóséktól/szülőktől?

Figyelt kérdés
Szerintem és vőlegényem szerint igen. Akkora bunkók nem voltunk,hogy megkérdezzük. Nagyon fáj,hogy nagyon pici mindkettőnk családja és nem igazán tudnánk kit meghívni 2-3 emberen kívül. Lehet csak a polgári szertartás lesz és pár fotó! Volt 1-2 lagzi amire mind hivatalosak voltunk,ott anyósomék és vőlegényem adtak pénzt. Nálunk másabb a helyzet de párom szerint kapunk,úgy fogalmazott,hogy nem kötelesség de szerinte adni fognak mert a másik gyereküknek is adtak. Sose különböztették meg őket. Viszont nálunk nem lesz vacsi,fotókat adunk utána meg bejelentjük hogy megtörtént,nagyjából mint amikor bejelentettük,hogy eljegyzett. Azt mondta nem fognak nem adni,amiért nem tartunk családi gyűlést. (Tudják,hogy tudnánk ha nagyon akarnánk.)

2021. szept. 19. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:
Párom mondta,szerinte adni fognak (nem a jár kifejezéssel hanem az adnak szóval.) Jobban ismeri őket,de ez akkor derül ki. Tesós részt sem tudom mert nagyjából semmi kapcsolata vele de ő volt a tanú ez érthető volt nekem,fordítva másképp lesz. Annyira érdekel azért,hogy megsérti e ezzel párom őt? Vagy nem? Itt írták mások is,hogy ők kaptak 2tanus után is. Hasonlóképp jelentenénk be,mint amikor elmeséltük,hogy megkért és megmutattuk a gyűrűt.
2021. szept. 20. 13:34
 42/76 anonim ***** válasza:
95%
De miért ennyire fontos, hogy adjanak pénzt? Tönkrementek a párezer forintos kéttanús esküvőben vagy kenyérre kell? Nem értem mit pörögsz ennyit ezen.
2021. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 A kérdező kommentje:
Nem nem kenyérre kell. Amiatt neccesebb,mert tudják úgyis megvan mindenünk. Ahogy a másik gyereküknek is akinek nagyonsokat fizettek. Párom szerint több okból adnak: ne romoljon mégjobban a tesók kapcsolata. Mert bár nem hisztizne párom még távolabb kerülne érzelmileg tesótól ha mi nem kapunk,ők igen.
2021. szept. 20. 13:43
 44/76 A kérdező kommentje:
Nem hitel miatt hazasodunk...Ugyanúgy csak úgy,ahogy bármelyik pár.
2021. szept. 20. 13:54
 45/76 anonim ***** válasza:
97%

Úgyse tudod kitalálni, hogy adni fognak e vagy sem.

Amúgy én a helyedben előre megmondanám a rokonaimnak, hogy ne égessenek mások előtt, meg ne dumáljanak a gyerekkoromról és tartanék egy ebédet vagy vacsorát. Szerintem bazi nagy trógerság nem meghívni őket a szertartásra meg kajálni. Főleg, hogy ennek az az egyetlen oka van, hogy rólad dumálnak hülyeségeket.

2021. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
91%

És barátaitok nincsenek, akikkel ünnepelhetnétek? Az én családom se nagy 7en vagyunk összvissz , a pároméban jóval többen vannak. Tervezünk lagzit, mert barátból viszont rengeteg van, akikkel szeretnénk együtt ünnepelni.

Valószínűleg apósék azért fognak adni valamennyit, meg a te szüleid is, de tényleg egy ebéddel vagy vacsorával illene megvendégelni őket, vagy ha már kis felhajtást szeretnél, akkor menjetek ki valahova tengerpartra esküvőre két tanúval azt csókolom. Bár így is lesznek közös ünnepek, karácsony, gyerek szülinapja stb ahol azért néha illik összengedni a két famíliát, ha amúgy nem köpködnek egymásra. Azt hogy meg téged állandóan lejáratnak a szüleid, azt velük kell rendezned.

2021. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:
Azt fogod mondani sz#rrágó vagyok,de ki ünnepli úgy a gyerek szülinapját hogy egybe van anyu-apu családja? Ilyet én se láttam! Olyat igen,hogy szülinap van apai és anyai családdal,de közösen?!
2021. szept. 20. 14:09
 48/76 anonim ***** válasza:
92%
"ki ünnepli úgy a gyerek szülinapját hogy egybe van anyu-apu családja?" Mondjuk minden normális család? Vagy ha nem is a szülinapot, de a karácsonyt, vagy jelentős szülinapot, pl. 1., 18.? Szerintem a te családodban a legkisebb gond az, hogy ki mennyit fog adni, az a szomorú, hogy neked ez a legnagyobb, meg hogy nem lesz csokiszökőkút.
2021. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
94%

Hát nem tudom...

Nem olvastam végig a kommenteket.

Mi nem azért hazasodtunk össze, hogy bárkitől is 1ft-ot is kapjunk..


Anyós pl semmit nem adott, még jelenetet is rendezett.

Anyáék (akik pedig rosszabbul állnak anyagilag) ők adtak...


De megis barátoktól kaptuk a javát.

De ismetlem, nem azért mentem a férjemhez. Sőt, mindenkinek el is mondtuk, ne is gondolkodjanak ilyenen, mégis mindenki anyós kivételével adta.

2021. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező az a durva hogy mi szoktunk csak úgy is anyósékkal meg a szüleimmel étterembe menni, kertipartizni közösen, sőt az eljegyzésünkkor is meghívtuk őket ètterembe. A sógornőm hasonlóan gondolkodik mint te, utálja is mindenki
2021. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!