Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párod családja szemében te...

A párod családja szemében te vagy a "rossz meny", amiért nem mentél velük egy számodra idegen ember esküvőjére, mert ütközött az unokatestvéred, akivel nagyon jóba vagy, 18. születésnapjával, mit te szervezel neki már hónapok óta. Mit éreznél?

Figyelt kérdés

Két hete történt, azóta érzem párom családja részéről a passzív agressziót és az ellenszenvet, amiért nem voltam ott párommal egy esküvőn, és így egyedül kellett páromnak kettőnket képviselnie. Ők teljes családdal mentek. Amikor mondták az időpontot, én már akkor jeleztem, hogy sajnálom, de nem tudok részt venni.

Neki ott sok ismerőse volt, én csak maximum a kirakat lettem volna, hogy "nézzétek, ő a Pisti párja". Nem gondolom, hogy pusztán a látszat miatt ott kellett volna virítanom velük, amikor egyrészt az unokatestvérem buliját tényleg én szerveztem, ott tehát fontosabb volt a jelenlétem, másrészt szívesebben is voltam ott, harmadrészt a párom tényleg nèlkülem is simán élvezte a bulit, sok régi baráttal és a családjával.


Ti mit tennétek, mit gondolnátok? A párom semleges, mondta, hogy nyilván örült volna, ha ott vagyok, de teljesen megérti, hogy a másik program fontosabb volt most. Viszont őt a szüleitől érkező nyomás zavarja, és elültette benne a gondolatot h ő is már nehezteljen rám.

Hogyan lenne érdemes lereagálni a helyzetet?


2021. nov. 27. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha az én menyem lennél, nem problémáznék ezen. A párod nélküled is jól érezte magát, sok ismerőse ott volt, és örült a házasságkötésnek. Mint írtad, te amolyan kirakati baba lettél volna. Persze ott volt a nagy lehetőség megismerkedni Mari néni barátnőjének unokájának legjobb barátnőjével is, de ez nem változtat azon, hogy éppen akkor te kvázi idegen voltál a tömegben. Igen, egy esküvő és születésnap között van különbség, ugyanakkor te nem csupán vendég voltál, hanem szerezted is, plusz jelezted: nem tudsz ott lenni. Milyen nyelven akarták volna, hogy elmondd? Nem kéretted magad meg nem bedurciztál, hanem közölted, hogy így lesz.
2021. nov. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Miért kéne idegen esküvöjére mennem alapbol.
2021. nov. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Szarnék rá. És nem csak azért, mert eddig is én voltam a rossz meny, hanem aki olyan dolgok miatt hisztizik velem, ami nem megbeszélhető, elsimítható és/vagy semmilyen törekvést nem mutat abba az irányba, hogy a megoldásra koncentráljon, az mehet az apja tarka faszára durcikázni felőlem, az sem érdekel, ha földhöz bassza magát mérgében. :D



Alapvetően nem érdekelnek az olyan konfliktusok, amik abból adódnak, hogy mást tart helyesnek az én családom és alkalomadtán az én kultúrám. Az ilyen kérdésekben az én szavam és az amit én helyesnek tartok, ugyanazon a szinten mozog, mint a másik szava és nem bölcs döntés kísérleteket tenni arra, hogy a saját életébe illőnek formáljon, mert ennyi erővel én is basztathatnám őt, hogy legyen olyan, mint ami nálunk szokás.


De egyébként is, békés és logikus ember vagyok, lehet velem beszélni. A dulifuliban nem vagyok partner, majd ha fontosabb neki az, hogy ne maradjon közöttünk tüske, akkor megbeszéli velem. Ha meg balhézni akar, húzzon a gettóba hepajkodni.

2021. nov. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Párod szülei debilek. Ilyenekkel sehova se mennék.
2021. nov. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Hogy nehéz eset az anyósom és apósom. Eleve miért kellene minden egyes programra kísérgetni a férjed, fogyatékos talán? Amúgy hamar túltenném magam a dolgon.
2021. nov. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Itt a párod szüleivel lesz a kevesebb gond a jövőben.

Engem sokkal jobban aggasztana az, hogy bár a párod jól érezte magát nélküled és meg is értette a távolmaradásod okát, most szülői nyomásra mégis kezd elbizonytalanaodni. No ez az, ami nem oké.

Ugyanis a jövődet vele fogod élni, nem az anyósékkal és ha ilyen piszlicsáré ügyekben is befolyásolható, megingatható, akkor sejtheted, egy nagyobb volumenü dologban mennyire marad majd stabil és hajthatatlan.

Ha ti ketten szorosan összezártok és vállt vállnak vetve kitartokok egymás mellet, akkor az ilyen ostromok leperegnek egyszerűen, hisz senki sem talál fogást rajtatok és feladja idővel, később már el sem kezdi, mert tudja nem érne célt.

Így azt mondom, a probléma forrása a párod. Már rég leállíthatta volna a famíliát, hogy egyrészt ne legyenek fogyatékosok, értsék meg az indokaidat, másrészt alapon ne szóljanak bele, harmadrészt fejezzék be a fúrást és ne essen erről több szó. E helyett mit csinál? Hallgatja a susmust és kezd elbizonytalanodni. Ez a te fő bajod elhiheted, nem a rokonsága.

2021. nov. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Hat engem inkább az zavarna, hogy hamár egy pár vagytok, miert nem volt ott a pasid az unokatestvéred születésnapján....
2021. nov. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem az anyósodat. Ha nekem lenne egy menyem, akit nem csípek, örülnék, hogy nem kell egész este a fejét lesni. Biztos nem durcáskodnék.
2021. nov. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Semmit nem gondolnék, mert halálosan lesza... más emberek véleményét.


Viszont őt a szüleitől érkező nyomás zavarja, és elültette benne a gondolatot h ő is már nehezteljen rám. - ez viszont egy nagy red flag és vigyázz vele.

2021. nov. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#7 végülis
2021. nov. 28. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!