Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehetne erről leszoktatni...

Hogy lehetne erről leszoktatni őket?

Figyelt kérdés

Anyósomék ha jönnek mindig kér valamit anyósom(üdítő, kávé, süti stb) ami aztán persze nem kell, kibontatja és egy szem vagy egy korty után "jaj én ezt nem szeretem\más fajtát szeretek\túl erős ez a kávé\túl édes stb"

De ha meg nem veszünk elő semmit akkor az a baja vagy ha olyasmit kínálunk amit mi is eszünk épp tehát nem frissen nekik nyitjuk.. Már amikor pár hetes volt a gyerek is jött és szóvá tette hogy nincs főzve kávé? Nem sütöttem?!

Gyűlölöm a pazarlást és ezek mindig rajtunk is romlanak\száradnak mert nekem a tejfehérje mentes diéta miatt nem lehet, férjem nem szereti annyira és nem is egészséges egy egész zacskó teasüti vagy 1 liter gyümölcslé 1 személyre 😅

Valami ötlet?


2022. máj. 4. 09:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
97%
Vegyél ilyen 3,3dl-es üdítőket. Mamám szokott rá erre mostanában, mert ő csak azért tart otthon üdítőt, hogy ha jön vendég megkínálja, de mindig csomót kellett kidobnia. A kis kiszerelés pont egy adag, nem megy annyi pocsékba. Nasit meg ne bonts nekik külön. Ha van valami bontva, akkor abból kínáld meg, ha nem tetszik, akkor így járt. Megmondod, hogy más nincs, vagy hogy bontani is csak ugyan olyat tudnál.
2022. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
62%
Amiket felsoroltál, mind lehet kapni egészen kicsi kiszerelésben, egyadagos kávétejszín, kicsi tálcás teasüti, egy zacskó sós ropogtatni való, egyik sem horror összeg, fél évekig eláll bontatlanul a szekrényben. Az egész történet arról szól, hogy megoldást keresnél vagy megalapozni anyós szidását. Te döntöd el.
2022. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerűen úgy, hogy nem mész bele a játszmába. Mert ez csak játszmázás anyós részéről. Szórakozik veled, mert megteheti. Pár ilyen alkalom után nálam lóf_szt nem kapott volna. Szórakozzon az édesanyjával.

Csinálj limonádét, kis víz, citrom, cukor/édesítő, olcsó, megmondod nincs más. Külön rágcsát meg ne bonts neki. Ha nem jó neki az ami fel van már bontva akkor így járt. Nem étteremben van, ahol rendelni lehet.

2022. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
96%

2-es: anyós saját sütésü sütiröl beszél meg frissen fözött kávéról!

Kérdezö: megmondod neki, nem szoktál sütni, vagy csak ünnepekre, kávét meg akkor fözöl, ha éppen nincs lefözve.

A kis flakonos üdítö meg tényleg jó ötlet!

2022. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
27%
4-es: " egy egész zacskó teasüti vagy 1 liter gyümölcslé 1 személyre 😅".
2022. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem...Ti nem szoktatok megkívánt a vendégeket amúgy semmivel?
2022. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
20%
Még az ötöshöz, azért megnézném, hogy anyóson kívül kit kínálnátok meg órákkal ezelőtt lefőzött kávéval. :)
2022. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
84%
Nálam ezt egyszer csinálta volna meg, utána felőlem ha szomjan meg éhen halna se adnék neki.
2022. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
89%
Én aztán nem szórakoznék kis üdítőkkel. Megmondanám, hogy sajnos nem tudom semmivel megkínálni. Ha ezzel baja van, semmi gond, nyugodtan mehet haza, és ne is lássuk egy darabig.
2022. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
91%
Hármassal értek egyet. Amúgy én tartok az asztalon egy gyümölcsös tálat, abból lehet venni a vendégknek is. De ha valaki nem eszi meg teljesen, akkor legközelebb szertartásosan félbe vágom neki. Ha azt se sikerül megennie, akkor nem kap semmit, úgyse kell neki valójában.
2022. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!