Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felhívnátok ex anyóst ebben a...

Felhívnátok ex anyóst ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Elváltam a fiától, viszont van unoka,aki a közös gyerek a fiával. A fiamtól tudtam meg 3 szóból, hogy eltörte a lábát. Nem hívott fel, hogy nem tud a nyáron menni hozzá a gyerkőc nyaralni. Tél végén műtöttek, nagy műtét volt. KB 2x fél hívott, hogy vagyok. Utána már nem érdekelte. Két hete beszéltem vele, akkor is lerázott. Én most nem hívtam fel. Vagy kellene?
2022. jún. 23. 07:02
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
89%
Ok, a probléma ott van, hogy neki te a fia exe vagy, így nem erdekled és ez jól is van így. Ő viszont a gyereked nagyanyja, plusz te vagy az, aki "raszorul" és nem fordítva.
2022. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

A problémát se értem.

Nem mondta, hogy lábtörött, nem mondta, hogy emiatt nem mehet a gyerek --> mehet a gyerek.

Hallottad, hogy lábtörött --> igen, illik rákérdezni, ha beszéltek, hogy mesélte a pistike, amúgy hogy tetszik lenni? Mert ennyit ugyebár ő is megtett.

2022. jún. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudnál róla, hogy törött a lába is fel kellene hívni, hiszen egyeztetni kell, mikor megy a gyerek.
2022. jún. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

A gyerekkel sem igazán tartja a kapcsolatot, hetekig fel sem hívja. A gyerek egyszer egyszer igen de megunta, hogy mama nem hív.

Múltkor akartam vele egyeztetni, elvileg mindegy, de kapásból 3 hetet felsorolt , hogy mikor nem, mert épp megy valahova.

Nem vagyok rászorulva, meg tudom oldani, dolgozok otthon bár a munkahelyen nem szeretik. Csak nem akartam azt, hogy a válás után eltávolodjanak egymástól az unokával.

22 évig mindig én puncsoltam az ex családjának, mindig én voltam az utolsó a gyerekkel. Ebből elég volt. Mindig én alkalmazkodtam exhez, anyóshoz, sógornőhöz, mindenkihez. Elég volt, külön élek, alkalmazkodjanak hozzám. Másfél hónapja kérek mindenkit, hogy gondolkodjanak a nyáron. Az összes szarik rá.

2022. jún. 23. 08:26
 15/47 anonim ***** válasza:
91%
Akkor hagyd a fenébe, engedd el az egészet.
2022. jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
72%
Tehát te is lecarod az anyóst, csak kell az ingyencsicska. Majd az apjukkal tárgyald meg mehet-e az apai nagyihoz a gyerek vagy sem...
2022. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
86%

"Ok, a probléma ott van, hogy neki te a fia exe vagy, így nem erdekled és ez jól is van így. Ő viszont a gyereked nagyanyja."


Azért ez elég felemás eszmefuttatás. Ilyen elven a kérdező sem csak az volt anyós fiának az exe, hanem az unokájának az anyja. (Ha már neki úgy kell az ex anyósra gondolnia, hogy a gyereke nagyanyja. )

A másik felével egyet értek, hogy a kérdező van rászorulva most a mamára, szóval ezért érdemes lenne felhívni.

2022. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
78%

"hogy neki te a fia exe vagy, így nem erdekled és ez jól is van így. Ő viszont a gyereked nagyanyja,"


Nem kötekedésből írom, de nem igazán értem, érzem a logikát a afenti érvelésedben.


Pont ennyi erővel azt is mondhatnád a kérdezőnek egy másik szemszögből, hogy "neked az a nő a az exed anyja, így nem érdekel, és ez jól is van így. Te viszont az unokája anyja vagy."


Kérdező, ha ilyen helyzetben lennék, akkor felhívnám a volt anyósomat, érdeklődnék, hogy mi történt a lábával, hogy javul az állapota, meddig lesz gipszben, stb., és jobbulást kívánnék. Én azt is megkérdezném, hogy tudok-e bármiben segíteni, de


Valószínűnek tartom, hogy a beszélgetés során magától szóba hozná az unoka nyaralását is, hogy alkalmas-e neki, ha igen, mikor.


Ha meg nem, akkor esetleg vagy akkor, vagy pár nappal később rákérdeznék, vagy megkérném az exemet, hogy érdeklődjön erről az édesanyjánál.


A volt párod nem partner abban, hogy a 8 hét nyári szünet felében ő oldja meg a közös gyereketek elhelyezését?

2022. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
87%

Igen, hívd fel, ha neked van szükséged rá és nem fordítva.

Egy gyerek nagyon jól megvan nagyszülő nélkül, emiatt nem kell aggódnod.

"Elég volt, külön élek, alkalmazkodjanak hozzám. Másfél hónapja kérek mindenkit, hogy gondolkodjanak a nyáron. Az összes szarik rá."

Mit akarsz, ki alkalmazkodjon hozzád? Nem értem!

Ki az a "mindenki" akit kérsz, hogy gondolkodjanak a nyáron?

Neked csak a saját gyerekedről kell gondolkodnod, a többi nem a te dolgod!

Ha 8 hét a szünet, akkor hívd fel apukát, hogy oldjon meg 4 hét felügyeletet!


Én úgy látom, hogy a gyerek mögé bújva még mindig irányítani akarod a volt férjed családját!

Csodálkozol, hogy a magymama is és a sógornő is hallgat a családot érintő dolgokról?

Neked a gyerek apjával van dolgod, senki mással!

2022. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
A gyerek apja nem hajlandó 2 hetet sem megoldani, nem 4t. És én vele nem tárgyalok, hiszen semmit nem hajlandó dönteni, mondani, egyeztetni.
2022. jún. 23. 10:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!