Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátnőm apja nem kellene...

A barátnőm apja nem kellene kifizesse a motoromat?

Figyelt kérdés

Még csak 5hónapja ismerem és odaadtam neki a motorom, hogy próbálja ki. Előtte soha nem motorozott, de mindent megmutattam neki, hol vannak a kezelőszervek stb. Az első kanyarban elesett, egyszerűen belehajtott az árokba. Szerencsére lassan ment és nem sérült meg, de a motor kicsit összetört. (Triumph Street triple 675) Én magam javítottam és új helyett bontott alkatrészt vettem, de így is 650euróba került.. Ma lett kész, 3hétig használni sem tudtam, és eddig nem ajánlotta fel, hogy kifizeti.

Tudom, hogy nem lett volna szabad odaadom, de nem egy jelentéktelen összegről van szó és örülnék ha legalább a felét kifizetné. Kérnem kellene tőle, vagy várjak hátha felajánlja magától?



2022. jún. 23. 19:35
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Minden felnőtt ember magáért tartozik felelősséggel, nem a másikért !!!!Ezen az alapon nem lennének pl. kocsmák, mert "nem adok alkoholt senkinek, hiszen tudjuk hová vezet ez! - mondaná a csapos" Baromira összevernék érte a kuncsaftok, az tuti. Ezer példát tudnék mondani. Senki ne gondolkodjon a mádik FELNŐTT ember helyett.
2022. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
22%

Akkor ennyi erővel a 18 évesnek oda adom a kocsit vezessen jogsi nélkül, mert már magáert felel?


"A közúti veszélyeztetés bűncselekményéről a Büntető Törvénykönyv 234. §-a rendelkezik. A bűncselekmény definíciója szerint aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, az megvalósítja a közúti veszélyeztetést. A bűncselekmény passzív alanya (elszenvedője) egy vagy több ember, akinek életét vagy testi épségét az elkövető szándékosan és közvetlenül veszélyezteti."



Itt mindketten büntethetőek.

2022. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

Bírom ezt a magyar mentalitást. A felelősséghárítás az megy ezerrel. 🤣


Persze, csak az a hibás aki odaadta mi? Sőt, fegyvert is fogott a fejéhez, hogy márpedig neki menni kell egy kört.


Vagy az ilyenek úgy gondolják, ha jött volna a rendőr, csak a kölcsönadót bünteti meg?

Nagy lószart buksikáim. Mindkettőt megbüntetik ilyenkor.

2022. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanabban merül ki ha én jogsi nélkül vezetek egy mellettem lévő jogsissal és elkapn a rendőr a másiknak minimum pénzbüntetés meg nekem is , de engem el is tilthatnak.egy időre h legyen jogsim a másiktól.meg el is veszik...
2022. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
90%
44 azért nem mindig. Tegyük fel, stoppolok az 5-ös mellett, te felveszel, de nincs jogsid.
2022. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
Oké nyílván, de olyankor nem is te vehetsz. Én azt mondom mikor " vezet i tanítanak" de nem a határba hanem pl. közúton.
2022. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
7%
Én még többet is kérnék tőle, mint amennyibe valójában került a javítás, még nyerhetsz is az egészen hahaha
2022. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
69%
Majd a lanya kifizeti a termeszetben :D
2022. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
89%

Mi a nehéz ebben?

- Van rá jogsid?

- Nincs.

- Akkor sajnálom, ez van.

2022. jún. 26. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült megbeszélned vele? Mire jutottatok?

Szerintem érdemes lenne kibeszélni, hogy ne legyen tüske bennetek.

Vagy kifizeti, vagy ha te okozol egyszer valamijen kárt, akkor neked sem kell emiatt kellemetlenséget érezni, de erre akkor csak akkor tudsz hivatkozni, ha most kibeszélitek. Ha nem, akkor azt mondja, hogy nem kérted, és néma gyereknek anyja se érti a szavát (ahogy a tanárom szokta mondani, bár úgy mást jelent: béna gyereknek anyja veri a faszát).

2022. jún. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!