Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megengednéd, hogy anyósod...

Megengednéd, hogy anyósod elmenjen hozzátok karácsonykor így?

Figyelt kérdés
Mivel messze lakik, Londonban, szerencsére ritkán jön, de mivel karácsonyra jönni akar a gyerekekhez, úgy tervezi, hogy de december 23-án jön és január 2-án megy.. Ez már férjem szerint is sok, én meg nem is tudom, hogy viselném el addig. A gyerekeket január vége óta nem látta az idén. De nekünk akkor is sok lenne... Mit tegyünk?

2022. nov. 14. 11:15
 71/97 anonim ***** válasza:
20%

De nem erről szól a kérdés te nyelvtan zseni úristen -.- a kérdés arról szól a férj meg a feleség nem akarja h ott legyen , mert nem szeretik az anyóst... Nem arról szól h nincs is hol aludjon...oldalakon keresztül ti hisztiztek h a nincs hely, de nem erről szól a kérdés!!!


Itt nem a kis lakasokról van szó atyaég


Gykn nem is csodálkozik ... Faradtsagot se veszem h elolvassam.

2022. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
70%

#72

Mint írtam, egy korábbi válaszoló kontextus nélkül gusztustalannak és egyebeknek nevezte azt, aki nem tudja elszállásolni a vendéget egy hétre.

2022. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
74%
Ha eltudnám szállasolni se lennék hajlandó idegbajt kapni pihenés helyett.Miért nehéz megérteni,hogy vannak olyan emberek,akik nem annyira társasági lények,hogy a saját otthonukban is egy nem ott élő személyt kerülgessenek,és miért nehéz megérteni,hogy ha egyszer nem vagyok jóba valakivel(ami nem feltétlenül az én hibám,vagy az övé,csak szimplán nem szimpatizálunk) akkor annak a folyamatos jelenléte terhes a számomra.Szerintem anyuka igen kotnyeles lehet,ha a saját fia se nagyon akarja,hogy ott legyen.Már nem azért,de nekünk vannak olyan szokásaink is ,amit nem lehet megoldani akkor,ha valaki ott tátja a száját este is.Fürdés után pl egyszál bugyiban,meg egy pólóban vagyok.A férjem kisgatyában,vagy anélkül,ha már elvonultunk a szobánkba.Biztos,hogy nekem kell rosszul érezni magam ünnepekkor otthon,mert az anyósom méltóztatik meglátogatni? Szerintem nem.Napközben nyugodtan jöjjön,estére meg vegyen ki szobát.
2022. nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
77%

#74

Amúgy dettó, nem akarnék a saját házamban pl öltözködni ha reggel kimegyek pisilni, csak mert valaki szállodának néz minket.

Cserébe beszállnék a szállása árába nagyon szívesen, ha jön látogatóba. De az én otthonom akkor se átjáróház. Én se dekkolok másnál napokig.

2022. nov. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
85%
Akik szerint 10 napot ki lehet bírni: oké, de ez nem akármilyen 10 nap, benne van a komplett karácsony es a szilveszter. Biztos nem viselném el, hogy az ünnepek alatt végig szállóvendégünk legyen. Ugyanakkor, kérdező, ezt elcsesztétek, nyáron kellett volna meghívni pár napra, amikor kibújtatok alóla, mert akkor most simán mondhatnátok nemet. De ez így már tényleg gáz, hogy kifogasokat kerestek ahelyett, hogy a képébe vágnátok az igazat. Legyetek már annyira felnőttek, főleg a férjed, hogy megmondjátok az anyjának, hogy ez így nem fog megtörténni. 25-26-án szeretettel várjuk a kedves mamát ebédre, de 10 napig nem tudjuk elszállásolni, mert nen szeretnénk, hogy nálunk aludjon vagy velünk legyen huzamosabb ideig.
2022. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
84%

#76

Amúgy igen, nekem ezt kicsit nehéz elképzelni, ha pl anyósom jön hozzánk karácsonyra, akkor egyedül ül nálunk amíg a mi rokonainkat látogatjuk, vagy akkor addig a szüleimnek, nagyszüleimnek, unokatesóimnak is kötelessége vendégül látni őt (egy kvázi idegent)?

(Írhattam volna fordítva is, az én anyumat se cipelném végig a párom rokonságán)

A szilveszteri buliba is jönne velünk a haverokhoz?

Vagy akkor kész, rajta kívül ne is töltsünk időt más családtagokkal, barátokkal az ünnepek alatt?

Érdekes. :D

2022. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
84%
Oldja meg panzióban, hotelben, akárhol. De az unokák láthatását biztosítanám, ezt nem lehet megtagadni tőle, az unokák miatt az ellenérzéseket szerintem ennyi időre félre kell tenni. De az ottalvás az tök más. Én a saját szüleimet is max 5 napig tudom tolerálni, ha nálunk vannak. Vendéget fogadni, még ha azok az ember saját szülei is, stresszes és fárasztó, mindenben alkalmazkodni hozzájuk, kerülgetni őket, étkezésről gondoskodni, stb. Pont nem az ünnepet szeretném ilyesmivel tölteni.
2022. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
31%
Emberségből bukta elég sok ember grat
2022. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
77%
Tuti nem
2022. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
85%
Meghívnám valamikor egy ebédre karácsony környékén, vagy másnapján, harmadnapján. Ő döntött úgy, hogy kiköltözik, ezért én nem vagyok köteles felforgatni az életemet. Ha nem akar csak 1 napra jönni, akkor látogassa meg a többi rokont is, kiránduljon, menjen el fürdőbe, ne az én családom nyakán akarjon ülni egy hétig.
2022. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!