Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért a férfiak anyjával van...

Miért a férfiak anyjával van a baj főleg?

Figyelt kérdés

2022. nov. 14. 11:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem a férfiak anyjával van a baj. De tényleg vannak olyan anya-fia kapcsolatok, ahol anyuci pici fia 40 évesen se tudott még felnőni, és anyuci nem akarja elengedni az ő kisbabáját. És ez elvált, egy fiút egyedül nevelő nőknél még gyakoribb.

A nő a saját problémáit a gyerekre, a gyerekkel való kapcsolatra nyomja rá, nem tud normális felnőtté válni. És ez leginkább a párkapcsolatokban jelenik meg.

2022. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem közé lehet ennek a tradicionális férfi-női szerepekhez. Ugye ebben a leosztásban főleg a nő dolga a gyereknevelés, a háztartás, ő a család logisztikusa, ebből ezer variációban lehet egyet nem érteni. És hát én is inkább hasonlítok anyámra, mint anyósomra, hiszen anyámtól hoztam a mintát, szóval anyósomtól jobban kapom az ívet, mint anyámtól. Mondjuk mindkettőt fél perc alatt le tudom építeni, de ha nem tenném, akkor anyósom jobban megkeserítené az életünket.

(Ugyanez férfi oldalról: az ő dolga tradicionálisan pénzt keresni, na most ebbe hogy szólsz bele kívülállóként?)

2022. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

9

Ezek szerint az egyes számú család a férfinak az anyja és nem a felesége?

Elmarni? Ezt hogy érted? Szerintem ha a férfi családja kedvesen és szeretettel fogadja az új családtagot akkor mi oka lenne elmarni vagy rossz véleményt alkotni?

Az hogy ki hogy éli az életét és kinek mik a fontosak azt mindenki maga érzi...

Az én véleményem az, hogy fontosak a szülők és testvérek, de valószínű ők is a saját életüket élik és nem a tiédet..

2022. nov. 14. 12:42
 14/34 anonim ***** válasza:
21%

Igen, tudjuk. A menyek tökéletesek, bezzeg a hisztérika, rosszindulatú anyósok!

Amúgy leginkább azokkal az anyósokkal vannak gondok, akik azt hiszik, hogy a férfiakat ki kell szolgálni, és nem bíznak abban, hogy te jó szolgálja leszel a kicsike fiának.

2022. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
15#és azokkal akik maguknak tartogatjak a kisfiukat mert nincs senkijuk... Nem engedik, minden módon próbálkoznak..a családban is csak ártanak mindenkinek.. De a menyek a rosszak igaz...
2022. nov. 14. 12:59
 16/34 anonim ***** válasza:
82%

16

A menyeket sem kell félteni sokszor. Ugye azt te sem godolod, hogy a menyek hibátlanok, az anyósok meg egy fúriák.

2022. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

17.

Persze, van olyan is, de a gyakori inkább az hogy az anyós nem fér a bőrében... Elég ha valaki az útjába kerül, vagyis az útjában áll, ezeknek az az idill és a család ha ő meg a fia maradnak együtt életük végéig

2022. nov. 14. 13:05
 18/34 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sok konfliktus abból is adódhat, hogy egy anya egy bizonyos módon neveli a fiát, és a menyét is egy bizonyos módon nevelte az anyja. A meny meg nyilván az anyjára hallgat a nevelés kérdésében, hiszen őt is úgy nevelték. Ellenben például az anyóssal, akinek a tanácsait sokszor beleszólásnak érzékelik.
2022. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
99%
Ezer oka lehet, de pl. az én kapcsolataimban ha ilyen volt, ott főleg az volt a baj, hogy a 30-40 éves fiúkat is kisbabaként kezelték, akit állandóan pesztrálni kell. De ez persze nem csak rajtuk múlt, a gyerekük is nagyon partner volt ebben, hogy ők anyuci pici fiai.
2022. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
52%
Csak nem te vagy az nő, akinek Londonban él az anyósa? Akkor veled is van baj bőven.
2022. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!