Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem a helyzet?

Hogyan kezeljem a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok , a párommal 5 éve vagyunk együtt. Az ő szüleivel eléggé rossz a kapcsolatom. Amióta elsőnek bemutatott nekik azóta érzem, nem szívleljük egymást . Eléggé ki mutatják, hogy a lányuknak nem olyan férfit szántak mint én. Olyat aki diplomás es gazdag , mindent megtud adni a lányuknak. Nem beszéltem 10 percet egyszerre összesen az 5 év alatt velük. Apósommal volt , hogy egy 3 órás autót út alatt próbáltam beszélni de egyirányú volt az egész így csendben telt az idő. Az anyósom pedig a hátam mögött szokott szidni a páromnak, hogy miért velem kellett osszejonnie. Az a pont volt nálam az, hogy többe nem próbálkozom kedves lenni veluk, amikor 1 eve az eljegyzesunkre nem adtak az áldásukat. Mert hogy korai meg es nem fog ez örökké tartani címszóval elintézték.

De a párom továbbra is kitart mellettük , nem arra gondolok hogy szakitsa meg velük a kapcsolatot de a rossz viszony ellenére is a szülei folyton nyaggatjak a párom, hogy szóljon nekem menjek már el segíteni nekik valamit. Én persze nem megyek , ezért sokat vitázunk párommal is.

Ti hogyan kezelitek ezt az ellentétet , vagy a parotokat amikor két tűz között van?



2022. dec. 17. 01:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
7%
Ebben mindannyian hibásak vagytok! Hogy lehet az, hogy 5 év alatt még csak össze sem ismerkedtetek?
2022. dec. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
14%
A nőd miatt le kell nyelned a békát. Azzal hogy elmész, egyfelől közelebb kerülhetsz hozzájuk, másfelől erősíted a csajodban az érzést hogy rosszul ítélnek meg téged. Kellemetlen szitu lesz talán, de ha szereted a nőt...
2022. dec. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Tök egyszerűen: meg sem ismerkedtem apóssal, anyóssal.
2022. dec. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Ezt én úgy kezelném, hogy higgadtan megbeszélném a párommal, miért nem akarok nekik segíteni és kérném, hogy értse meg.

Remélhetőleg nem ostoba, ezért megfogja. De adott esetben a szüleivel is közölném, hogy nem fogok segíteni nekik, mert nem olyan a viszony. Ha tetszik nekik, ha nem.

2022. dec. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%

Azzal a viselkedéssel amit a 4-es írt, csak őket igazolod. Nyújts békejobbot, az ünnepek miatt is. Ha mégsem sülne el jól a dolog, te legalább megpróbáltad, ami a párod felé is egy pozitív gesztus. Ismerős a szitu nem mellesleg, és bár normalizálódott a viszony valamennyire, nem én leszek a kedvenc vőjük a családban.

Igen, és pl átmegyek fát kuglizni, disznóölésnél, betonozásnál vagy hasonló melónál segítek, és még fuvarozom is a kedves mamát. Miért? Mert a feleségemnek fontos. Jó, hogy legalább az após kedvel.

2022. dec. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Persze 5-ös, szuper dolog becsicskulni a családnak, csakmert a partnernek fontos. Váljék egészségedre.

Én soha, semmilyen körülmények közt nem kérném ilyesmire a párom, ha tisztában vagyok vele, hogy nem jó a viszony. Miért? Mert én normális vagyok. Szeretem azt, aki mellettem van és nem anyuci és apuci kényére, kedvére adok.

2022. dec. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%

A családi viszonyok esetleges rendezését "becsicskulásnak nevezni, kissé erős kifejezés, finomabb árnyalatot használnék, de nyilván más közegből jövünk, szóval elengedem. Nekem az a normális, hogyha segíteni tudok, akkor nemcsak akkor teszem, ha az nekem kényelmes, hanem akkor is ha az kellemetlenséggel jár. Nem kedvel a mama?! Nagy ügy, annyi baj legyen. Ám ha ezzel a feleségem kevesebb nyaggatást kap, akkor felveszem a pléhpofát és teszem amit kell. Érte, értünk... tényleg olyan nagy ügy?

A kérdés témaköréből kiléptem, kérdező neked kell döntened, számodra mi a "normális"?!

2022. dec. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%
Pont ebben a helyzetben voltam 20 évvel ezelőtt. Kb 10 évig nem kedveltek. Aztán a két gyerek meg az élet segített. Nem az mondom hogy imádják. Elfogadták. Én is őket.
2022. dec. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

" 1 eve az eljegyzesunkre nem adtak az áldásukat.", de miért kellett volna ezt manapság? Ugye nem az apától kérted meg a kezét?

Te eljegyeztet a barátnőd, bejelentitek. Tetszik, nem teszik ez van, nem a szülők döntik el.

2022. dec. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
9: Lehet, arra érti, hogy rágják a gyerekük fülét, hogy bontsa fel az eljegyzést.
2022. dec. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!