Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem örülnek a 2. unokáju...

Miért nem örülnek a 2. unokájuk érkezésének?

Figyelt kérdés

2. Babánkat várjuk, a 2 éves kisfiunkért odáig vannak, meg vissza. Neki nagyon örültek, most pedig mindenki boldog, hogy babát várok csak a párom szülei akadtak ki.


Azt kérdezték, hogy: “ezt most hogy gondoltátok? Tudjátok milyen nehéz lesz 2 gyerekkel?”


Nem értem ezt a reakciót, nekem lesz “nehéz”, nem nekik, nem egy országban élünk, nincs segítségem, mégis nagyon várom, hogy 4-en legyünk. Nem értem miért kell elrontani az örömünket, amikor eddig semmi gond nem volt.


Az egy dolog, hogy ők nem akarták párom húgát, de miért kellene mindenkinek ugyanúgy éreznie?


Ez is olyan furcsa tőlük, hogy ezt szegény sógornőm előtt mondták, nem ismerek rájuk….


Én sosem mondanék ilyeneket egy várandós anyukának, hogy még nincs késő elvetetni…

Ezt karácsonykor!



Már azon is gondolkozom, hogy megszakítom velük a kapcsolatot.

Már ilyeneket mondtak a kisfiamnak, hogy mindig te leszel a kedvencünk.


De nem is tudom elképzelni róluk, hogy a kisebbet nem szeretnék majd. Pillanatnyi elmezavar lehet? 🤷🏻‍♀️ Mi a bajuk?



2023. jan. 7. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%

Pl. nekik már lehet, hogy van tapasztalatuk 2 kisgyerekkel és szerintük ti erre alkalmatlanok vagytok.

Vagy csak te vagy túl érzékeny

2023. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Lehet hogy a gazdasági válság és az anyagiak miatt aggódnak.
2023. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg az van a háttérben, hogy nem várták ők sem a második gyerek érkezését, és felvilágosulatlan, begyöpösödöttek.

Én is megszakítanám a kapcsolatot, főleg mert ilyeneket mondanak a gyerekednek, amiket leírtál!

2023. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
csökentenėm a kapcsolat tartåst ,amugy sem egy orszågba laktok azt írod akkor meg ne idegesitsd magad .
2023. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Erre csak ök tudnanak valaszolni igazan.
2023. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Volt ilyen nálunk is, de engem nem hatott meg. A 2. unoka más nemű lett mint az első, így ő is valamiben első lett. Aztán amikor mondtuk, hogy jöhet a harmadik 🤟😀 na akkor lett ám igazán csak balhé. De.. minket továbbra sem hat meg.
2023. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Én egy percig sem gondolkoznék.
2023. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, az tuti, hogy túlérzékeny vagyok. Nem szeretem, ha helyettünk akarnak dönteni egy ilyen fontos kérdésben, ami igazából számunkra sosem volt kérdés, hogy megtartsuk-e. 😆


Nem véletlenül élünk külföldön és tudom sokaknak hihetetlen, de nem élünk ám rosszul.


5…. Ahhoz, hogy teherbe essek meg mintha kellene Apuka is, nem csak én voltam ott hahó… és nem csak ő gürizik, sajnálom, ha rossz tapasztalat miatt vagy frusztrált.


Nem tudtam, hogy közel a 30-hoz ekkora bűn 2 gyerekes anyukának lenni. És nagyon is boldog vagyok, mert az elsővel is úgy estem teherbe, hogy 3 orvos mondta azt, hogy meddő vagyok.

2023. jan. 7. 18:32
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
5-ösnek lesz igaza
2023. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Te örülsz az új babának, ők meg nem. Miért kellene mindenkinek ugyanúgy érezni?
2023. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!