Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bennetek milyen érzést váltana...

Bennetek milyen érzést váltana ki ha a férjetek kozolne, hogy ha választania kellene, akkor az anyját választaná?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 pfantom 113 válasza:
17%
Sokféle szeretet létezik. Páromtól kérdeztem,hogy melyik szülő a jobb az övé vagy az enyém.Habozás nélkül azt mondta,hogy az enyém.Ezt mindig is láttam,hogy jobban is húzott a szüleimhez.A szülők meghaltak,de a temetőbe járásból is látom,hogy a szüleimhez többet jár,járunk mint a saját szüleihez.Párom olyan szeretetet kapott a szüleimtől,amit addig el nem tudott képzelni.Kit választana,melyik szülöt,ha menteni kellene? Nem tudom.De a párkapcsolatok sem egyformák.Azt hozod az életbe amit gyerekkorodban kaptál.Nehéz lemondani a jóról a jót könnyű megszokni. Fakír családban felnőtt ember miből merít,mit tud adni a másiknak?Nehéz űberelni a gyerekkorban kapott szeretetet.Az ilyen embernek nehéz dolga van egy kapcsolatban."adni szintet tartani" Fordítva is igaz.Fiatal koromból az egyik exem 30 éve,nem képes párkapcsolatba lépni.Akkor volt 22 éves."elhagytam"A másik exem elvált miattam és belefáradt a keresgélésbe.Kérdeztem tőle,hogy mi a gond.A válasz,hogy ilyen érzelmekkel mint te, nem találok másikat.Mindenki bunkó és olyan mint egy darab kő,érzéketlen tuskók.Nem fényezni szeretném magam!Nem vagyok tökéletes és nekem is vannak hibáim.Persze ennyi év után az ember eltöpreng,hogy akkor mi is van?Lényeg, ha nem tudsz adni,akkor kapni sem fogsz. Valószínű ezért lesz az anyuci a választott és nem te.Minden kapcsolat két emberen múlik.Azok az emberek akik elzavarnák a párjukat mert nem ő a választott,megkérdezném,hogy hogyan szereti a párját ha ezért elzavarná?EGO az ÉN működik igaz?Amit adsz azt kapod!Körforgás az életben,Karma!Javaslom a tükörbe nézést!
2023. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
92%

61. Tudod, rengeteget adok a kapcsolatomban, mégis anyuci a sztár. Belefáradtam már. A baráti kapcsolataimban is ugyanígy sokat adok, ők viszont értékelik ezt és én is sokat kapok tőlük. Bennem van csak a hiba? Nem gondolom.


Lehet, hogy neked nem ártana tükörbe nézni. Egyszer fogj ki egy anyuci pici fia kapcsolatot és rögtön nem mondasz ilyeneket.

2023. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim válasza:
95%
A házasság után csak egy létezik a házastárs és a gyerekek.
2023. jan. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
79%

Hitem, erkölcsi meggyőződésem alapján


1. A párom

2. A gyerekeim bármely helyről

3. Szülők

2023. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
11%
Házasság, gyerek ide vagy oda, akkor is a szülő az első.
2023. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értehtő a kérdés,mivel teljesen más kategória.
2023. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
83%
Elválnèk.... De nem kèrdeztem mèg ilyent... Bár az kèrdès milyen tèren, hogy kinyerje meg az 5-ös lottót, vagy kit kit csapjon el a busz?
2023. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg a legtöbb kapcsolatban nem kellene választani a szülő és a házastárs között, hanem meg kellene tanulni egy egészséges, felnőtt kapcsolódást. Amikor az ember felnő, megkezdődik egy természetes levalási folyamat, ahol a szülő hátrébblép azért, hogy a felnőtt gyermeke elindíthassa a saját életét a saját döntései alapján. Ebben pedig partnert keres, aki az életkor, az életvitel, de akár még az együttélés miatt is több kapcsolódást jelent.


Sajnos sok esetben a szülő nem szeretne hátrébblépni, nem szeretné, hogy a felnőtt gyermeke önálló döntéseket hozzon nélküle, hanem irányítani akarja. Ezért nemcsak a felnőtt gyereke életébe szól bele folyamatosan, hanem a felnőtt gyerek felnőtt párjáéba, házastársáéba is. Ha a felnőtt gyerek nem húzza meg a határokat és nem mondja azt, hogy de anyu/apu, el tudjuk dönteni, akkor elkezdodik egy óriási rivalizálás.


A felnőtt gyerek párja egy idő után megelégeli, hogy az anyós /após mindenbe is bele akar szólni, és szomorúan veszi tudomásul, ha a párja nemhogy nem áll ki saját magáért és a kapcsolatukért, hanem még az is kiderül, hogy még mindig nem sikerült leválnia a szülőkről.


Ha a levált félnek természetes igénye van az önálló életre, míg a nem levált fél pedig még gyerek szeretne maradni (akár 40 évesen is!), akkor alakulhat ki az a helyzet, hogy a partner a "gonosz" és a mami/papi csak jót akar... Ráadásul ha a szülők megorrolnak az egészséges igenyekkel rendelkező félre, akkor képesek ellene hangolni a felnőtt, de nem levált gyereküket. A partner pedig látja ezt és mondja is a párjának, de süket fülekre talál. Ekkor ez uszításnak tűnhet a szülők ellen, vagy akár valódi uszítás is lehet, ha nincs más eszköze...


Kb ez az a folyamat, amikor az emberek eljutnak oda, hogy "választani kell" a szülők és a partner között. Egy egészséges párkapcsolatban a szülő hagyja érvényesülni a fiatal párt, de ekkor a pár mindkét tagja levált már a szüleiről és képes meghúzni a határait. Így lenne ideális.

2023. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
33%
60 - Lehet, hogy OFF - Miért szereted ennyire használni a "hulladék" szót?
2023. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
100%

Ha ram tamad az anyos vagy vki csaladtagja akkor alljon mellem ez alap.


Ha vitában valasztania kell akkor adjon nekem igazat.

Kb ennyi, ha nem kell a fr.ncnak

2023. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!