Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezelnétek azt a...

Hogyan kezelnétek azt a helyzetet, ha a volt párotok / feleségetek apukája és anyukája jóban maradna veletek még a szakítás / válás után is?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetben van egy közös gyereketek is.


Illetve szerintetek ez lehet probléma egy újabb párkapcsolat / házasság esetén is vagy addig elkopik?



2023. febr. 6. 09:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%

Mármint, milyen szinten jóban?


Azt azért elvárnám, hogy családi eseményekre ne hívják meg, ahogy nyilván én sem járnék exem családi bulijaira, tekintve, hogy nem vagyok már a család része.


De mivel van ott egy unoka, akit nyilván az anyuka nevel, így nem is lehetne elvárni, hogy sose beszéljenek vagy rossz legyen a kapcsolat. Ők annak a gyereknek a nagyszülei maradnak, feltételezem, szeretnének az élete része lenni, ehhez pedig anyuka fogja tudni adni a legtöbb infót, tehát nem árt jóban maradni vele.

2023. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
#1 Valóban nem a család része, de ha elmegy, abban mi akkora bűn? Nem azért megy, hogy visszasírja magát, hogy ömlengjen, hogy udvaroljon. Csak elmegy, megtiszteli azokat akik meghívták, mert élt velük mondjuk 8-10 évet.
2023. febr. 6. 09:31
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

Hát ne haragudj, én mondjuk bármilyen jóban maradnék a menyemmel/vejemmel, alapból nem hívnám el családi rendezvényekre, mert oda a család(!) megy. Ő már nem része, ezt mindenkinek el kell fogadni. Ez alapvető tisztelet a saját gyerekem és az új párja iránt, elfogadom, hogy másik házastársat választott, és megjegyzem, én pl. nagyon jóban vagyok anyósomékkal, nagyon szeretnek, anyósom a gyerekeként kezel, és ha valaha elvánánk a férjemmel - bár nincs ilyen félelmem -, még ha valahova meghívnának, akkor sem tolnám oda a képem, mert bunkóságnak tartanám odamenni, miközben ott lenne az új párja.


Szerintem olyen szituációban senki nem érzi jól magát, sem a család elvált tagja, sem az új párja, nem vagyok olyan paraszt, hogy elmenjek oda mindenkiben rossz érzést kelteni.


Azt kell mindenkinek elfogadni, hogy bármilyen szoros volt a kapcsolat, az ex akkor sem lesz sosem véglegesen a család tagja. El kell fogadni, hogy valaki új párt választott, nem muszáj rosszban lenni az exxel, de tusni kell helyén kezelni a dolgokat.


Nem tudom, te mit szólnál hozzá, ha az új párod családja meghívná az exet, mikor ott vagy, nem hiszem, hogy őszintén lennél jókedvű.

2023. febr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Mindenképpen fontos megjegyeznem, hogy nincs új párja senkinek... a kérdés is erre irányult volna, hogy abban az esetben igen magam is gáznak tartom, de amíg nincs? Addig beleférhet nem?
2023. febr. 6. 09:48
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

Hát szerintem attól fúgg akkor hogy milyen viszonyban váltak el.

Tehát ha jóban maradtak az elvált felek akkor kevésbé gáz, de ez a ritkább.

Egyébként ha annyira akarnék menni akkor megkérdezném a volt feleségem/férjem hogy zavarná-e ha én is elmennék a xy családi összejövetelre aztán tiszteletben tartanám a döntését.

Váratlanul szerintem nem jó megjelenni.

2023. febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem akkor is gáz alapvetően.


Az exed nyilván nem szeretné, hogy az élete része legyél, ezért is váltatok el, te meg odafurakodnád magad a családjába.


Szerintem tiszteletlen dolog, igen, azaz ő családja, nem a tied, hiába kedvelitek egymást.

2023. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
#6 Se após, se anyós se a "család" többi tagja nem haragszik senkire, ez történt így lett. Nem furakodik senki, nem Hívatja magát, csak gondolnak rá és hívják.... ennyi...
2023. febr. 6. 10:23
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de a párod szempontjából befurakodás lehet az, hogy odamész, miközben ő nem szeretné. Mondjuk, az anyósékat sem értem, én biztos nem lennék ilyen tiszteletlen a gyerekemmel szemben, de ugye mint látjuk, nem vagyunk egyformák.


Te kérdeztél, én válaszoltam. Az ex már nem a család része, ergo nincs helye a családi rendezvényeken.


Nem értem, miért nehéz ezt elfogadnod, neked nincs saját családod? Sajnálom, ha nincs, de az exed családja akkor sem pótolhatja ezt az életedben, ha nem vagytok már együtt.

2023. febr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Két esetben tartanám ezt elfogadhatónak, ha a közös gyerek ballag, vagy házasodik.

Egyéb esetben - születésnap, karácsony - nem tartom ízlésesnek az ex jelenlétét, bár élnek egész érdekesen emberek.

Mindezt úgy mondom, hogy teljesen kulturáltan váltunk.

2023. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

9-es, de az amúgy is teljesen más, mert az általad felvázolt esetekben nem az ex családja hívja meg a kérdezőt, hanem ők, a szülők a gyerek családját.


De egyébként igen, ízléstelen az ex családi rendezvényein részt vennim

2023. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!